aftre

Удължаване на гаранция на лаптоп ACER

8 posts in this topic

Разглеждах аксесоарите които предлагате и видях че има възможност за удължаване на гаранцията на Acer. Интерисува ме как по-точно става това? Има ли някакви изисквания към лаптопа? Ако може да обясните малко по-подробно. Благодаря Ви предварително.

Edited by aftre

Разглеждах аксесоарите които предлагате и видях че има възможност за удължаване на гаранцията на Acer. Интерисува ме как по-точно става това? Има ли някакви изисквания към лаптопа? Ако може да обясните малко по-подробно. Благодаря Ви предварително.

Здравейте,

Хубаво запитване :)!

Всички фирми предлагат допълнително сервизиране или т. нар. удължаване на гаранцията, така можете да доплатите, за да получите по-голяма сервизна подкрепа (така да я наречем).

Въпросното удължаване може да го закупите както с нова машина, така и след като вече сте я взели, но не и след като вече имате извършван ремонт по лаптопа, за който купувате гаранцията. Може да се закупи до около 2-3 месеца преди изтичането на вашата стандартна гаранция, в случая се прави регистрация на сайта на Acer.

Ако имате повече въпроси не се колебайте да се обърнете отново към нас.

Поздрави

Добре а когато поръчам удължаване на гаранцията от вас какво получавам? Някаква парола за тази регистрация в сайта на Acer ли? И как могат да разберат дали лаптопа ми е бил ремонтиран и кога съм го купил.

Edited by aftre

Здравейте,

Хубаво запитване :)!

Всички фирми предлагат допълнително сервизиране или т. нар. удължаване на гаранцията, така можете да доплатите, за да получите по-голяма сервизна подкрепа (така да я наречем).

Въпросното удължаване може да го закупите както с нова машина, така и след като вече сте я взели, но не и след като вече имате извършван ремонт по лаптопа, за който купувате гаранцията. Може да се закупи до около 2-3 месеца преди изтичането на вашата стандартна гаранция, в случая се прави регистрация на сайта на Acer.

Ако имате повече въпроси не се колебайте да се обърнете отново към нас.

Поздрави

1.Ако компютърът е закупен от друга фирма ,а не от Вас може ли да се удължава гаранцията?

2.Къде в гр Бургас имате магазин/сервиз

1.Ако компютърът е закупен от друга фирма ,а не от Вас може ли да се удължава гаранцията?

2.Къде в гр Бургас имате магазин/сервиз

Магазин в Бургас нямат.

Здравейте, искам да попитам дали гаранцията на Acer Aspire 5738G е collect and return ( http://news.laptop.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/acer-collect-and-return-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D1%81%D0%B1%D0%B8%D1%81/ ) ?Или това вече на важи?

Добре а когато поръчам удължаване на гаранцията от вас какво получавам? Някаква парола за тази регистрация в сайта на Acer ли? И как могат да разберат дали лаптопа ми е бил ремонтиран и кога съм го купил.

Гаранциите за Acer са според серията и са три вида (до 3 години):

1. за eMachines

2. за Aspire, Extensa и Travelmate

3. за Aspire ONE

Гаранцията може да бъде удължена до 11 месец (включително), след закупуването на ноутбука.

Гаранцията представлява книжка със стикери, които съдържат номер и парола.

Регистрацията се прави на www.aceradvantage.com - следват се стъпките.

Оторизираните сервизи на Acer отчитат ремонтите на ноутбуците в системата на Acer, като датата, от която тече гаранцията, е датата на закупуване.

В сервизите задължително се прилага и документът за покупка (фактура).

Всеки ноутбук си има история. :)

Малко е тъпо измислено,но:

-купуваш си пакетчето за гаранцията(една книжка,2 стикера,пощенски плик),няма зна4ение от кой дилър ще се закупи!

-отиваш на сайта от книжката(advan.... нещо си,някои вече ти го беше писъл по темата)

-генерира се един формуляр,след като правилно си го попълнил.изтегляш го на компа си (мисля беше в уиндолският .хрс)

-разпечатваш го на хартиен носител

-лепваш му единият от стикерите от комплекта и го запечатваш в плика от комплект-а заедно с копие на фактурата и касовата бележка

-за да се завърши регистрацията е необходимо да се изпрати плика в централата им в Чехия мисля беше(най-ефтино отрих че е в бългаски пощи - 8лв с обратна връзка)

-след като си получищ от бългаски пощи обратната връзка е хубаво да се звънне в сервиза да проверят дали е удължена гаранацията(те си проверяват в вътрешната им система дали е променена крайната дата!)

П.С. Всичко това трябва да бъде изпълнено в рамките на първата година,тъйкато официално гаранцията е 1 год. за почти целият свят,за българия и още няколк острани има още 1 година допълнително за физичеси лица,но тя е само за сервизите в българия.

Успех

Edited by DefileR

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...