Sign in to follow this  
Followers 0
Riddim

Относно ремонтите по интернет....

4 posts in this topic

Здравейте! Интересува ме ако си дам лаптопа на някой от форума да ми го поправи какви мерки да предприема за да съм сигурен ,че няма да си пратя лаптопа в другия край на България и после да ме посрещне изключен телефон. Благодаря на всички помогнали от сега :)

Ами това е като игра на карти - трябва да си отваряш очите :) Търси информация за сервиза, на това му се вика "проучване" :thumbsup:

Здравейте! Интересува ме ако си дам лаптопа на някой от форума да ми го поправи какви мерки да предприема за да съм сигурен ,че няма да си пратя лаптопа в другия край на България и после да ме посрещне изключен телефон. Благодаря на всички помогнали от сега :)

Вариантите са три. Ремонт, кофата и продажба. Кофата не носи пари. Продажбата е незначителна, а ремонта ти носи лаптоп за работа.

Както и сервиза има интерес да ти го поправи, за да ти вземе парите и да си продадат труда. Повечето пъти ако не стане нищо от него отива в кофата.

Не вярвам някой за скапан лаптоп да си продаде името на фирмата.

Случвало се е по често клиента да излъже фирмата. Като не си плати ремонта. После ходи му търси пазар да си върнеш обещаните парите за труда.

Има и други случай примерно се договаряме клиента да продаден и после да си го откупи + ремонта. Повечето пъти клиент злоупотребява с фирмата и не си взима лаптопа. Решава, че парите които фирмата му е дала за да го запази като клиент при договарянето са по атрактивни от работещ лаптоп, който му е писнал. За това не им даваме много пари за скапаните лаптопи за да се атрактивни после пак. Защото в сервиза няма къде да се обърнеш от скапани лаптопи. Все пак става дума за лаптопи втора рака и не си струва да се намесват адвокати и юридически лица който ще оскъпят процедурата. А един евтин ремонт. Всичко се прави на честна дума.

А и един лаптоп от новите който изгори няма нищо в него. Така, че хорат със фантазите за златото в лаптопа да се събудят. Най ценно е дъното. гръмне ли то другото се продава трудно и бавно което е време и то е пари. Ако някой хора смятат времето за пари.

3 people like this

Напълно подкрепям горното мнение.Но има и случаи на пишман майстори.