Joro

Сервизи на Dell в България (сервизна политика)

56 posts in this topic

Здравейте, преди няколко дена ми се повреди лаптопа DELL, занесох го в сервиз на Индекс и след като го оправиха, ми поискаха и 36 лв за почистване, това стандартна практика ли е - като си занесеш машината, която е в гаранция да ти искат още пари, не стига че си платил 1200 лв вече в магазина?

Edited by Anastas_dell

Когато си купиш автомобил за 30 000 лева, като идеш на автомивка, не ти ли искат 15 лева за чистене? Боклуците, които се събират в радиатора, не са фабричен дефект, т.е. почистването се заплаща от клиента. Да не говорим, че ако не искаш да ти го почистят и ти не си го почистиш, от прегряването има шанс да пукне някой от компонентите.. А тогава...

Здравейте, купих си лаптоп от Техномаркет преди година и все още е в гаранция.Искам да попитам къде мога да го занеса за почистване от прах и за колко време и пари ще стане готов? Благодаря предварително.

Привет, профилактиката е около 30-35 лева. Занеси го в оторизиран сервиз. (цената е за оторизираните сервизи). Време - 1-2 дни.

Здравейте, преди около 5 месеца си закупих Делл.Вече му е време май за почистване.Как стой въпроса с гаранцията.Никъде не пише че в нея се влючва почистване.Попитах в магазина от който го закупих там ми казаха, че на всякъде мога да го почистя,но на мене малко не ми се вярва. Моля, някой ако знае да пише :help: :help: :help:

@Гост_???_*: Там са, там са. Звънни по телефона да те упътят как да ги намериш.

Здравейте , искам да попитам за DELL Latitude E6400 - гаранцията на батерията 1 година ли е само , при гаранция :

Services Provider Start Date End Date Days Remaining NBD ProSupport for Enterprise Dell 12/6/2009 12/7/2012 193 Complete Care Dell 12/6/2009 12/7/2012 193 Next Business Day Dell 12/6/2009 12/7/2012 193

Лаптопчето си върви прекасно,ползвам го предимно за игри и повечето съвременни игрици си вървят перфектно на макс.Не загравя много,видеото ми стига макс до 80-85 градуса и то когато играя тежки игри.Обаче напоследък ме дразни едно нещо.Както си върви перфектно и забива за 2-3 секунди и от аудиото се чува някакъв гаден звук,после обаче се оправя и продължава да върви перфектно.Този проблем се получава сами при включен Wi-Fi.Като го изключа не го прави.Моля,помогнете!!

Лаптопчето си върви прекасно,ползвам го предимно за игри и повечето съвременни игрици си вървят перфектно на макс.Не загравя много,видеото ми стига макс до 80-85 градуса и то когато играя тежки игри.Обаче напоследък ме дразни едно нещо.Както си върви перфектно и забива за 2-3 секунди и от аудиото се чува някакъв гаден звук,после обаче се оправя и продължава да върви перфектно.Този проблем се получава сами при включен Wi-Fi.Като го изключа не го прави.Моля,помогнете!!

Това е защото ти прегрява wi-fi.Отвори и почисти лаптопа :)

Аз нося фирмените делове или в Индекс или в интелинет

и двата сервиза са супер коректни....

Моля да ми кажете добър сервиз за гаранционно обслужване на Дел в Стара Загора?

Стемо са официален сервиз на Делл.

Здравейте!

Взех матрица за Dell inspiron 360m (май така беше). Поработи малко и ми изгоря дънната платка. Смених я. Обаче сега (май и преди смяната) бутоните за яркостта са обърнати (вместо единия да намалява, той увеличава и обратното. ) Кажете ми има ли опасност да ми изгори пак дънната платка от тази грешка???? Благодаря за вниманието!! :)))

Здрасти,

по принцип за много лаптопи Dell матриците са 'програмирани' да се разпознават като делл част от дъното и когато сложиш 'не делл' матрица се появява този проблем с подсветката.

При старото дъно имаше ли го този проблем?

здравейте, поименна ли е гаранцията на Dell Востро, т.е. ако лаптопа се води на баща ми според фактурата, мога ли аз да го занеса в сервиза с касовата бележка и гаранционната книжка, или трябва да е непременно той? Тои не разбира много от компютри и едва ли ще може да им обясни проблема. Мерси предварително

Не, няма никакъв проблем.

Поздрави,

на сайта на Dell като си проверя Service Tag-а пише

Carry-in Svc/Return to Base

Parts Only

В същото време на гаранционната карта не пише как се казва гаранцията, но е споменато, че се обслужва на място при клиента след обаждане от негова страна на сервизния телефон на Dell - 00800 1104478. Това означава ли, че би трябвало да имам Next Business Day вместо Carry-In. Carry-in Svc/Return to Base означава ли, че трябва аз да го нося в сервиз? Много им е объркана гаранцията на тези от Dell...Кое от двете е вярно?

И като нямам домашен телефон какво да правя? Не мога да им звънна, а ако не им звънна, няма да искат да го поправят ли? Или трябва да ходя до пощата в някоя кабинка с лаптоп и отвертка в ръка...

P.S. не е закупен от laptop.bg, Dell Vostro 1015, 3 години гаранция

Ще ми препоръчате ли сервиз на Dell, в който може да почистят лаптоп на прилична цена? Ако го занеса в друг сервиз гаранцията ще му бъде ли валидна?

Купен е преди година и 3 месеца. Когато работи повече време вентилатора не спира за 20-30мин, загрява се леко, но не знам дали е заради самото охлаждане (което не е от най-добрите) или наистина плаче за чистене. Благодаря предварително!

Вземи си газ под налягане за 7, 8 лева....

пръскаш без да разклащаш флакона в радиатора и така всеки 2 месеца или по често зависимост от средата в която работи

Необходима ли е гаранционна карта и касова бележка за закупуването при положение, че по service tag-a е ясно дали е в гаранция? Изгубил съм своята и не знам дали ще бъде призната.

Здравейте

Възможно е да го приемат и без гаранционна карта, щом по сървис таг е в гаранция, но има вероятност и да откажат да го сервизират. В такъв случай, ще трябва да потърсите помощ от търговеца, от който е закупена машината и той да преиздаде гаранционната карта.

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Пълни помияри са представителите на DELL в България.../които всъщност са в Гърция.../ Как е възможно при гаранция NBD, да ме пращат по сервизи, при положение че съм дал 2000лв и компютъра ми не работи на 2-рия ден. Да не говорим и че е закупен от тук laptop.bg

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...