perer

Проблем с Acer Aspire 6530

5 posts in this topic

Здравейте!

Едни приятели си купиха този лаптоп със следната кофигурация:

LX. AUS0X. 177rnAS6530G-703G32Mn, AMD TurionИ²â€žÑž X2 dual-core mobile technology RM-70 (1 MB L2 cache, 2. 00 GHz, DDR2 800 MHz), 3 GB DDR 2 667(2+1GB), 16" WXGA HD 1366 x 768 pixel resolution, high-brightness (220-nit) 8 ms, 512M-GD2 ATI Mobility RadeonTM HD 3650, 320GB 5. 4K SATA, /DVD+RW SuperMulti, 5-in-1 card reader(SD, MMC, MMC+, MS, MS PRO, xD), Camera 0. 3D, 4 x USB 2. 0, 1xHDMIИ²â€žÑž with HDCP support, EasyPort IV connector, Express CardИ²â€žÑž/34 slot, FIR / CIR, 1x eSata Port, External display (VGA) port; Headphones/ DolbyИ’Â®-certified surround sound system Acer Cine with 2x built-in speakers and 1xAcer Tuba CineBass booster supporting low-frequency effects /line-out port; Microphone/line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, gigabit Ethernet, Acer Bio-Protection fingerprint, 802. 11b/g/Draft-N, 8-cell LiIon - 3. 3-hour battery life, 3. 50 kg, MicrosoftИ’Â® VistaИ²â€žÑž Home Premium 32bit / 1 year International Travelers Warranty rn

Проблема е, че на всички игри им цепи картината. Какъв може да е проблема? Според мен е от видео картата, но едва ли, защото все пак е достатъчно мощна, за да издържа игрите. Аз съм с подобна конфигурация, само че на Intel и видео nVidia и всичко ми върви без проблем. Дали е проблема в драйвери или в настройки не знам, но ми е жал за хората, защото си взеха комютъра с надеждата и идеята, че си взимат нещо достатъчно мощно, което да върви нормално и да подкарва игри.

Благодаря!

Здравейте,

проблемът може да идва от драйвъра защото ако не е инсталиран или не го намира системата картата се добавя като стандартна и не се използват ресурсите и. Друга причина може да е в настройките на игрите. Ако са пуснати на максимално може да претоварват картата и от там да идва проблема. Иначе самата карта е доста добра и не би трябвало да има подробни проблеми.

Пробвайте да преинсталирате драйвъра - ако в device manager има въпросителна на видеото значи не си разпознава драйвъра. Ако обаче е ок пробвайте да го преинсталирате.

Поздрави

Благодаря за отговора!

Ще пробваме с преинсталиране на видео картата, но ако пак не стане ще сложа ХР и ще видим там как е. :) А за игрите има един интересен факт, че, когато настройките са на макс забива малко, но не може да се играе, но намалим ли на медиум или лол забива повече, от колкото на макс.

directX-a последната версия ли е или е просто лундолския.. и от него забива попринцип

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...