Sign in to follow this  
Followers 0
DIFF

Разглобяване на HP Compaq Presario CQ60

7 posts in this topic

Здравейте колеги.

Изкам да ви попитам от къде се разглобява лаптопа за да се стигне до перката.

Някой ако е минал през тази пруцедура нека да даде стъпки и снимки от пруцедурата:help:

Колега много ти брагодаря за линка :clap: .Имам един въпрос:не може ли да се стигне до стъпка 10 и само да се свали лявата колонка за да се почисти леко перката,че като гледам тея процедури направо...

Колега то смисъла на разглобяването е и да смениш пастите на процесора иначе ако е само до праха от винтилатора и една прахосмукачка ще ти свъши работа ,така ,че според мен го разглобявай целият внимавай да не забравиш при зглобяването някой кабел.Аз моят павилион по такава схема го разглобих и съм много доволен бях забравил кабелите на тонколоните но след повторно разглобяване всичко си тръгна.Иначе сервизите взимат около 60-80 лв.за тази процедура.

Здравейте лаптопа ми е модел HP presari cq60 400eq разглобих го напълно и извадих вентилатора за охлаждане искам да питам как мога да разбера дали ми работи вентилаторчето преди да го зглобя наново и дали някои го е зглобявал след като го е разглобил претисняват ме кабелчетата за wi-fi как ще ги намушкам обратно!?

благодаря предварително за помощта :)

Колега ако преди е работил вентилатора ще работи и сега, ако му е включена буксата .Относно кабела на уайфито след като си го изкарал давай по обратният ред и гледай схемата няма начин да не стане

И после дай още 60 - 70 лева на сервиз, за да ти събере всичките части обратно... Не се ли научихте вече, че за всяко нещо си има хора... Много ме радват такива хора като теб - 'аз такова, разглобих лаптопа да го почистя, ма той сега не пали...".

Наскоро един клиент "разглобиха ми в едно сервизче лаптопа за почистване, и сега нямам звук и не ми работят тъчбутоните".....

Нямам думи направо :).

Иначе има начин направо да минеш на точката със смяна на пастата и чистене на перката - както лаптопа е на масата, леко го буташ от ръба на масата и се стараеш да падне под ъгъл от 38 градуса и 2 минути. Тогава можеш направо да мнинеш към перката и "З"глабяне.

Edited by ninex

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0