Joro

Д�райвъри за лаптопи Тошиба / Drivers For Laptops Toshiba

116 posts in this topic

xp sp 2 :)

оправих се :drinks: свалих драйвера за нета от сайта на интел , благодаря ти все пак.

Извинявай че не успях да помогна :((.

Но и аз не видях драйверите които търсиш на тошиба на сайта

Поздрави

Ники

Здравей,

Имам лаптоп TOSHIBA Satellite model: PSLBGE, свалих някви драйвъри и ми остана в "Device Manager" непознати "Ethernet Controller" и "Modem Device on High Definition Audio Bus" може ли да ми дадете линк от къде да сваля. Благодаря Ви предварително

Здравейте, имам лаптоп TOSHIBA Satellite model: PSLBGE, и в divice manager ми останата непознати Ethernet Controller и Modem Device on High Definition Audion Bus може ли да ми кажете как да предотврата този проблем, благодаря предварително :)

Здравейте,имам лаптоп TOSHIBA-EQUIUM P300-16T след преинсталиране изходите за микрофон и слушалки не функционират не зная кой драивър е за този проблем!Операционната система е Vista 64! Благодаря предварително!

zdraveite lap topa mi e toshiba,preinstalirax si windowsa i svalix vsi4ki driveri,no driverite za wirelessa ne iskat da rabotqt i ne moga da si opravq interneta..molq pomognete ! Blagodarq

И аз за моя Satellite A305D-S6835 немога да открия драйвери ако някой може да помага

По точно за XP ми трябват драйвери

Такаа.. Закупих си преди около година тошиба A300-17N PSAJ0E и известно време изтраях Вистата, но когато реших да я свържа с настолния комп посредством кръстосан кабел, нещо връзката не се получи - барах по настройки, ала-бала, та се наложи да трия саморъчно файъруол, изтрих всякаква защита, а освен това пипах и в регистрите (като по принцип идея си нямам какво точно строших там) и така лаптопа ми остана гол-голеничък и с омазани файлове. Е, не проработи и двата компа така не успях да ги свържа. Затова реших да се отърва веднъж-завинаги от нещастното произведение на тоалетното изкуство на чичо Бил и изтеглих по-малкото зло - исо на ХР с вградени САТА драйвъри, за да подкарам инсталацията. Инсталирах успешно ХР, инсталирах и почти всички драйвъри, но 2 ми правят проблем - тези за звуковата карта и тези за уайърлес адаптера. Всъщност само вторият ми прави проблем, тъй като първият изобщо не ще и да чува за инсталация. Затова ще се спра на него, за втория - после.

Какво се случва - тегля въпросният "саунд драйвър", както е описан в сайта на тошиба за съответния модел, разархивирам зип-чето, цъкам сетъп... и дотам - изкарва някакъв зареждащ "бар" горе вляво и след около десетина секунди ми изписва "Could not find MEDIA device for this driver".

http://img62.imageshack.us/img62/2616/soundz.jpg и http://img39.imageshack.us/img39/156/errordf.jpg описват случая... Абсолютно съм убеден във факта, че съм изтеглил правилните драйвъри и въпреки това здравата логика не работи тук. Пробвах какви ли не схеми, инсталирах наново ХР-то, започнах да инсталирам драйвърите по определен ред, както ме посъветваха едни пичове в официалния сайт на Тошиба, и все още... банана вежди няма шаляляля.

Що се отнася до драйвъра за "безжичния" адаптер - при първата инсталация на хр бях сложил грешен, изтрих го и сложих правилния. Сега реших директно да инсталирам правилния, инсталацията уж тръгва, само че ме съмнява факта, че се инсталира за по-малко от секунда, т.е. да кажем, че дори не виждам лоудинг-бар-а. Естествено, после ми казва, че всичко е инсталирано, има го и в списъка с програмите в Уин-а... Само че въпросчето в дивайс мениджъра си стои и аз продължавам да не мога да намеря мрежи.

Някакви идеи?

Опа! :)

Ако си изтеглил правилните драйвъри от сайта на Тошиба, то важна е последователността. Този за звука, трябва да е след този за ethernet, за модема.

Триеш старите драйвъри и инсталираш наново. Това XP внимавай да няма някой вирус. В най-популярното руско XP има вирус.

Поздрави!

Няма вирус, изтеглих едно СП3 с интегрирани САТА, със сигурност е чисто. Що се отнася до последователността - надали има някакво значение, тъй като звуковите драйвъри изобщо не искат да стартират инсталация... Инсталирах абсолютно всички останали драйвъри, единствено тези за звука ми останаха, но при тях не мина номерът...

Сега мисля сам да си правя с нЛайт ХР СП2, защото подозирам, че и сървис пак-а има пръст в тая работа. Но там пък на друг проблем налетях, направо ми иде да изкормя нещо, от 5 дни го мъча горкия лаптоп... Все няква пречка излиза.

сложих сп2, звукът тръгна, но други дивайси ми правят проблем! Не засича безжичния адаптер... Хмрф... Сканирах с Авира и намери вирус, при положение, че бях форматирал целия хард.. Има ли някаква опция да е на по-дълбоко ниво, сиреч форматът да не го е хванал?

Да си форматирал твърдия диск и да не го е хванал... не.

Разбрах причината, един кретен, който ми даде флашката си, не я е форматирал преди да качи драйверите, които му пратих. Резултатът - оттам се е промъкнал въпросният вирус. Както и да е, вече всичко е на мястото си и е наред, всичко функционира, само че качеството на звука е доста по-ниско, отколкото беше на виста... И има още един unknown device, който и аз не знам кое е... за location пише, че е on Microsoft ACPI-Compliant System

Само това остана, всичко останало е наред.

Системата малко бавно се движи, но не натоварва CPU или RAM, така че не знам от какво може да е.

Как стана работата?

Здравейте, тия дни ще 'събарям' лап-топа ( Toshiba Satellite A110 ). Благодаря за горните информации относно драйвърите. Въпросът ми е абсолютно всичко ли трябва да сваля и сложа след пре-инсталацията на XP-тo или някои мога да съкратя? Примерно за запис на диск, Тошиба 'доктор' и подобни неизползваеми неща според мен. Има доста повече неща в сравнение с нормален настолен PC...

Здравейте аз имам TOSHIBA A300-17N PSAJOE. Преди около месец ми го преинсталираха и явно някои драйвъри ми липсват. Интересувам се дали някой може да ми каже от каде мога да си сваля драйвъри за сензорните бутони и за FN. Надявам се да ми помогнете. Благодаря ви предварително.

Здравейте, моя проблем е свързан с драйвера за уебкамерата на тошиба A300 1EG. Смених сигурно около 5 драйвера за нея и ми дава постоянно : WEBCAM DRIVER OPEN FAIL. PLEASE RESTART CAMERA OR COMPUTER!!! И много се изнервих вече и не искам само заради една камера да реинсталвам уиндоуса. Моля ако някой е имал същия проблем или поне знае как да се оправи да пище!!!

ПОЗДРАВИ:

ГЕОРГИ

Здравейте наскоро инсталирах Windows 7 но немога да намеря драйвъри за сензорните копчета :( а при Vista-та си работеха перфектно някой да знае нещо по проблема :)

pomognete mi xora ili sum mn tupa ili ... ta kakva e razlikata mejdu kodaci i draiveri i kakvo i otkade da teglia za6toto sum s Toshiba Satellite L40-139 PSL40E i za pruv put 6te go preinstalvam i nz kakvo da pravia?napravo se su6tisax.... pls :(:mellow::(

Здравейте, моя проблем е свързан с драйвера за уебкамерата на тошиба A300 1EG. Смених сигурно около 5 драйвера за нея и ми дава постоянно : WEBCAM DRIVER OPEN FAIL. PLEASE RESTART CAMERA OR COMPUTER!!! И много се изнервих вече и не искам само заради една камера да реинсталвам уиндоуса. Моля ако някой е имал същия проблем или поне знае как да се оправи да пище!!!

ПОЗДРАВИ:

ГЕОРГИ

Здравейте аз имам TOSHIBA A300-17N PSAJOE. Преди около месец ми го преинсталираха и явно някои драйвъри ми липсват. Интересувам се дали някой може да ми каже от каде мога да си сваля драйвъри за сензорните бутони и за FN. Надявам се да ми помогнете. Благодаря ви предварително.

Здравейте, бихте ли ми помогнали с намирането на драйвери за Тoshiba Satellite A305-S6872 за Windows 7.

Закупен е от USA с Win. Vista, но искам да му сложа Win.7

Здравейте, това е за всички, които имат проблем със своите компютри и инсталирането на XP и драйвъри на лаптопи или настолни компютри.

Ако искате да нямате проблеми, може сами да си направите Windows XP, с помощта на няколко програми, за които ще стане дума малко по късно. Какво трябва да направите:

1. Изтегляте си WINDOWS XP PRO EN version / Original - no SP от тук http://zamunda.net/details.php?id=121074&hit=1, това е оригинален уиндолс без никакви сервизни пакети, ъпдейти и други глупости;

2. Изтегляте си Microsoft Windows XP Service Pack 3 Build 5512 FINAL (SP3) от тук http://www.soft32.com/Download/Free/Microsoft_Windows_XP_Service_Pack_3/4-123572-1.html;

3. Изтегляте си OnePiece_Windows_XP_Post-SP3_UpdatePack_v3.5.1_ENU от тук http://www.msfn.org/board/topic/135066-onepiece-xp-post-sp3-aio-update-pack-v351/ , това са последните ъпдейти на Майкрософт за XP;

4. Изтегляте си програмата nlite от тук http://www.nliteos.com/download.html, с помощта на тази програма ще можете да си направите сами Windows XP. Ще си интегрирате сами серизните пакети, ъпдейтите и програмите които искате за вашия Windows XP;

5. Изтегляте си програми (addons), за интеграция в уиндолвса от тук http://www.winaddons.com/nlite-addons, и от тук http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=511, и от тук http://integrator.siginetsoftware.com/index.php?addons;

6. След интеграцията на сервизния пакет, ъпдейтите и програмите, които сте си избрали, с помощта на nlite, може да отсраните от уиндолса, които разработвате, ненужни неща като: уиндолските драйвъри, езиците, които не ви трябват, клавиатурите, който не ви трябват и други ненужни компоненти, както и да си направите инсталацията на уиндолса автоматична, като предварително въведете сериен номер, име на компютъра, час и дата, тема на уиндолса и т.н. Ето и ръководство http://www.winaddons.com/nlite-tutorial/;

7. След изпълнението на тези стъпки идва време за драйвърите. Интегрирането им става с програмата DriverPacks BASE, която можете да свалите от тук http://driverpacks.net/applications/driverpacks-base/8.12.5 . С нейна помощ ще може да си свалите всички драйвъри от които имате нужда и да ги интегрирате във вече започнатия уиндолс, който разработвате. Ето какво представляват драйвърите http://driverpacks.net/driverpacks. Тука има всички драйвъри за всички машини за който се сетите, за периферия и какво ли не. Стават за Toshiba, DELL, Sony, Asus..... Може да си интегрирате всички драйвъри, които сте свалили с помощта на програмата, или ако си имате вече свалени драйвъри, които са си само за вашата машина и са за XP, но нямате SATA драйвъри може да ги интегрирате само тях пак с помощта на DriverPacks BASE, като използвате отметките в програмата: DriverPack MassStorage 9.01, DriverPack MassStorage text mode-тази отметка е задължителна, винаги я задавайте! Ако интегрирате всички драйвъри от програмата, няма да имате проблеми с инсталацията на XP на какъвто и да е компютър, или поне така гарантират :)

8. След интеграцията на сервизния пакет, на ъпдейтите, на програмите, на драйвърите идва ред да си напраите бутващ диск(BOOT) ISO файла, който ще можете да създадете с програмата nlite. Записвате го ако искате с nlite, UltraIso, Daemon Tools или друга подобна програма на CD-DVD.

9. Преди инсталацията може да тествате създадения вече от вас Windows XP-ISO фаила :) с помщта на виртуална машина :VirtualBox, Virtual PC, VMware;

10. Ако теста е преминал успешно, и нямата забележки към това което сте направили, може да преминете вече към истинската преинсталация на вашия компютъ-персонален или лаптоп!

УСПЕХ!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...