Sign in to follow this  
Followers 0
xtrael

Съвет за подложка

8 posts in this topic

Здравейте, препоръчайте ми за моя Acer 5738 G подложка за охлаждане, главно хард диска ми загрява много, той се намира малко под тъчпеда, така че предполагам там трябва да има вентилатор, та... препоръчайте нещо до 30,35лв.

Поздрави!

Здравейте, препоръчайте ми за моя Acer 5738 G подложка за охлаждане, главно хард диска ми загрява много, той се намира малко под тъчпеда, така че предполагам там трябва да има вентилатор, та... препоръчайте нещо до 30,35лв.

Поздрави!

Вижте тази ,тиха,удобна и върши чудесна работа.

Погледнете и тази която не е по-лоша от горепосочената ,вие преценете коя ще ви допадне повече.

Успех.

Вижте тази ,тиха,удобна и върши чудесна работа.

Погледнете и тази която не е по-лоша от горепосочената ,вие преценете коя ще ви допадне повече.

Успех.

Да, но на първата вентилаторите се падат над хард диска ми, а втората вентилаторите са от ляво и дясно на него... трябва ми нещо с вентилатор посредата и по надолу... или то това къде е няма такова значение?

Да, но на първата вентилаторите се падат над хард диска ми, а втората вентилаторите са от ляво и дясно на него... трябва ми нещо с вентилатор посредата и по надолу... или то това къде е няма такова значение?

По-важно е охлаждащата подложка да охлажда цялата машина не само мястото където е хард диска ,когато падне темперетурата като цяло в лаптопа ще се намали и загряването на хард диска.

Поздрави!

А дали въобще ти трябва, запитвал ли си се?Я първо провери дали температурите ти са нормални, пък след това мисли за охлаждане :acute: Имай предвид, че лаптопа е затворена система и много не се повлиява от подобни подложки(с уточнението да не запушваш вентилационните му отвори). Ако твърдо си решен да си купиш, дори и за едната ергономия, глeдай подложката да е метална (алуминиева) виж Xigmatec, Zalman, Cooler Master, Enermax и др. Това пластмасовото на Logitech хич не си давай парите за него.

А дали въобще ти трябва, запитвал ли си се?Я първо провери дали температурите ти са нормални, пък след това мисли за охлаждане :acute: Имай предвид, че лаптопа е затворена система и много не се повлиява от подобни подложки(с уточнението да не запушваш вентилационните му отвори). Ако твърдо си решен да си купиш, дори и за едната ергономия, глeдай подложката да е метална (алуминиева) виж Xigmatec, Zalman, Cooler Master, Enermax и др. Това пластмасовото на Logitech хич не си давай парите за него.

Значи от охлаждащите подложки има ефект и то не малък понеже свалят общата темперетура на машинката с от 10 до 15 градуса което не е малко особенно когато се играят игри ,колкото да тази на Logitech мога да кажа ,че си заслужава,доста е свясна,тиха и удобна ползва я мой познат и е много доволен ,като се има в предвид че играе игри и темперетурите без подложка са около 70 градуса и отгоре на процесора и видео картата, но с нея не надвишават 60 градуса ,нека човекът сам да си прецени.

Значи от охлаждащите подложки има ефект и то не малък понеже свалят общата темперетура на машинката с от 10 до 15 градуса което не е малко особенно когато се играят игри ,колкото да тази на Logitech мога да кажа ,че си заслужава,доста е свясна,тиха и удобна ползва я мой познат и е много доволен ,като се има в предвид че играе игри и темперетурите без подложка са около 70 градуса и отгоре на процесора и видео картата, но с нея не надвишават 60 градуса ,нека човекът сам да си прецени.

Е точно, нека сам да си прецени, но нека не го заблуждаваме! Аз лично ползвам подложка, но твърдя, че ефект от тях НЯМА. И го казвам от личен опит, ситуацията е следната:

лаптопа от подписа, подложка Xigmatek Talisman, умишлено натоварване на 100% със синтетики, температури 56-57 градуса независимо дали съм включил или не подложката, т.е. разликата е в рамките на статистическата грешка. Тези 10-15 градуса могат да се получат само на прегряваш поради проблем в охлаждащото звено лаптоп, при отстраняване на проблема, т.е. профилактика. Няма как да дойдат от това, че му вееш на пластмасата, щото тя е изолатор и под(поточно над :D) нея пак си е печка. Ако проблема на колегата е такъв или има основателни съмнения , че има нещо такова (например натрупани прах и власинки по радиатора) да търси сервиз, а не подложка.

Поздрави!

Здравей! Аз имам охлаждаща подложка за лаптоп Logitech точно като тази кояти ви е посочил iliev.

Подложката е с изключително красив дизайн с тих и ефективен вентилатор.

Нека поясня как точно действа подложката.Тя няма да духа студен вятър и да сваля температурите по този начин.

Ролята на охлаждащата подложка е да подобри циркулацията на въздуха под лаптопа по този начин се подобрява охлаждането.

Подложката също така ви позволява да си държите лаптопа както ви е удобно - на леглото ,на дивана,в скута,на мека покривка и др.

Не може да се каже че има някакъв свръх огромен ефект но определено ИМА ефект ! Аз съм напълно доволен от тази Logitech.

Препоръчвам ви я.

Edited by ubahi

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0