Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Teodor

Acer Aspire

18 posts in this topic

Nqkoi moje li da mi pomogne,

imam slednite problemi:

1-wo sled instalacia na vsichki driveri za bluethoth-a ne namiram telefonite sled kato sum startiral managera ot kakvo moje da e tova ?(ima li specqlno kopche za aktivirane na bluethotha ot klaviaturata?)

2-ro pri startirane na kakvato i da e igra oshte w osnownoto menu na igrata kompiutara se izgasq

windows 7 64 bit

blagodarq wi predvaritelno

Nqkoi moje li da mi pomogne,

imam slednite problemi:

1-wo sled instalacia na vsichki driveri za bluethoth-a ne namiram telefonite sled kato sum startiral managera ot kakvo moje da e tova ?(ima li specqlno kopche za aktivirane na bluethotha ot klaviaturata?)

2-ro pri startirane na kakvato i da e igra oshte w osnownoto menu na igrata kompiutara se izgasq

windows 7 64 bit

blagodarq wi predvaritelno

1. Wireless-a ( предполагам и блутута ) ви се пуска с клавишите FN+3

2. Това за рестартирането ме навежда на мисълта, че сте инсталирали неправилният драйвер за видеокартата.

Уверете се че изтеглените и инсталираните драйвери са от официалния сайт на производителят и са специално за WINDOWS 7 X64

3* Пишете на кирилица!

Успех!

Здравейте отново,

за съжеление все още имам същите проблеми...

Сигурен съм,че съм инсталирал правилните дривери от сите на амд ги свалям и то за windows 7 64bit. Каква е възможността проблема да е хардуерен? Понеже съм по настоятелен горе долу минавам по една мисия на игра и се изгася компютара (компютара видимо не загрява, дори на допир е студен).Игри при който ми се случи: Battlefield Bad Company 2, Medal of Honor, James Bond Blood Sands, The Suboteur. Ще бъда благодарен ако получа компетентно мнение от екипа на лаптоп.бг.

Благодаря предварително!

Здравейте отново,

Сигурен съм,че съм инсталирал правилните дривери от сите на амд ги свалям и то за windows 7 64bit. Каква е възможността проблема да е хардуерен? Понеже съм по настоятелен горе долу минавам по една мисия на игра и се изгася компютара (компютара видимо не загрява, дори на допир е студен).Игри при който ми се случи: Battlefield Bad Company 2, Medal of Honor, James Bond Blood Sands, The Suboteur. Ще бъда благодарен ако получа компетентно мнение от екипа на лаптоп.бг.

Благодаря предварително!

Вижте какви са темперетурите на процесор,видео карта с програмата Everest след като поиграете около 30 мин. и прикачете шота тук да го видим и ние.

Ето и няколко шота:

Първият е в нормално състояние на компютара

http://img543.imageshack.us/i/normalst.jpg/

вторият след 5 минути игра на wolfenstein всичко на макс

http://img709.imageshack.us/i/5minwolfe.jpg/

15 мин игра на wolfenstein пак всичко на макс

http://img7.imageshack.us/i/15minwolfe.jpg/

след това реших да го сложа на поставка... но забелязах че точно пред мишката има някакви отвори може би въздуховоди. Поставен на поствата/която закрива въздуховдите пред мишката/ 1 мин свали 3 градуса в нормално състояние след което реших да пусна Medal of Honor при което при упдейтването на играта пц-то се изключи. Някакви идей?

Ето и няколко шота:

Първият е в нормално състояние на компютара

http://img543.imageshack.us/i/normalst.jpg/

вторият след 5 минути игра на wolfenstein всичко на макс

http://img709.imageshack.us/i/5minwolfe.jpg/

15 мин игра на wolfenstein пак всичко на макс

http://img7.imageshack.us/i/15minwolfe.jpg/

след това реших да го сложа на поставка... но забелязах че точно пред мишката има някакви отвори може би въздуховоди. Поставен на поствата/която закрива въздуховдите пред мишката/ 1 мин свали 3 градуса в нормално състояние след което реших да пусна Medal of Honor при което при упдейтването на играта пц-то се изключи. Някакви идей?

Машинката прегрява жестоко,занесете го в сервиз да го почистят в противен случай скоро ще изгори нещо.Изключването се дължи на високите темперетури.

Машинката прегрява жестоко,занесете го в сервиз да го почистят в противен случай скоро ще изгори нещо.Изключването се дължи на високите темперетури.

Проблемът е , че аз не съм в българия и скоро няма и да се прибира, лаптопа е точно на 20 дена дали е възможно допълнителното рам да е сложена погрешно или като е отварян нещо да е пропуснато ?

Проблемът е , че аз не съм в българия и скоро няма и да се прибира, лаптопа е точно на 20 дена дали е възможно допълнителното рам да е сложена погрешно или като е отварян нещо да е пропуснато ?

Рам паметта неможе да се сложи погрешно.Толкова бързо загряване и то до такива темперетури не е нормално и най вероятно има някакъв проблем с охраждащата система по точно вентилатора.Съветвам ви да го занесете в сервиз да го погледнат,в противен случай рискувате да дефектира нещо.

Успех.

Днес преинсталирах и сега в нормално състояние държи 55 градуса това много ли е чудя се дали да пробвам пак някоя игра да видя как ще я понесе този път

Днес преинсталирах и сега в нормално състояние държи 55 градуса това много ли е чудя се дали да пробвам пак някоя игра да видя как ще я понесе този път

Сега е в норма темперетурата може да видиш как ще е като се поиграе примерно 20-30 мин.

1 person likes this

Пак същатата работа веднага щом включа игра и удря 90 градуса не се изгася , но седи на високи темеператури. Дори скипе видео кал ми държи 95 градуса.

Пак същатата работа веднага щом включа игра и удря 90 градуса не се изгася , но седи на високи темеператури. Дори скипе видео кал ми държи 95 градуса.

Сервиз е решението,нещо не е наред по охлаждането на лаптопа.

55 градуса в idle режим не е нормална температура в никакъв случай.Единствено изключение е ако се ползва в помещение с температура на въздуха над 30 градуса.

Здравейте отново,

Сигурен съм,че съм инсталирал правилните дривери от сите на амд ги свалям и то за windows 7 64bit.

Строго препоръчително е да използваш драйверите от сайта на производителя на лаптопа а не от сайта на производителя на видеото.Това си го пише и на сайта на AMD.

Да не би да си изтеглил моднати драйвери с цел овърклок отнякъде?

Възможно е да сте пропуснали да закачите буксата на вентилатора на охлаждането ако сте пипали и там.Не споменавате чува ли се да работи вентилатора?Би трябвало да работи постоянно щом и на празно държи 55 градуса.

Въпрос към Gero.Моя лаптоп си поддържа температура от 50 градуса като работи само skype и в стаята ми не е 30 градуса.Това е много така ли ?

Edited by ubahi

Ами дриверите са ми от сайта производител на лаптопа, не че има голямо значение защото там са тези от сайта на видео картата. Не не съм клоквал абсолютно нищо. Какво е вързано и какво не вътре си нямам идея защото лаптопа си е в гаранция и не смея да го отварям до де си има такава. Вентилатора си работи адекватно - при повисоки градуси по силно и по шумно, на по-ниски по тихо и слабо. Явно е ,че проблема е хардуерен , но тук в англия сервиза на ацер не струвал и зареди това ще чакам 4 - 5 месеца до де се прибера и го дам на сервиз в България. Температурата в стаята варира между 20 и 25 градуса, но 30 чак не :) Много е лошо когато дадеш 2 бона за нещо което не ти върши работа, но такъв ми бил късмета... дано поне като се прибера го оправят.

Така и не разбрахме точния модел на този Acer.

Съжелявам мислех ,че съм го постнал Acer Aspire 5553G с 12GB рам модела. Геро вашият ацер какви температури държи.

Sensor Properties:

Sensor Type CPU, HDD, ACPI

Temperatures:

CPU 37 И’Â°C (99 И’Â°F)

CPU #1 / Core #1 34 И’Â°C (93 И’Â°F)

CPU #1 / Core #2 34 И’Â°C (93 И’Â°F)

WDC WD2500BEVT-22A23T0 25 И’Â°C (77 И’Â°F)

Това са температурите на Acer Aspire 5334.Включен е от около час.Процесора е Интел T3300 и вградено видео.Стайната температура е 20-22 градуса.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0