Sign in to follow this  
Followers 0
Dreamy

Помощ :S

16 posts in this topic

Здравейите колеги...

Моля ви за помощ ;/

Купих си лаптоп HP 625 и му инсталирах win 7 (XP не тръгна ;/)

и сега немога да се вържа към лирелес мрежа... копчето постояно свети и не отчита нищо като го натискам... никаде не видях настроики на лиФи... като вклиучих кабел си имаше интернет... но немога да подкарам лайарлеса... Помогнете моля ви... много е спешно ;/

Здравейите колеги...

Моля ви за помощ ;/

Купих си лаптоп HP 625 и му инсталирах win 7 (XP не тръгна ;/)

и сега немога да се вържа към лирелес мрежа... копчето постояно свети и не отчита нищо като го натискам... никаде не видях настроики на лиФи... като вклиучих кабел си имаше интернет... но немога да подкарам лайарлеса... Помогнете моля ви... много е спешно ;/

Най вероятно липсва драйвер за wlan картата,свали всички необходими драйвери от този линк http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?lang=bg&cc=bg&prodNameId=4173278&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4173277&submit.y=0&submit.x=0&lang=bg&cc=bg

Успех.

W=УАЙ, не Л.

wireless=уайърлес, wi-fi=уай-фай(или уай-фи) ;)

Отвори Device Manager и във Network Adapters виж присъства ли wlan картата, ако не - направи каквото ти казва iliev.

...ако не знаеш как се отваря Device Manager - натисни Win+R, напиши devmgmt.msc и натисни Enter. Win е бутона със знака на Windows в долния ляв ъгъл на клавиатурата.

Edited by Overdrive

Извинявам се за грешките...

И съм ви МНОГО БЛАГОДАРЕН :)))

След час игра вече всичко е ОК...

Много мерси за помоща... :)))

Само още нещо да попитам...

На този модел може ли да се инсталира win XP...

Иии с коя програма мога да направя imige или boot disk (за win 7)... в случеи че сасипя нещо...

Edited by Dreamy

Само още нещо да попитам...

На този модел може ли да се инсталира win XP...

Иии с коя програма мога да направя imige или boot disk (за win 7)... в случеи че сасипя нещо...

Може да се инсталира ХР след като от биоса се зададе на харда да робати в ATA режим ,но невиждам смисъл от това понеже windows 7 е доста стабилен и работи прилично ,не е по- лош от ХР дори напротив по добър е.

Колкото да това ,че искаш да направиш image или boot disc ,не те разбрах точно какво имаш в предвид но предполагам recovery disc,ако е това то става на windows 7 като влезеш в control panel-->recovery и следавш инструкциите .Или може да погледнеш тази програма --> http://security.symantec.com/nbrt/overview.asp?lcid=1033

Успех.

Може да се инсталира ХР след като от биоса се зададе на харда да робати в ATA режим ,но невиждам смисъл от това понеже windows 7 е доста стабилен и работи прилично ,не е по- лош от ХР дори напротив по добър е.

Колкото да това ,че искаш да направиш image или boot disc ,не те разбрах точно какво имаш в предвид но предполагам recovery disc,ако е това то става на windows 7 като влезеш в control panel-->recovery и следавш инструкциите .Или може да погледнеш тази програма --> http://security.symantec.com/nbrt/overview.asp?lcid=1033

Успех.

Амииии... за първи път реших да направя боот сд... в смисал искам да мога да направя бакЪП ако сасипя нещо по системните фаилове... до сега не съм го правил и е нещо ново за мен... инсталирах Norton Ghost... мисля, че тя е добра ?

а може ли малко повече инфо относно това как да подкарам ХП... оптиах с копчето Делете да вляза в биос ама не стана... принципно имам общите познания за някои неща но в случея с лаптопите сум малко куц...

Амииии... за първи път реших да направя боот сд... в смисал искам да мога да направя бакЪП ако сасипя нещо по системните фаилове... до сега не съм го правил и е нещо ново за мен... инсталирах Norton Ghost... мисля, че тя е добра ?

а може ли малко повече инфо относно това как да подкарам ХП... оптиах с копчето Делете да вляза в биос ама не стана... принципно имам общите познания за някои неща но в случея с лаптопите сум малко куц...

За влезане в биоса изпалзвай F бутоните вероятно F2 поне при моя лаптоп е така но незнам за HP дали важи същото ,пробвай ако нестане пробваш всички F бутони докато не го нацелиш .

Сега прегледах сервизната информация относно твоя модел и в биоса се влиза през F10

Успех.

За влезане в биоса изпалзвай F бутоните вероятно F2 поне при моя лаптоп е така но незнам за HP дали важи същото ,пробвай ако нестане пробваш всички F бутони докато не го нацелиш .

Успех.

Биоса на НР е F9.

Биоса на НР е F9.

Аз сега видях сервизната информация за този модел и според нея е през F10 ето я и нея http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/CoreRedirect.jsp?redirectReason=DocIndexPDF&prodSeriesId=4173277&targetPage=http%3A%2F%2Fbizsupport2.austin.hp.com%2Fbc%2Fdocs%2Fsupport%2FSupportManual%2Fc02217420%2Fc02217420.pdf

Може да съм в грешка и затова се извинявам предварително .

Влязох в биос но никаде не видях настроиката АТА... :С

Искам лин хп защото лин 7 ме мучи с тея драивери ;Х...

някои ако знае какво трябва да направя за да подкарам диска с хп да помага ;С

Влязох в биос но никаде не видях настроиката АТА... :С

Искам лин хп защото лин 7 ме мучи с тея драивери ;Х...

някои ако знае какво трябва да направя за да подкарам диска с хп да помага ;С

Ако наистина няма такава опция в биоса за превключване режима на харда от сата на ата ,то тогова ще трябва да вградиш сата драйвери в инсталационният диск с windows xp то става с програма nlite ,сата драйверите може да свалиш от сайта на HP като избереш твоят модел .

Има и друг вариянт той е да намериш реализ на windows xp с вече вградени в него сата драйвери .

Най лесно е да си инсталираш windows 7 ,незнам какво те мъчат драйверите то и на windows xp също ще му трябват драйвери каквито и на windows 7 тоест video,audio,wlan,lan,touchpad и т.н.

Това са драйверите за твоя модел http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=4173278&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4173277&lang=en&cc=us

Това са сата драйвери в случея че решиш да ги вградиш в инсталационният дикс с windows xp http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4173277&prodNameId=4173278&swEnvOID=1093&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-83763-1

Успех.

ами случея е следния... ползвам телефона си като модем за да имам интернет... а на win 7 не ми тръгва програмата и драйверите за нея... затова искам XP...

мерси за помоща... по късно ще пробвам дали ще стане номера... бтл... нали няма да ми се затрият всички фалове в дяловете Д и Е... предполагам че няма да ми слее харда в едно цяло и да ми затрие всичко... (вече ми се случи на настолният комп. 1 път :( )

ами случея е следния... ползвам телефона си като модем за да имам интернет... а на win 7 не ми тръгва програмата и драйверите за нея... затова искам XP...

мерси за помоща... по късно ще пробвам дали ще стане номера... бтл... нали няма да ми се затрият всички фалове в дяловете Д и Е... предполагам че няма да ми слее харда в едно цяло и да ми затрие всичко... (вече ми се случи на настолният комп. 1 път :( )

Предполагам ,че операционната система е инсталирана на дял С при преинсталация на същия дял няма да се изгуби нищо от другите ако те не бъдат фораматирани тоест ако се форматира само дяла на който операционната система на другите дялаве информацията ще си остане ,ако имате важни неща на дяла на който е операционната система ги преместете на друг дял който няма да бъде форматиран при преинсталацията.

Драйверите които ползвате за телефона вероятно са страри и затова нестават на windows 7 ,може да потърсите в интернет по-нови драйвери които да тръгват на 7,невярвам да няма,PC suite има за всички модели телефони съвместими с windows 7.

Успех.

Nemoga da se opravq s gadnoto ubunto... izvinqvam se za latinicata.

Kato na4alo mai tova 6te ti e purvata ili moje bi vtorata smqna na windows,za celta trqbva da vleznesh v Zamunda.net da napishesh v tursa4kata Windows XP, teglish reliiz s vgraden Service Pack 3 koito da e s ISO razshirenie!(v 99% ot tezi reliizi imat SATA kontroler) Otivash do nai-blizkata knijarni4ka kupuvash edno CD-R.Sled tova teglish Alchohol 120% i s neq zapisvash vuprosniq reliiz kato IMAGE DISK (po-lesno e s alchohol-a inu4e stava i s Nero) Sled tova restartirash laptopa (pove4eto laptopi sa s autoboot ili bez da barash ni6to v bios-a 6te ti boot-ne diska,no ako neiska vij bios-a) poqvqva ti se suob6tenie v goren lqv ugul :"Press any kay to boot from CD-r" Natiskash koe da e kop4e na klaviaturata i instalaciqta po4va (PREDI DA ZAPO4NESH SI ZAPISHI CD-KEY-q na WIN-a!!!!) zarejda draiveri,failove..... ob6te vzeto 10 min 6te stoish bez da pravish ni6to.Sled tova idva red na licenza.... naitskash F8 (Agree). Sled tova te pita kakvo iskash da napravish:Da slojish nov Windows XP(Set up new) ili da Popravish stariq (Repair) Ti iskash 4ista instalaciq za tova -Press Enter.Idva red da izberesh kade iskash da instalirash C,D,E ..... Pri teb e qvno v C za tova sus strelki4kite markirash na C (Bi trqbvalo da si e markirano,no vse pak....) Izbirash C i natiskash Enter.Posle te pita kak jelaesh da formatirash dqla FAT(Quick),FAT,NTFC (Quick),NTFC az vinagi izbiram NTFC po-bavno e,no po-ka4estveno.I se zapo4va... Instalaciqta na XP trae gore dolo okolo 1 4as v nqkoi slu4ei i po-malko. Uspeh i dano nqmash problemi!

Pozdravi!

Edited by hristian

Nemoga da se opravq s gadnoto ubunto... izvinqvam se za latinicata.

Kato na4alo mai tova 6te ti e purvata ili moje bi vtorata smqna na windows,za celta trqbva da vleznesh v Zamunda.net da napishesh v tursa4kata Windows XP, teglish reliiz s vgraden Service Pack 3 koito da e s ISO razshirenie!(v 99% ot tezi reliizi imat SATA kontroler) Otivash do nai-blizkata knijarni4ka kupuvash edno CD-R.Sled tova teglish Alchohol 120% i s neq zapisvash vuprosniq reliiz kato IMAGE DISK (po-lesno e s alchohol-a inu4e stava i s Nero) Sled tova restartirash laptopa (pove4eto laptopi sa s autoboot ili bez da barash ni6to v bios-a 6te ti boot-ne diska,no ako neiska vij bios-a) poqvqva ti se suob6tenie v goren lqv ugul :"Press any kay to boot from CD-r" Natiskash koe da e kop4e na klaviaturata i instalaciqta po4va (PREDI DA ZAPO4NESH SI ZAPISHI CD-KEY-q na WIN-a!!!!) zarejda draiveri,failove..... ob6te vzeto 10 min 6te stoish bez da pravish ni6to.Sled tova idva red na licenza.... naitskash F8 (Agree). Sled tova te pita kakvo iskash da napravish:Da slojish nov Windows XP(Set up new) ili da Popravish stariq (Repair) Ti iskash 4ista instalaciq za tova -Press Enter.Idva red da izberesh kade iskash da instalirash C,D,E ..... Pri teb e qvno v C za tova sus strelki4kite markirash na C (Bi trqbvalo da si e markirano,no vse pak....) Izbirash C i natiskash Enter.Posle te pita kak jelaesh da formatirash dqla FAT(Quick),FAT,NTFC (Quick),NTFC az vinagi izbiram NTFC po-bavno e,no po-ka4estveno.I se zapo4va... Instalaciqta na XP trae gore dolo okolo 1 4as v nqkoi slu4ei i po-malko. Uspeh i dano nqmash problemi!

Pozdravi!

Съжелявам, че не съм се доуточнил... инсталирал съм win хиляди пъти... като се започне от 98 та до 7...

1 път ми се случи като инсталирах лин харда да ми се затрие... незнам защо го направи... просто се сля в едно цяло... в момента в които ми зареди даните от диска и харда ми се сля в едно... аз дадох да продължи и всичко отиде на ****** си... до ден днешен не сум го преинсталирал защото продължава да го слива в момента в които зареди даните от диска... (това е настолният ми комп)

Благодаря все пак за изчерпателната информация и отделеното време... ще пробвам с Service Pack 3 и ще кажа резултата...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0