Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Todor Andreev

Избор на Безжичен Рутер

7 posts in this topic

Искам пак да попитам разбиращите от рутери дали да си взимам "Linksys WRT160N" за работа с Dell Insptrion N7010 или да търся нещо друго. Моля за предложения! Благодаря!

Искам пак да попитам разбиращите от рутери дали да си взимам "Linksys WRT160N" за работа с Dell Inspirion N7010 или да търся нещо друго. Моля за предложения! Благодаря!

Не съм сигурен, че съм разбрал въпроса ти, защото не виждам проблем в използването на WRT160N с този лаптоп, само ще напиша, че този модел се продава с драйвери за ХР и Виста на диск. За 7-мицата вероятно драйверите ще работят, но все пак имай ЕдНо на ум... Освен това Wifi картата на някои N7010 не поддържа 802.11n стандарта.

Искам пак да попитам разбиращите от рутери дали да си взимам "Linksys WRT160N" за работа с Dell Insptrion N7010 или да търся нещо друго. Моля за предложения! Благодаря!

Аз бих предложил този , но и този който сте избрали на Linksys също е добър.

Има нещо което трябва да знаете и то е ,че е безмисленно да се инвестира в рутер с поддръжка на N стандарт след като wlan картата не го пъддържа както при вас вие имате поддръжка на G стандарт който е до 54 мегабита максимална скорост но при N стандарта скороста е до 300 мегабита.Съвет ако искате да вземете рутер с поддръжка на N стандарт то ще трябва да смените wlan картата с такава която поддържа N-стандарт или да търсите USB адаптер като този например те са около 60лв-300 мегабитови и около 30лв -150 мегабитовите .Иначе този който сте избрали той паддържа и G стандарт и ще работи с вашата wlan карта , този който аз съм предложил също става .

PS: Кажете wlan картата ви какъв модел е и номер за да е ясно какво поддържа ,тогава ще може да бъдем по конкретни в мненията си .

Само да добавя нещо - не виждам абсолютно никакъв да се купува скъп рутер само заради поддръжката на Draft N стандарта (дори и да имате лаптоп с Wi-Fi карта, поддържаща този стандарт).

Причините са няколко:

- доколкото знам, тези 300 или 150 Mbit/s, които се рекламират са теоретични - на практика никога не се постигат.

- доставчикът ви на Интернет в общия случай вкарва в дома ви UTP кабел с макс. скорост 100 Mbit/s Full Duplex (стандарта Fast Ethernet), някакви xDSL технологии (БТК ADSL, кабелните модеми на телевизиите), при които положението е още по-зле, и най-накрая в редки случаи директно оптично влакно, където пък в 99.99% медиа конвертора оптика-мед е пак Fast Ethernet 100 Mbit/s. базиран (Gigabit Ethernet медиа конверторите са си скъпи).

- предимство да обменяте файлове с гръмотевични скорости между лаптопи в локалната мрежа, закачени на Access Point-a, поддържащ Draft N стандарта е МНОГО съмнително, т.к. едва ли процесорът на AP-то ще издържи на натоварването, да не говорим, че Ethernet портовете на устройството са си пак Fast Ethernet 100 Mbit/s. базирани.

Та след толкова изписано, моят съвет е - вземете си един Linksys WRT 54 GL, NetGear WGR 614L или Buffalo WHR-HP-G54. И трите модела безпроблемно се флашват с някой от известните Linux фърмуери (DD-WRT, Open WRT, Tomato и т.н.) и си питайте патерицата :).

Аааа, gguest, да попитам - за какво са му дискове драйвери за тази или онази ОС - нали вече си има инсталирани драйвери за картата от производителя на лаптопа? А и едва ли на този диск ще има драйвери за всички възможни модели лаптопи и безжични карти по света.

Edited by madrigal

Ще напиша нещо което е важно и понеже аз съм го изпитал смятам че е подходящо за темата да се сподели.

Интернета който получавам от доставчика ми е 50 мегабита и с рутер който поддържа само G-стандарт нестава да се постигнат повече от 20 мегабита през wi-fi ,но с рутер поддържащ N-стандарт скоростта стана 50 мегабита през wi-fi .Изводът е такъв ,че ако имате интернет връзка над 20 мегабита то е най добре да се ориентирате към рутер с поддръжка на N-стандарт,естественно и wlan картата трябва да поддържа този стандарт иначе неправите нищо,но ако интернет връзката ви е под 20 мегабита и нямате намерение да минавате на по-високи скорости ,съответно и по -високо заплащане на интернета, то тогава не ви е нужен рутер с N-стандарт.

Рутерът който използвам е този използвам N-стандарт и скороста в съседната стая от рутера е такава

Аааа, gguest, да попитам - за какво са му дискове драйвери за тази или онази ОС - нали вече си има инсталирани драйвери за картата от производителя на лаптопа? А и едва ли на този диск ще има драйвери за всички възможни модели лаптопи и безжични карти по света.

Имах предвид софтуера, чрез който се настройва рутера от самия лаптоп. Самият маршрутизатор няма нужда от драйвери :)

Имах предвид софтуера, чрез който се настройва рутера от самия лаптоп. Самият маршрутизатор няма нужда от драйвери :)

Е, аз смятам, че всеки уважаващ себе си рутер трябва да предоставя Web-интерфейс за администриране - всичко останало е отживелица.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0