Sign in to follow this  
Followers 0
Guest shuba

Проблем - черен екран (дъно) при зареждане на ACER 5535-604G32Mn

7 posts in this topic

Привет, видях няколко такива теми, но така и не можах да разбера точно от коментарите. Ще ме извинявате, но аз да попитам.

При пускане на машинката се чува само вентилатора и Power бутона си свети, но дотам, нито екрана се включва, нито зарежда WINDOWS-a. Предположих, че може да е видеокартата, но за да съм сигурен отидох в СЛУчАЕН сервиз и човека ми каза, че било от дъното или чипсета. Следователно оригинални чипсетове нямало, а за да се сложи друг не знаел колко ще изкара. Може да минат и години, а може да изпука и за месец. Имал налично дъно, което работи без проблеми и е с по-добра видеокарта, но е от модел ACER 5735, но те са идентични и щяло да стане, а и е с по-добра видеокарта. Щяло да ми струва 160лв. ремонт на чипсета, а ако е с новото дъно 260лв. и нямало да намеря по-добра цена за дъно. Доколкото съм запознат с цените знам, че ново дъно е към 400-500лв. Каза ми,че е сигурен, че проблема е в дъното и нямало смисъл да прави диагностика, защото било излишно даване на 30лв. от моя страна. Помислих и за вариант да го отнеса до оторизиран сервиз за диагностика, но доклкото видях и от темите най-вероятно проблема е наистина в дъното.

Можете ли да ме посъветвате какво да правя и според вас дали е възможно да не е дъното? Лаптопът не е чистен от прах, но като го отворих няма видимо мръсотия по него!

1 person likes this

Няма смисъл да му правиш диагностика.човека си е прав.Моя съвет е да сложиш друго дъно няма смисъл да рискуваш и да сменяш нещо,което не се знае колко ще изкара.Поразпитай и някъде другаде конкуренцията е голямо нещо,нищо чудно да се пръхне някое по евтинко :P Питай и за гаранция!

Поздрави

Как е възможно специалист да ти каже че дъна на различни платформи са идентични?Това е пълна глупост.Твоето дъно в момента е AMD а ти предлагат Intel.Лошо няма но е явно че ще имаш нужда и от друг процесор защото твоя няма как да стане.Вероятно и охлаждането ще е по-различно.Иначе като детайл самото дъно ще стане на мястото на твоето но само на размер.Също са те излъгали че вградено интелско видео GMA X4500M е по добро от твоето ATI HD3200 също вградено в чипсета на дънната платка.

553лв..... дънна платка. чЕСТИТО!!!! Ще се взема нов.

Имам интерес към лаптопа за изкупуване, ако няма да се отремонтира или ползва! 0895 731211 :thumbsup:

Имам интерес към лаптопа за изкупуване, ако няма да се отремонтира или ползва! 0895 731211 :thumbsup:

Ами колега малко съм зает в момента, но като се освободя ще ти звънна!

Приятел и аз имах такъв проблем и в сервиза на Plesio ми го оправиха и даже и гаранция ми дадоха и ми взеха само 40 лева.А по принцип Plesio дава добри цени.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0