Sign in to follow this  
Followers 0
c1ick

Нова батерия за Dell D430

5 posts in this topic

Здрасти,

Имам Dell D430 (купен от този форум) с малката батерия (6-клетъчна, 3600mAh), която издържа около час и половина. По ревюта (вкл. и на официалния сайт) би трябвало с лекота да покрива трите часа работа. Искам да сменя батерията, но се колебая какъв вариант да избера:

1. Рециклиране - отпада. От smartbattery.eu ми обясниха, че батериите на DELL не се рециклирали поради заключена електроника.

2. Нова оригинална батерия - на страницата на Интелинет и Индекс не успях да намеря цена, но предполагам, че няма да е под 160-180 лв.

3. Нова батерия-заместител - такива има доста в БГ. Примерно в Стантек има неоригинална на цена 159 лв..

2. Нова батерия от безименен китайски сайт - във focalprice.com има батерия за 60$, в todaybattery.com - за 62$, в няколко други сайта гравитират около тези цени.

чудя се кой вариант да избера. От китайците ясно, че гаранция няма, но доколкото съм чел из форумите, дори и закупена от официалния вносител, пак няма гаранция, че ще ми я сменят безпроблемно, ако имам проблем с нея, след като не съм закупил лаптопа от тях.

Засега най-клоня към купуване от FocalPrice. Ако някой има впечатления от батерии, купени оттам или от DealExtreme, моля да споделя.

Всякакви мнения са добре дошли.

Мерси.

Този модел лаптоп поддържа 4, 6 и 9 клетъчна.

9 клетъчната наистина е доста скъпа, около 320 лв. с ддс. Направо съм удивена. :)

От магазините, които си посочил, нямам впечатления. Успех.

Здрасти,

Имам Dell D430 (купен от този форум) с малката батерия (6-клетъчна, 3600mAh), която издържа около час и половина. По ревюта (вкл. и на официалния сайт) би трябвало с лекота да покрива трите часа работа. Искам да сменя батерията, но се колебая какъв вариант да избера:

1. Рециклиране - отпада. От smartbattery.eu ми обясниха, че батериите на DELL не се рециклирали поради заключена електроника.

2. Нова оригинална батерия - на страницата на Интелинет и Индекс не успях да намеря цена, но предполагам, че няма да е под 160-180 лв.

3. Нова батерия-заместител - такива има доста в БГ. Примерно в Стантек има неоригинална на цена 159 лв..

2. Нова батерия от безименен китайски сайт - във focalprice.com има батерия за 60$, в todaybattery.com - за 62$, в няколко други сайта гравитират около тези цени.

чудя се кой вариант да избера. От китайците ясно, че гаранция няма, но доколкото съм чел из форумите, дори и закупена от официалния вносител, пак няма гаранция, че ще ми я сменят безпроблемно, ако имам проблем с нея, след като не съм закупил лаптопа от тях.

Засега най-клоня към купуване от FocalPrice. Ако някой има впечатления от батерии, купени оттам или от DealExtreme, моля да споделя.

Всякакви мнения са добре дошли.

Мерси.

Отскоро имам същото лаптопче с малката (мисля оригинална) си батерия изкарва около 3ч. вкл. WiFi и браузване (при положение че батерията ми показва че е на 65% износване). С голяма батерия 6200mAH (Made in China на 98% износване) ми изписва 5ч. Всичко това под Windows 7.

Ако искаш пиши едно лично на колегата от който си го купих - @valqk да ти каже от къде е купувал голямата батерия.

Dell Latitude D820 Battery Detail Info:

• Tech Specs : Lithium-Ion, 6/9Cell 4400/6600mAh
  • Color :Gray
  • Weight : 315.00g
  • Dimension :207.60 x 28.10 x 19.80mm
  • Condition : 30 Days Money Back 12 Month Warranty.
  • Quality : Latitude D820 Dell battery use high quality Sony LG Sanyo Samsung new Cells, certified by CE and RoHS.
  • Feature : Long Latitude D820 battery life and maximum power, quick-charging !

Dell Latitude D820 Laptop battery is designed to be 100% compatible and is designed to meet or exceed original specifications. Dell Latitude D820 Laptop Batteries replacement are warranted for a full year to ensure your complete satisfaction.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0