Sign in to follow this  
Followers 0
alex_fon

Asus boot проблем

7 posts in this topic

Здравейте!

Докато се мъчех да стартирам hackintosh на ASUS K50IJ лаптопа ми се рестартира. След което ми излиза Asus-логото, и постоянно мигащ маркер горе вляво. Влизам успешно в BIOS-менюто, но дотам. Не стартира никакво живо CD, flash или от твърдия диск.

Инсталацията стигна до ниво избор къде да форматира в NFS+ формат БЕЗ ДА ФОРМАТИРА НИЩО.

Иначе имам инсталирани WinXP и Ubuntu.

Моля за някакви съвети.

Edited by alex_fon

Здравейте!

Докато се мъчех да стартирам hackintosh на ASUS K50IJ лаптопа ми се рестартира. След което ми излиза Asus-логото, и постоянно мигащ маркер горе вляво. Влизам успешно в BIOS-менюто, но дотам. Не стартира никакво живо CD, flash или от твърдия диск.

Инсталацията стигна до ниво избор къде да форматира в NFS+ формат БЕЗ ДА ФОРМАТИРА НИЩО.

Иначе имам инсталирани WinXP и Ubuntu.

Моля за някакви съвети.

С хакентоша сте омазали нещата,според мен начина е форматиране на дяловете с инсталираните ОС в случая убунту и ХР и дяла на който е инсталиран хакентоша след което наново тяхното инсталиране без хакентоша.

Успех.

С хакентоша сте омазали нещата,според мен начина е форматиране на дяловете с инсталираните ОС в случая убунту и ХР и дяла на който е инсталиран хакентоша след което наново тяхното инсталиране без хакентоша.

Успех.

Първо да благодаря за поста!

Второ - да се повторя:

"Инсталацията стигна до ниво избор къде да форматира в NFS+ формат БЕЗ ДА ФОРМАТИРА НИЩО.

Не стартира(не тръгва инсталацията от) никакво живо CD, flash или от твърдия диск."

Към момента е в сервиз - да видим какво могат "знаещите" там? :(

Edited by alex_fon

Нещо аз неразбирам как не бутва от никакъв диск дори и от live CD,а същевременно стига до дяловете за форматиране с инсталационен?

Както и да е не толкова важно щом е в сервиз ще го оправят :)

Последно с хакинтоша стигнах до въпрос "къде да инсталирам?" .... и до там. От там нататък не ми говори, не ме гледа, не вижда нищо, само тъжно мига с маркера. Не приема никакви опити да го подкарам чрез external (Live CD/DVD, USB Flash). Като го взема от сервиза ще напиша каква му е диагнозата - южен мост ли е(дано не разрушат и северния :D ), дъно ли е, HDD, RAM, и т.н. Но ще пиша тук - ако има и други потърпевши.

Edited by alex_fon

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0