Sign in to follow this  
Followers 0
Joro

Процесорите на Intel - списък с мобилните процесори

12 posts in this topic

Здравейте,

Имам въпрос относно процесорите и RAM паметите. Доколкото ми е известно е хубаво честотата на шината на процесора да съвпада с честотата на RAM паметта. По този начин се постига по-добра производителност на системата. Та моя въпрос е следният. До колко е рентабилна инвестицията в конфигурация, при която процесорът е с шина на 1066MHz и RAM на 800MHz (DDR2) или другия вариант - процесор на 800MHz и RAM на 1066Mhz (DDR3). Задавам този въпрос, тъй като доста често виждам подобни конфигурации и си мисля, че няма да е удачно да похарча повече пари за нещо подобно вместо по-евтиния вариант 800MHz и 800MHz ;) Прав ли съм? Ако не, ще се радвам да чуя едно експертно мнение от Вас, тъй като съм малко затруднен в избора си :unsure:

Поздрави,

DuFF

Здравейте,

Имам въпрос относно процесорите и RAM паметите. Доколкото ми е известно е хубаво честотата на шината на процесора да съвпада с честотата на RAM паметта. По този начин се постига по-добра производителност на системата. Та моя въпрос е следният. До колко е рентабилна инвестицията в конфигурация, при която процесорът е с шина на 1066MHz и RAM на 800MHz (DDR2) или другия вариант - процесор на 800MHz и RAM на 1066Mhz (DDR3). Задавам този въпрос, тъй като доста често виждам подобни конфигурации и си мисля, че няма да е удачно да похарча повече пари за нещо подобно вместо по-евтиния вариант 800MHz и 800MHz ;) Прав ли съм? Ако не, ще се радвам да чуя едно експертно мнение от Вас, тъй като съм малко затруднен в избора си :unsure:

Поздрави,

DuFF

Когато шината на процесора е по малка от тази на паметта,последната автоматично тръгва на шината на процесора.При по ниска шина на паметта,процесорът има по ниско кпд(паметта го спъва). Най добре е 1:1,което значи;процесорът трябва да подържа максималната шина,която има чипсета.Съшото важи и за паметта.Надявам се да съм помогнал.

моят е последния бая е слаб :(

Спокойно това са процесори и на настолни компютри така че е нормално.

ИСКАМ ИНФО ЗА i3 ПРОЦЕСОРА НА ИНТЕЛ.БЛАГОДАРЯ!

Ти сигурно чакаш някой да ти донесе ИНФО-то у вас!

http://news.laptop.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/arrandale-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-intel-core-i3-core-i5-%D0%B8-core-i7-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7-%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B0%D0%B2/

1 person likes this

новите амд процесори с две физически ядра ли са ? ако някой има линк за тях- благодаря!

Добър вечер!

Искам да попитам, мога ли да сложа следният процесор http://ark.intel.com...z-1066-MHz-FSB) на моя лаптоп [Acer Aspire 5738G 2010 година (купих си го от вашия онлайн магазин)], който в момента е с този процесор: Intel Core 2 Duo processor T6600 (2.20Ghz, 800Mhz FSB) и колко лева ще ми струва това?

другото което искам да променя е видеокартата, а тя е ATI Mobility RADEON HD 4570 с 512Mb собствена памет и е с 64bit-ова шина за достъп (новата искам да е с 1gb или повече памет и + това битовете да бъдат минимум 128).

ПС: нормално ли е, че от долната част на лаптопа, където е процесора няма решетки, а само отзад и отред под слота за SD картите!?

Добър вечер!

Искам да попитам, мога ли да сложа следният процесор http://ark.intel.com...z-1066-MHz-FSB) на моя лаптоп [Acer Aspire 5738G 2010 година (купих си го от вашия онлайн магазин)], който в момента е с този процесор: Intel Core 2 Duo processor T6600 (2.20Ghz, 800Mhz FSB) и колко лева ще ми струва това?

другото което искам да променя е видеокартата, а тя е ATI Mobility RADEON HD 4570 с 512Mb собствена памет и е с 64bit-ова шина за достъп (новата искам да е с 1gb или повече памет и + това битовете да бъдат минимум 128).

ПС: нормално ли е, че от долната част на лаптопа, където е процесора няма решетки, а само отзад и отред под слота за SD картите!?

Продай си лаптопа и си купи нов, който да отговаря на сегашните ти изисквания.

Това което искаш да направиш е невъзможно (става въпрос за видео картата най-вече).

Здравейте,искам да задам един глупав въпрос,понеже избирам лаптоп,а познанията ми относно показателите са доста ограничени,особено за процесорите. Та,избрах Toshiba Satellite C50D-A-11L с процесор AMD E1-1200 APU, 1,4 GHZ, 1 MB L2 ,който в сайта на тошиба пише,че е двуядрен.Дотук хубаво,обаче прочетох нещо в друг форум,че щом бил двуядрен значи 1.4 била тактовата честота на всяко ядро,тоест общо било 2.8. Такова нещо чувам за първи път и не мисля,че трябва да е така,но все пак да питам..има ли нещо вярно ?

Здравейте имам въпрос относно смяна на процесор на моя лаптоп.

Това са спецификациите:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K70IO/specifications/

бих искал да знам дали мога да му сложа P8700. Виждам че присъства в листата, но бих искал да съм сигурен. В момента съм с T4200

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0