rumensat

ремонт на лаптопи всички видове - София

17 posts in this topic

Професионално и евтино ремонтиране на всички възли

ПОДМЯНА НА ДИСПЛЕИ, ИНВЕРТОРИ, КЛАВИАТУРИ , ПАНТИ НА ДИСПЛЕЯ, ДИСКОВЕ , ДВД,

ЗАХР. АДАПТЕРИ, ОХЛАДИТЕЛНА СИСТЕМА, ДОСТАВКА И ПОДМЯНА НА чИПОВЕ НА ОСНОВНАТА ПЛАТКА - BGA , QFN, QSOP и др.

много чипове на склад

- 20 годишен опит

www.acs-bg.net

02 / 9624262

0888 541710

Колко ориентировъчно ще струва ремонта на Т21 IBM с грешка 2F "the EGA/VGA controller was not found"

Колко ориентировъчно ще струва ремонта на Т21 IBM с грешка 2F "the EGA/VGA controller was not found"

това не се поправя - видеочип за този стогодишен компютър не се намира и ще е по скъпо от стойността му днес.

Имам Toshiba Satellite M30X-124, никак не е нов, но се справя добре. Отскоро DC жака се поразхлаби и раоти само при определено положение(подпрян). Колко ще ми струва подмяната ?

чипсет на дънна платка за нормален компютър може ли да смените? Дънната платка е MSI K9N SLI Platinum

чипсет на дънна платка за нормален компютър може ли да смените? Дънната платка е MSI K9N SLI Platinum

официално чипсетове не се продават, може да се доставят от китайци но са със съмнително качество и произход - около 60-80USD

плюс транспорт и труд - около 200 лева и риска е голям нищо да не стане, затова клиента трябва да го поеме при доставка на чипсет и видеочип.

с други думи не си струва.

Edited by rumensat

презапояване на чипа на злополучните HP DV6000, появява се картина 1 от 5 пъти, колко ще струва

презапояване на чипа на злополучните HP DV6000, появява се картина 1 от 5 пъти, колко ще струва

40 leva

Да питам - истинско презапояване ли правите (т.е. re-balling) или нагрявате чипа?

колега ,това е наи -добрата цена на балкански полуостров.много ми е интересно с какво презапояваш чипа.реболваш ли го ,сваляш ли го .разглобяваш ли компютъра.такава цена не може да има за ремонт.виждам имаш 20 годишен опит,но това е несириозно.аз много добре знам как се прави този модел .правилл съм доста и само паста ,топки и инфраред станция не може да се постигне такава цена.ако имаш успеваемост аз съм съгласен и да ти ги нося на едро .колко ще ми дадеш цена:-)

във всички случаи се разглобява напълно,

реболването е безмислено ,защото се поврежда кристала не спойките.

когато е зле чипа (без северен мост) се поръчва балиран нов чип и се запоява, но това е скъпо - 200 лева.

кристала се темперира при (неказвам каква температура) и му се оправя охлаждането с медни части, така може да изкара по дълго - 3-12 месеца.

смяна на чип (южен мост и видеочип) не си струва за стари машини.

1 person likes this

във всички случаи се разглобява напълно,

реболването е безмислено ,защото се поврежда кристала не спойките.

когато е зле чипа (без северен мост) се поръчва балиран нов чип и се запоява, но това е скъпо - 200 лева.

кристала се темперира при (неказвам каква температура) и му се оправя охлаждането с медни части, така може да изкара по дълго - 3-12 месеца.

смяна на чип (южен мост и видеочип) не си струва за стари машини.

Колега, моите уважения за дългогодишния ти опит в сферата на електрониката, но да твърдиш,че смяната на видео чип не си струва е твърде неуместно.Искам да питам вече скапал се напълно чип NVIDIA G86-603-A2 как с нагряване ще го съживиш?Благодаря предварително

Edited by bmw
3 people like this

С риск да издам тайната ще обясня как-нагряваш го до...не казвам до колко,и след това.....му правиш изкуствено дишане,но за целта трябва "дългогодишен опит",друго обяснение май няма,а?(извинявам се,но не се здържах!)

2 people like this

Здравей да питам - имаш ли чип Nvidia G86-740-A2 ?Колко струва този чип и евентуално смяната му?

Благодаря предварително.

повреден IBM Т43 -

1-во появи се широка бяла лента в долната част на екрана,впоследствие след смяна на лентов кабел- последващо изгасване /изключване/ след 1-2 сек.след запуск.Ако се опита повторен запуск - изобщо не тръгва нищо. Трябва да се извади батерията и тогава пак тръгва за 1-2 сек и гасне.не е бил изтърван или прегряван...Ремонт?? Цени??

Здравей!

Съживяване на чипа на presario v6000 колко ще струва

ремонт или смяна на чип presario v6000

цена?

Nvidia GeForce Go7600 MXM-II трябва ми такава видео карта. Какъв е шанса да намерите и на каква цена? Може и сходна карта но да е стабилна