Sign in to follow this  
Followers 0
IvayloNedqlkov

проблем с инсталирането на ubunto с wubi

4 posts in this topic

Здравейте имам следния проблем, искам да инсталирам ubunto заедно с windos 7. Вече имам инсталиран windows7, с wubi сеопитвам да сложа ubunto, отделил съм с Disk mangedment, които е вграден в windows7, нов дял който е 10 гб. И там искам да сложа ubunto. и така да направя две операциони системи. Когато почна да инсталирам ubunto по време на инсталацията ми изкарва грешкаpost-8628-0-37774000-1296143894_thumb.jp

немога да разбера каде греша???

Здравейте имам следния проблем, искам да инсталирам ubunto заедно с windos 7. Вече имам инсталиран windows7, с wubi сеопитвам да сложа ubunto, отделил съм с Disk mangedment, които е вграден в windows7, нов дял който е 10 гб. И там искам да сложа ubunto. и така да направя две операциони системи. Когато почна да инсталирам ubunto по време на инсталацията ми изкарва грешкаpost-8628-0-37774000-1296143894_thumb.jp

немога да разбера каде греша???

Пробвай да преправиш дяла с някой друга програмка или нещо подобно. Не ми се е налагало да ползвам wubi и не мога да разбера дали си преправяш партишъна с инсталирането на линукса. Ако не си запознат линукс ползва EXT3/4 а не FAT32 или NTFS като файлова системаи също така не виждам да си оставил място приблизително равно на рам-а ти за виртуална памет (swap space) който е доста полезен. Просто предполагам, че това може да са ти грешките.

Успех.

Моят проблем е с ХР. Инсталирам Ubuntu-то (10.04 или 10.10), но след рестарта системата boot-ва директно ХР-то. Влязох в менюто за избор на ОС, но там ми показва само Windows-a. При последните два опита изключих Avast-a, да не би дой да прави проблеми, но пак стана същото...

Не се занимавай с wubi ,а с LIVE CD/DVD на убунту 11.10 от сайта им.

Ето и как става .

1.Разделяш си хард диска ,оставяш един свободен дял не форматиран за убунту примерно с Minitools Home boot

2.Ботваш LIVE CD/DVD на убунту 11.10 като LIVE CD/DVD

3.Кликваш на иконката в горен ляв ъгъл и инсталирване на Ubuntu 11.10 заедно с виндовс 7 избираш му свободния дял който преди тва изтри примерно с Minitools Home bootи и си готов!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0