Sign in to follow this  
Followers 0
lubo_91

Разделяне на хард-диска

9 posts in this topic

Здравейте,

Бих искал да попитам на първо място възможно ли е преоразмеряване на дадена партиция и разделянето й на 2 различни, без загуба на информация или преинсталиране на системата. Тъй като харда ми всъщност е разделен на 3 части: еднa с Recovery файлове на Windows-a, друга с някакви файлове на НР и третата е за останалото пространство. Проблемът е, че на най-голямата (3-тата), където се предполага, че трябва да държа и информацията си, се намира и Windows-a. Тоест при евентуално преинсталиране ще се загуби цялата информация от тази партиция. Ако не е възможно без преинсталиране или загуба на данните, моля обяснете ми специално при лаптопите на HP как става преинсталирането чрез Recovery дисковете и ще ми позволи ли при такова да избера сам големината и броя на партициите.

Благодаря предварително :)

Да възможно, аз ползвам Acronis Disk Director Suite Лесна е за ползване и е доста надежда. По принцип дяла на Прозореца не е много добре да се пипа, защото има известен риск, само веднъж ми се е случвало да се прецака след оразмеряване.

Edited by fallangel

Да възможно, аз ползвам Acronis Disk Director Suite Лесна е за ползване и е доста надежда. По принцип дяла на Прозореца не е много добре да се пипа, защото има известен риск, само веднъж ми се е случвало да се прецака след оразмеряване.

Опитвам се да създам нов дял, но не ми позволява да взема свободно пространство от нито един от останалите. Пише, че нямало достатъчно пространство, а то е над 400 ГБ...

Не знам защо, но с тази програма единственото, което мога да направя е да намаля размера на С: След това ми остава unallocated пространство, но и от него не мога да създам нов дял.

Сигурно правя нещо не както трябва. Някой ако може да помогне ще се радвам :)

Прехвърли си всичко важно на няколко диска или на някой приятел на лаптопа, сложи диск с прозорец в сд-то и изтрий всички части на харда си и го раздели на ново, всичко да е чисто и спретнато. Предполагам ще ти отнеме горе долу същото време като с някоя програма за разделяне. Аз съм ползвал partition magic преди доста време да намалявам там където е прозореца и не ми го е прецаквал.

Успех.

Прехвърли си всичко важно на няколко диска или на някой приятел на лаптопа, сложи диск с прозорец в сд-то и изтрий всички части на харда си и го раздели на ново, всичко да е чисто и спретнато. Предполагам ще ти отнеме горе долу същото време като с някоя програма за разделяне. Аз съм ползвал partition magic преди доста време да намалявам там където е прозореца и не ми го е прецаквал.

Успех.

Аз умишлено не слагам все още нишо в харда, за да не съжалявам после. Работата е там, че искам да запазя оригиналното копие на windows, иначе лесно ще сложа някакъв нелицензиран и като ме пита при инсталацията за дяловете ще ги променя. Но се надявах да не се стига до там.

Благодаря :)

Ами направи си рековери диск с този прозорец, но аз мисля че ти вече го имаш на някой от дяловете на харда просто го копирай на диск с неро или някоя друга програма и те това е ...

P.S. а ти ако имаш лицензиран прозорец трябва отдолу под лаптопа да имаш стикер със серийния номер.

Опитвам се да създам нов дял, но не ми позволява да взема свободно пространство от нито един от останалите. Пише, че нямало достатъчно пространство, а то е над 400 ГБ...

Не знам защо, но с тази програма единственото, което мога да направя е да намаля размера на С: След това ми остава unallocated пространство, но и от него не мога да създам нов дял.

Сигурно правя нещо не както трябва. Някой ако може да помогне ще се радвам

Първо освобождаваш място от някой дял. Тоест правиш му ресайз, като му намаляш размера, после му даваш потвърждение(едно флагче в лентата най отгоре). След като завърши процедурата и се рестартира, ще ти остане unallocated пространство и чак тогава ще можеш да направиш нов дял от това място.

Направих както ми каза. С-то го намалих и рестарта и всичко.. Но от unallocated мястото не мога да създам нов диск (failed to ... )

Да не би да е защото имам вече 4 части и не може повече?

Edited by lubo_91

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0