Sign in to follow this  
Followers 0
Wingshot

Д�о екипа на laptop.bg за смяна на Процесор

11 posts in this topic

Здравейте аз съм от София. Надявам се да имате тук офис за да мога да си взема от вас кадърен процесор за моя лаптопа. Писна ми от некви дечковци който се правят, че разбират.. и за малко не изгорях с един уш кадърен процесор сега искам да си взема от място, от което няма да съжалявам. Очаквам да ми кажете какво можете да ми предложите и съответно на каква цена и до колко време идва поръчката поздрави ! :)

Здрасти, не възможно смяна на процесор или по точно може да се направи, но прецедурата е рискована и почти никой сервиз не се ангажира да направи смяна на процесор.

Поздрави

Ники

Яснота благодаря, че ми казахте за това детайлче за което други не ми казаха :)

Здрасти, не възможно смяна на процесор или по точно може да се направи, но прецедурата е рискована и почти никой сервиз не се ангажира да направи смяна на процесор.

Поздрави

Ники

Tук стана интересно. Защо да е невъзможно или рисковано, че не схванах? Единствения минус на процедурата е, че няма да се намери чисто нов процесор(понеже е стар сокета) или и да се намери той ще е прекалено скъп.

Tук стана интересно. Защо да е невъзможно или рисковано, че не схванах? Единствения минус на процедурата е, че няма да се намери чисто нов процесор(понеже е стар сокета) или и да се намери той ще е прекалено скъп.

Ще се опитам да го обясня аз, въпреки че въпроса не е към мен. Безсмисленна акробатика е смяната на мобилен процесор поради причината,че целта не оправдава средствата.

Добре, нека го кажа така, ние не сме намирали сервиз който да е искал да подмени процесор, поради изложените от мен и Iliev причини.

Ако вие знаете за такива сервизи, бихме се радвали да ги споделите.

Поздрави

Ники

Ще се опитам да го обясня аз, въпреки че въпроса не е към мен. Безсмисленна акробатика е смяната на мобилен процесор поради причината,че целта не оправдава средствата.

Е как да не оправдава - от едноядрен селерон 1.8 на двуядрен дуъл кор 2.0 за 60-70 лв. Кое му е безсмисленото на това?

Е как да не оправдава - от едноядрен селерон 1.8 на двуядрен дуъл кор 2.0 за 60-70 лв. Кое му е безсмисленото на това?

Щом сам не го разбирате смисъл няма да обяснявам ,причините са много поради които няма смисъл от смяна на мобилен процесар и както по-горе е споменато едва ли има оторизиран сервиз който да извършва подобна дейност,дори и аз незнам за такъв,може и да има не съм сигурен ,е да може би ще си кажете,но то може и в домашни условия да си го сменя процесора закупен от някой, втора употреба разбира се понеже говорите за суми от 60-70лв и ето го риска за който се споменава в по-горният пост или по-точно това е част от рисковете при подобна дейност.

Щом сам не го разбирате смисъл няма да обяснявам ,причините са много поради които няма смисъл от смяна на мобилен процесар и както по-горе е споменато едва ли има оторизиран сервиз който да извършва подобна дейност,дори и аз незнам за такъв,може и да има не съм сигурен ,е да може би ще си кажете,но то може и в домашни условия да си го сменя процесора закупен от някой, втора употреба разбира се понеже говорите за суми от 60-70лв и ето го риска за който се споменава в по-горният пост или по-точно това е част от рисковете при подобна дейност.

Има, има голям резон от смяната на процесора, лично аз го направих, смених моя dual core T2500 с core 2 duo T7600 и разликата е огромна при всички приложения, но трябва да си призная, че смених и охлажднето.

Още колко теми ще пуснеш за тоя 5315? Досега ти отговорих във повечето ти теми, но не ти ли писна да питаш едно и също всеки месец?

Даже ти изкарах списък какво да търсиш, ако не се лъжа дадох и снимка на Socket P, за да не го объркаш със Socket M...

Вярно е че сервизите работят на принципа "каквото се поддържа официално от производителя", никой няма да тръгне да рискува да ти слага Core 2 Duo, като оригинално е бил със Celeron 1,8 - затова ти казаха, че няма полза.

Всичко по-мощно спада към графата модване и експерименти, много хора (между които и аз) сме си сложили Core 2 Duo, аз съм го направил защото лаптопа е купен за $450 и изобщо не ми пука - и без това беше 5 пъти по-бавен от IBM-a ми и е смотан като изработка, сега поне върви HD и може да се работи нормално, но пак повтарям никой сервиз няма да направи такава смяна, утре да изгорят стабилизаторите на дъното, те да излязат виновни, а ти да пишеш навсякъде че са неграмотници, които са ти съсипали компютъра ;)

Та ако ти се рискува на твоя отговорност купувай процесор на Socket P, трябват ти отверка, термо паста и 15 минути.... Ако случайно не изкъртиш нещо от дъното или не наблъскаш процесора наобратно :D лаптопа ти ще стане няколко пъти по-бърз, по-студен и ще получиш 30-40мин на батерия, защото целерона ти няма Speedstep :)

Ако добавиш 2 или 3GB RAM и хард 320-500 се получава приятен за работа и достатъчно мощен лаптоп (освен ако не си геймър).

Edited by Overdrive

Само дето миже да ви се получи проблем с чипсета (както при мен) и да не тръгне процесора. Затова провери чипсета. Ето линк за съвместимост на процесори с чипсети: http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=17737&st=0&p=60531&#entry60531 :thumbsup:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0