Sign in to follow this  
Followers 0
izzo

Не мога да инсталирам LAN на ASUS X50Z/AMD Athlon X2 64-bit

11 posts in this topic

чисто нов лаптоп, на мой приятел, вчера го купил от ТехноМаркет, идва с FreeDOS и диск с драйвери за Виста само

Athlon-a е 64-битов, но на моя човек му трябва ХР.

Слагам ХР SP 3, свалям драйвери за ХР от http://support.asus.com/download/downlo ... uage=en-us,

всичко тръгва без проблеми (wireless, bluetooth и т.н.) ОСВЕН LAN картата.

Единственият драйвер който намерих на ASUS support сайта е LAN_XP_081017,

при инсталиране слага REALTEK GbE & FE Ethernet PCI-E NIC Driver което НЕ е вградената LAN карта, ами PCI-express слота...

НЯМА друг драйвер за вградената мрежова платка, а когато дам на Device Manager да си търси драйвера онлайн не намира нищо...

Ето така изглежда Device Manager:

2mphk48.jpg

Някакви идеи? Надявам се че няма да ми се наложи да слагам Vista и прочее...

Благодаря предварително!

И lan-а ви не работи, така ли?

Пробвайте да инсталирате драйвърите в различна последователност, вижте в официалният сайт дали има оказана такава.

На кое място инсталирахте lan драйвъра? В какъв ред сложихте драйвърите?

Поздрави,

Joro

Да, само LAN не мога да подкарам

Днес преинсталирах ХР-то, сложих ХР SP2.

Сега слагам драйверите в последователност както е описано тук:

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLa ... 1&count=68

Кофтито е че като свалих драйверите за LAN за ХР от сайта на ASUS и като ги задавам не работят

чисто нов лаптоп, на мой приятел, вчера го купил от ТехноМаркет, идва с FreeDOS и диск с драйвери за Виста само

Athlon-a е 64-битов, но на моя човек му трябва ХР.

Слагам ХР SP 3, свалям драйвери за ХР от http://support.asus.com/download/downlo ... uage=en-us,

всичко тръгва без проблеми (wireless, bluetooth и т.н.) ОСВЕН LAN картата.

Единственият драйвер който намерих на ASUS support сайта е LAN_XP_081017,

при инсталиране слага REALTEK GbE & FE Ethernet PCI-E NIC Driver което НЕ е вградената LAN карта, ами PCI-express слота...

НЯМА друг драйвер за вградената мрежова платка, а когато дам на Device Manager да си търси драйвера онлайн не намира нищо...

Ето така изглежда Device Manager:

2mphk48.jpg

Някакви идеи? Надявам се че няма да ми се наложи да слагам Vista и прочее...

Благодаря предварително!

Сваляш драйвера от Realtek и му даваш ръчно да си ъпдейтне драйвера, когато всичко е ОК и ти не ти излезе удивителна, не се стряскай че устройството ти изезва от Device Manager-a когато вкараш ЛАН кабел ще се появи от "нищото" (това докато го установя побелях, защото аз само по wireless го работих )

Оправих лаптопа аз отдавна... С по-голяма глупост обаче не се бях сблъсквал.

Благодаря все пак!

Оправих лаптопа аз отдавна... С по-голяма глупост обаче не се бях сблъсквал.

Благодаря все пак!

същия лаптоп имам аз ...

лан драйвъра в началото не ми тръгваше тоя от асус сайта

после обаче се оказа че лан картата се показва в дивайс менаджера и изобщо излиза наяве чак като вкараш лан кабела аз обаче си свалих други драйвъри ... тия в сайта на асус нещо ...

аз имам друг проблем ... не мога да си пусна блутута казва ми че не намира устройството... под тъчпада има лампичка за блутут и предполагам трябва да се пуска от някъде обаче ... не намирам от къде

Здравейте, на всички.

Имам същия лаптоп всичко работи на 6+ под Windows Vista Ultimate 64 bit съм обаче не мога да пусна Bluetooth-а. Лаптопа си има вграден, има си лампичка ( свето диод ли се нарича незнам точно ) ама не мога да накарам да свети тази лампичка и да работи блутута. като сложа преносим блутут веднага почва да работи. в девай манагера всичко е наред. Моля помогнете ми плз Моля

същия лаптоп имам аз ...

лан драйвъра в началото не ми тръгваше <!-- s:) --><!-- s:) --> тоя от асус сайта

после обаче се оказа че лан картата се показва в дивайс менаджера и изобщо излиза наяве чак като вкараш лан кабела <!-- s:) --><!-- s:) --> аз обаче си свалих други драйвъри ... тия в сайта на асус нещо ...

аз имам друг проблем ... не мога да си пусна блутута казва ми че не намира устройството... под тъчпада има лампичка за блутут и предполагам трябва да се пуска от някъде обаче ... не намирам от къде

imam su6tiq problem, instaliram drivera i mi izliza 4e ne namira ustroistvoto! ako razbere6 kak stava pls kaji!

А сигурни ли сте че лаптопите ви имат блутуут ? Защото Асус използват еднакви панели за много от моделите си, и за тези които имат, и за тези които нямат блутуут ... От там идва това объркване. Би трябвало в спецификацията на модела ви да пише ако има блутуут. Другите варианти са: 1.на лепенката до клавиатурата където са изброени памет, проц.,wireless и видео трябва да пише че има и блутуут; 2. от долната страна на лаптопа би трябвало да има лепенки с това какъв модел блутуут и какъв модел wireless има в него.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0