Sign in to follow this  
Followers 0
gadabun

Kолко струва ремонтът на DC jack (power jack)?

22 posts in this topic

Имам Toshiba satellite m30x-124 и от скоро жака започна да работи само при определено положение.Ако е на батерия пак не работи. Като се натисне бутона за старт на системата само светва лампичката на бутона и се чува вентилатора, но индикатора за процесора, както и този на батерията, на двд записвачката също не светят. След размърдване на кабела на зарядното и рестарт лаптопа тръгва.

Моя на зарядното ми взеха 10-15 лв да ми го оправят преди повече от година.

проблемът при мен не е в зарядното. на мен ми искат 140лева. а при размърдване на жака тръгва. странна работа?????

проблемът при мен не е в зарядното. на мен ми искат 140лева. а при размърдване на жака тръгва. странна работа?????

Могат и 1400 лева да ти искат. Зависи при кого си отишъл.

т.нар. "Жак" не е сложно нещо, но има един усложняваш факт - платката, на която е запоен е многослойна. Смяната или запояването с обикновен поялник е рискована, доколкото може да се отделят слоевете или да влезе тинол където не трябва.

Всеки по- опитен техник ще ти го направи за далеч по- малка сума, отколкото си написал.

Заради жака трябва да се разглоби целия,и да остане само дъното за да се направи както трябва,но чак пък такава цена???????

При нас е 30лв работа си е все пак. Знам, че има хора и за без пари го прават и за бира, но зависи колко са гладни.

При нас е 30лв работа си е все пак. Знам, че има хора и за без пари го прават и за бира, но зависи колко са гладни.

Къде ви е сервиза ,имам съшия проблем.

Колега,не е ли несериозно 30лв..??имаш разглобяване и зглобяване на цялата долна част(почти до болтче),след това точната букса за точното дъно,след това демонтаж и монтаж-и както по-горе уточни-само поялник в къщи не стига....я ми обясни тези 30 лв за къде по-напред(само буксата може да е над 20лв).да 140лв(както пише по-горе)е малко обирджийско,но пък за 30лв...не говорим за "цигании" от сорта на побългарявани и полу-унищожени,безотговорно"ремонтирани" хорски лаптопи,каквито съм виждал не малко,говорим за добре свършена работа с оригинална букса(дори употребявана,но оригинална)?

За тази работа нормална цена е 60-70лв , тъй като има риск и може да ти земат 30 лв и да ти го варнат мъртвец. така че внимавайте.знам вече много такива случай.аз толкова ще взема

Edited by mcm
1 person likes this

Няма положение под 60-70лв. Самия демонтаж на шасито и останалия чаркалак, както и запояването на въпросния компонент последвано с отново монтажа на всичко и теста си е около 60лв. И това е ако има само труд, без да е вложен нов компонент.

1 person likes this

Имам Toshiba satellite m30x-124 и от скоро жака започна да работи само при определено положение.Ако е на батерия пак не работи. Като се натисне бутона за старт на системата само светва лампичката на бутона и се чува вентилатора, но индикатора за процесора, както и този на батерията, на двд записвачката също не светят. След размърдване на кабела на зарядното и рестарт лаптопа тръгва.

Ремонтирах такъв лаптоп миналата седмица,проблема беше лоши спойки на елементи от долната страна на платката около буксата,симптомите бяха абсолютно същите :)

4 people like this

Имах същия проблем. Пръснах му с контактен спрей и се оправи :)

Интересно , човека пита колко ще му струва всички се юрнаха да му обясняват какво може да е.И кой колко иска все пак си е пазарна икономика ама хайде да изходим от реалните неща да видим колко би трябжало да струва минимум не по начина по който определят цените на битака а както си пише по книгите.Ремонтирането си е вид бизнес който се занимава като хоби си е негов проблем и без пари да го прави.И така минималната цена за труд при мене си е определям така .1во разходи наем-500 ток 100 усигуровки 200 120 счетоводител заплата защото никои неработи без пари 800 и станаха крагло 1700лв на месец на 22 работни дни са 78лв на ден разходи на8 часа са по кажи ги 10лв минимум на час . да речем че отнема 2 часа раглобяването сглобяването значи минималното е 20лв само за труд и като сложиш и цената на буксата ако е в нея проблема и ако 2 часа са достатачни за да се констатира повредата.Дотук всичко изглежда добре и розово но тва при усложие че има човек платно 8 часа работа .но тва е само в сферата на добрите пожелания таи че за да работи човек и да могат да разчитат клиентите че винаги щее птворено и ще им баде сваршена работа цената трябжа да е минимум по 2 таи че 2 часа работа да са 40лж плус материалите ако се наложи ето ви нормалната цена от 60 70 лжв.Ако е по голяма фирма и заплатите са от порядака на 1500 2000 лв както трябжа да е ето ви нормална цена от 140 лв.В случая го има и фактора ако е сериозна фирма и поддржа всичко на склад трябжа и тва да се отчете .А и ако клиента баърза много също трябжа да се отрази във цената а и ако е по ддс нещатат стават вече интересни.

Недаържа да сам прав но мисля че всеки ако си направи таз елементарна сметка ще стигме до доста стресиращи резултати на каква цена работи и каква му е фаидата.

1 person likes this

е накрая да чуя нещо разумноо от професионалист.така се разсъждава когато си добър маистор и си цениш труда.е има мнение (пръснах го и се оправи)ок.късмет си имал.ако си плаща човек данъци ,наем цената не може да е 20 лв.имам един колега (признат специалист)които казва светът е пълен с имитатори .отварят го,казват 5лв и ако не е от това което мислят го дотрошват от незнание.така ,че моля колегите не подвеждаите хората с ващо невежество.съжалявам ако съм засегнал някои

бих ви посъветвал избягваите сервизите с по 10 лв.след това доста често се получава тотал щета:-)

бих ви посъветвал избягваите сервизите с по 10 лв.след това доста често се получава тотал щета:-)

Аха. Демек - задължително е да се бръкнете за 200 лева, щот има наем и счетоводителка.

Примерно толкова струва във Канад

DC Power Jack Repair Service

If your DC power jack is having an intermittent connection or not working at all anymore, don't throw away your notebook. Don't order a new motherboard for a lot of $$$ either. This service can restore your notebook or tablet PC back to proper functionality for a fraction of the price!

Some symptoms of a bad DC power jack are:

No power - will not turn on (dead), although the unit will still work if the battery is charged

Unit randomly switching from AC to battery power and back

Burning smell and / or smoke coming from the DC jack area

Intermittent battery charging problems

Motherboard Repair vs. Replacement

If your motherboard only has a problem with the DC power jack, after we repair it, it will be as good as a new factory unit. We can make it even better by reinforcing the DC jack - this will make it even more reliable compared to new factory motherboards. We've been replacing DC jacks since 1995, so we know what we are talking about. We will replace your malfunctioning (loose, broken or worn) DC power jack with a brand new, original manufacturer (OEM) part. Because it's an original part, it is rated for 5,000 insertion / removal cycles. We don't use cheaper, poor quality (generic, aftermarket, knockoff, remanufactured, refurbished, etc.) parts because they typically fail after about 500 to 1,000 cycles - less than 6 months of normal use, then you may need to replace it again!

If you prefer to buy a replacement motherboard instead, we can help as well. You can look at motherboard listings or request a quote from us (Acer and Toshiba motherboards only at this time).

Pricing & Warranty

Service fee is $51 US for motherboards that have been extracted already or $180 US $133 US for fully assembled units. DC power jack is extra (if you need a new one). Before we replace the DC jack, we'll briefly inspect the unit to see if there are any other problems with it. Then we'll take the unit apart, extract the motherboard, remove your old / install a new DC power jack; put the unit back together and test it for proper functionality.

Our DC power jack repairs come with 90 days (3 months) warranty parts and labor included in the price. You can upgrade your warranty for your peace of mind to 180 days (6 months) for just $21 US extra.

If we can't fix it, there is no charge, except for shipping (if any)

Discounts are available for volume orders / resellers

Shipping charges (if any) are not included in the price

You can also get a hardware tune-up service at a discounted price along with this service for only $21 US . It includes:

Latest BIOS / Embedded Controller upgrade to fix known firmware bugs & provide support for new hardware and software

Removal of dust and other debris from CPU cooling system to reduce operating temperature and prevent potential damage from overheating

New thermal paste for CPU and video processor for improved thermal transfer and cooler running chips

Application of thread locker (LoctiteИ’Â®) on screws to prevent them from getting loose and damaging your motherboard

Service options & rates

Type of Service Turn around time Price

Motherboard only 1-3 business days

$51 US

Complete unit 2-4 business days

$180 US

$133 US

Faster service Next business day

$26 US extra

Fastest service Same business day

(while you wait if possible)

$36 US extra

You can contact us ahead of time to discuss your needs.

Do It Yourself

[b]Толкова струва във USA

Fujitsu DC Jack Repair

ONLY $39 flat rate Labor to replace a DC Jack for your laptop computer. We guarantee the quality of workmanship we use high grade solder and genuine original DC jacks on your laptop. We only use manufactures original DC Jacks. Most laptop DC Jack Parts from $55 or harness Jack Parts $75. The list of most common laptop models for which we have DC Jacks could be found below.

If you would like to replace a dc jack on your laptop. please stop by/mail your laptop to Fusion Computer to the address below, it will be repaired on the same day. Mailing address is:

Fusion Computer

24705 Narbonne Ave

Suite 106

Lomita, CA 90717

Fujitsu Amilo: L1300

Fujitsu Lifebook: S2000, S2010, S2020, S5582, S6110, S6120

Fujitsu Lifebook: C352, C4235, C6581, S6210, S6220

Fujitsu Siemens C Series LifeBook: C1020, C2111

Fujitsu Stylistic: LT P-600

Fujitsu: L6825, D1840, D1845, D7830

Във UK struwa 59 paunda

Извода е ако искате да ви излезе без пари си го направете сами .Искатели да ви се направи и то както трябва си пригответе пари и идете на вярното място.

:-)

маи не се разбрахме .просто 10 лв няма такава цена.компютърни сервизи за диагностика взимат 20-30 лв.ремонт няма на лап топ 10 лв и качество .говоря по принцип не за запояване на букса.а за счети си е счети няма как да не се отчетеме там:-)всъщнст и аз имам приятелчета които сега прохождат в лаптоп ремонтите и ги правят на 0 лв.е обучението изисква жертви :-) дано да не е вашия само .доста тотал щети има от прекъсване на букса.после прекъсва за век и веков:-)

Мале чак цени от канада се дадоха ... е дай и заплатата на канадците бе :)

За мен реално тази маниполация трябва да струва между 40 - 50 лв ...

Правил съм това на приятели и наистина е много връткаво

До

doubtingThomas

Като изключим правописа ти си прав , но не отчиташ нещо много важно .. Конкуренцията на пазара в България си е доста голяма (няма да влизам в спора кой е професионалист и кой не) , а ако има нещо което може да свали цената това е конкуренцията. И ако приемем , че трябва да се вземе в предвид и сложноста на извършената работа , то в този случаи и от там се сваля малко .. Не може да вземеш на човека 20 лв на час защото си му разглобил лаптопа .. Да не казвам че ако си добър майстор няма да ти отнеме повече от 15-20 минути разглобяването , 20-30 ремонта (говоря специфично за този случаи) още 20 за сглобяване и да кажем 30 за тест. Реално погледнато като имаме в предвид , че подобен жак струва 1-5 лв (в зависимост от къде) , 30 лева си е една много нормална цена (да кажем и 40). Естествено ако отидеш в сервиза отсреща ще ти кажат 60 , в друг 20 и т.н. Моя съвет е разгледайте цените на няколко места , попитайте приятели и познати за избрания от вас сервиз и ако цената ви устройва заедно с мнението на вашите приятели , то това е мястото :)

Има логика в мнението ти, но като съдя и по колегите ми...

Някой като иска нещо да му помогна и е много връткаво или не ми се занимава и му кажа ..

"Пич това не е лесно мога да ти го направя, но ще ти струва примерно 30 лв."

Се цупят и почват да търсят някой друг дали няма да се навие да им го направи за мерси :)

Ако мерситата имаха някаква стойност до сега да съм милионер :)