Joro

Д�райвъри за лаптопи Dell

71 posts in this topic

Проблем с dell inspirion 5721. Има интегрирана видеокарта Интел 4000 и отделно AMD Radeon HD 8730. Първата е интегрирана и само нейния драйвер работи. За AMD Radeon изтеглих от сайта на дел, но не тръгва. В биоса не намирам възможност за изключване на интелската.

Ако някой е имал подобен проблем, моля да помогне. Благодаря.

Здравейте!Туко-що си преинсталирах Windows-a на компютъра ми Dell N5110 и се нуждая от следните драйвъри. Ще може ли някой да помогне?

mfmmdmf.png

Ако още не си се оправил, по-добре ползвай чисти драйвери. Не инсталационни програми. качил съм ги тук files.offroad-bulgaria.com/drukman/dell_drivers

Edited by drukman

Здравейте, предварително се извинявам, ако не съм на правилното място във форума, но искренно се надявам на Вашата помощ и съдействие. Пиша Ви със следната молба - не мога да свържа лаптопа към монитора. Използвам лаптоп Dell 3521-6302 и монитор LG Flatron E2211S, но лаптопа не разпознава монитора/ кабела. Изходите са HDMI към D-sub. Моля Ви за съвет, какъв би могъл да е проблема и как да постъпя? Предварително Ви благодаря.

Никак не можеш да постъпиш.HDMI е цифров сигнал,D-sub е аналогов сигнал.В нета има изображения на преходници/аз самия купих 2 такива измишльотини/,не вършат работа.Не съм пробвал само един от големите Set-Up Box/устройство,което конвертира цифровия сигнал във аналогов и обратно/,но цена от 80-120лв.ми се видя множко.Имаш шанс,ако машината ти има TV-Out,но по-новите машини вече нямат такъв интерфейс.

не може ли vga ? да се ползва Q441313-4.jpg

Ако случаят и е като при мен,няма VGA!Новите телевизори вече нямат такъв интерфейс/визирам TV 3D,вграден WIFI и т.н/Попадам на втори случай идентичен-kомпа е по старичък и си има VGA,TV обаче е последен модел и няма VGA,а само HDMI,AVI и SCART!

Никак не можеш да постъпиш.HDMI е цифров сигнал,D-sub е аналогов сигнал.В нета има изображения на преходници/аз самия купих 2 такива измишльотини/,не вършат работа.Не съм пробвал само един от големите Set-Up Box/устройство,което конвертира цифровия сигнал във аналогов и обратно/,но цена от 80-120лв.ми се видя множко.Имаш шанс,ако машината ти има TV-Out,но по-новите машини вече нямат такъв интерфейс.

не може ли vga ? да се ползва Q441313-4.jpg

Toчно такива са изходите на монитора, но лаптопа има само HDMI и USB-и изходи. Мой приятел ми даде свързващ кабел, но DEll лаптопа не го разпознава. Tака изглежда кабела, който имам:http://www.displayporttohdmicable.org/wp-content/gallery/hdmi-cable/hdmi-to-vga-gambar3.jpg

Toчно такива са изходите на монитора, но лаптопа има само HDMI и USB-и изходи. Мой приятел ми даде свързващ кабел, но DEll лаптопа не го разпознава. Tака изглежда кабела, който имам:http://www.displayporttohdmicable.org/wp-content/gallery/hdmi-cable/hdmi-to-vga-gambar3.jpg

Toчно такива са изходите на монитора, но лаптопа има само HDMI и USB-и изходи. Мой приятел ми даде свързващ кабел, но DEll лаптопа не го разпознава. Tака изглежда кабела, който имам:http://www.displayporttohdmicable.org/wp-content/gallery/hdmi-cable/hdmi-to-vga-gambar3.jpg.

Oт друга страна същият този монитор работи с лаптоп HP, koйто се свързва със следния кабел: http://howzzdat.com/wp-content/uploads/2012/08/VGA_Cable_Connect_TV_Computer.jpg.

Затова не мога да разбера защо с едини лаптоп работи, а с другия не иска. HP-то е доста по-старичко - Пробоок 6555б е, но дефакто с него работи :( Не зная как да постъпя има ли примерно фирми, които извършват подобни услуги?

По-горе вече Ви беше обяснено защо не става - разлика в сигнала.Тези кабели нищо не променят.Първият е боклук,който не върши работата,за която е предназначен(от цифров към аналогов сигнал или обратното),а вторият си е обикновен кабел за аналогов сигнал,затова и старият лаптоп, който има такъв изход, работи.

По-горе вече Ви беше обяснено защо не става - разлика в сигнала.Тези кабели нищо не променят.Първият е боклук,който не върши работата,за която е предназначен(от цифров към аналогов сигнал или обратното),а вторият си е обикновен кабел за аналогов сигнал,затова и старият лаптоп, който има такъв изход, работи.

Благодаря на всички за обяснението,за съжаление при това положение няма какво много да се направи :)

Извинявам се, но бих искала само да попитам още нещо - ако основния проблем е разликата в сигнала, тогава защо има такъв преходник (кабел предазначен да свързва двата вида)?

Защото в Китай правят и еднорози, но дали са истински еднорози е друг въпрос. :D

Здравейте ,от 2 дена се мъча с драйверите на делл 3521 ,най-вече с този на видео картата ,която е ATI RADEON HD 8730 ,пробвах всякакви драйвери,но не се получава ,както и този бутон FN ,неработи с някой комбинации,като например ,немога да си пусна пада ,просто неработи,ще се радвам ,ако можете да ми помогнете

благодаря

z8t3.png

Колеги справих се преди малко,инсталирах драйвери за интелска видео карта и след това за радеона и се получи ,остава проблема с неработещия пад

Ако имаш още неразпознато устройство на хардуер/като на шота по-горе/няма какво да се чудиш,липсва ти драйвер!Имай пред вид,че приложенията,които контролират малките гаджети/функ.бутони,безжични мрежи,вкл./изкл.на пада и т.н./понякога не са във отделен драйвер-пак,а са включени към някой от основните пакети,трябва да почнеш да четеш описанията,за да разбереш какво има вътре.

Голяма мъка ,нищо немога да открия ,лошото е .че ми го показва ,че го имам пада и даже ми има разяснения за него защото е мултитъч,но немога да го ползвам,а си работеше. Като цяло това заради иундоус 7 ли е така или и на ХП примерно пак ще е такава каша

Я разкажи цялата история.Какво значи"преди си работеше" ?Купил си машина,нова,със лицензирана OS и нещо стана и го преинсталира ли?Ако е така,причината може да не е във софтуера.Отварял ли си го или не си?Ако си го отварял,може да не закачил нещо добре или да си повредил някой кабел и т.н.

Edited by vertexe

Я разкажи цялата история.Какво значи"преди си работеше" ?Купил си машина,нова,със лицензирана OS и нещо стана и го преинсталира ли?Ако е така,причината може да не е във софтуера.Отварял ли си го или не си?Ако си го отварял,може да не закачил нещо добре или да си повредил някой кабел и т.н.

Купи си вчера машината ,която беше с убунто,форматирах си харда и си качих уин 7 ,след което почнах да качвам драйвърите , свалих няколко от сайта на дел ,а други инсталирах с драйвър джиниъс,та преди да почна си качвам дравърите ,пада си ми работеше,просто неможех да го изключа със ФН комбинацията,след като си качих всички драйвъри ,имам трей икона долу в дясно за пада,но пък той неработи ,както и комбинацията за него,странното е ,че като давам да го калибрирам от програмата ,си работи ...

здравейте,имам малък проблем лаптопа ми е dell latitude d531 не мога да разбера имам ли вградена камера или не...ако някой може да помогне ще бъда много благодарна

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...