Sign in to follow this  
Followers 0
ivailolom

Как две ОС на лаптоп.

8 posts in this topic

Dell Studio 1737,Windows 7

Стигнах до извода,че за работата ми ще нужен втори хард с друга ОС.Ще се използва два дни в края на всеки месец,през другото време не ще ми е нужен и ето защо питам:От биоса ще мога ли да го изключвам и при изключен да разбирам ли,че и ток няма да стига до него /т.е.няма да харчи ток от батерията до като работя на основния/.

И ако е да - то от къде да си намеря подходящ хард и конектор към него.

И не на последно място - видях че в него /лаптопа/ има предвидена кухина /място/ на която пише HDD 2.Значи ли че може да се добави втори хард.

post-7733-0-01714500-1296740752_thumb.jp

Edited by ivailolom

Dell Studio 1737,Windows 7

Стигнах до извода,че за работата ми ще нужен втори хард с друга ОС.Ще се използва два дни в края на всеки месец,през другото време не ще ми е нужен и ето защо питам:От биоса ще мога ли да го изключвам и при изключен да разбирам ли,че и ток няма да стига до него /т.е.няма да харчи ток от батерията до като работя на основния/.

И ако е да - то от къде да си намеря подходящ хард и конектор към него.

И не на последно място - видях че в него /лаптопа/ има предвидена кухина /място/ на която пише HDD 2.Значи ли че може да се добави втори хард.

Първо - за втора ОС не ти требе втори хард, можеш да сложиш друга ОС просто на друг дял т.е. трябва да си цепиш харда.

Второ - можеш да го изключваш от БИОС-а, но е прекалено крайна мярка, има си къде къде по разумен начин.

Трето - щом пише HDD2 значи има място за втори хард, а и да няма, можеш да му сложиш външен на USB и да буутваш от него. Така ще ти отпадне и необходимостта от включване/изключване на втория хард.

четвърто - конекторите са стандартни - или АТА или SATA. Други и да искаш няма ;)

Действай :D

Подкрепям горното мнение за УСБ харда, това е най-добрия вариант. Трябва ти - слагаш го, не ти трябва - махаш го. Ако ти е постояно в компа това означава постоянен разход на ток от батерията ако го ползваш често на батерия.

Благодаря.Ще опитам с външен хард.

Благодаря.Ще опитам с външен хард.

По добре си сложи втори вътрешен, невероятно по бърз е от този на usb е, по-евтин е също, а и щом искаш втора операциона система, на usb може да ползваш само ако ще слагаш филмчета.

2 people like this

Взех външен хард.Инсталирах ХР за работа.След старт с включен външен хард си зарежда от него , с изключен външен хард спира дава грешка и не зарежда.Инсталирах си отново win 7 на лаптопа и с включен външен с инст.ХР си зарежда от 7-цата.Същото стана и като заделих дял за ХР на лаптопа и същото.Която последна ос е инсталирана зарежда от нея.В биоса няма опция за игнориране на хард.В опцията при стартиране за избор,като задам на външен хард /USB/не зарежда ХР-то.Помогнете със съвет.Спешно ми е че от понеделник трябва да пътувам с лаптоп с две ОС.Дълго е за обяснение просто трябва.Какво и в какъв ред да направя.

Ето ТОВА ти трябва.

Ето ТОВА ти трябва.

=====================

Не го разбрах,ще поясниш ли.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0