Sign in to follow this  
Followers 0
lubo_91

Как се преинсталира оригинален Windows 7 без диск

27 posts in this topic

Здравейте,

Става дума за софтуера на лаптоп HP Pavilion DV6 2160eq. Както знаете той се предлага с лицензирана операционна система, но файловете й всъщност се намират на хард диска, а не на преносим такъв, и затова не мога да направя чисто преинсталиране (освен чрез опциите за Recovery на HP).

Някой ако може да ми помогне с някаква информация ще съм му много благодарен.

:)

Еми сваляш имиджа със същата версия на уйндоус от някой тракер. Достатъчно е да имаш стикер, залепен на лаптопа със сд кея на уйндоус. По правило ако НСБОП ти дойде на гости, дори и да си инсалирал от оригинално cd и ако няма наличие на стикер, което доказва оригиналността на уйндоуса, си в беда.

Еми сваляш имиджа със същата версия на уйндоус от някой тракер. Достатъчно е да имаш стикер, залепен на лаптопа със сд кея на уйндоус. По правило ако НСБОП ти дойде на гости, дори и да си инсалирал от оригинално cd и ако няма наличие на стикер, което доказва оригиналността на уйндоуса, си в беда.

То стикер на Windows 7 има, но е без CD Key. А и се съмнявам това да им е била идеята на тия от НР когато са сложили windows-a. Все пак ти благодаря за отзивчивостта :)

Здравейте,

Става дума за софтуера на лаптоп HP Pavilion DV6 2160eq. Както знаете той се предлага с лицензирана операционна система, но файловете й всъщност се намират на хард диска, а не на преносим такъв, и затова не мога да направя чисто преинсталиране (освен чрез опциите за Recovery на HP).

Скив бе колега ... тука сам го описал по друг повод ама е същия метод.

http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=10196&view=findpost&p=38564

Здравейте,

Здравейте,

Старитарте компютъра и веднага на тискате F11, така ще извикате Recovery Partition-a и ще може да направите чиста (пре)инсталация.

Поздрави,

Ди

Здравейте,

Старитарте компютъра и веднага на тискате F11, така ще извикате Recovery Partition-a и ще може да направите чиста (пре)инсталация.

Поздрави,

Ди

:) е през recovery-to не е чисто... най-малко като ти изака (опс извинявам се за езика.) некоя версия Mcaffee Antivirus или Symantec от зората на брандване на лаптопа ти си е чисто бедствие. Давам пример ако лаптопа ти е бранднат 20 дек 2009 примерно нито е стар нито е много нов. Още повече разните му там Desкtop разширения... некое бранднато многомегабайтово screensaver-че. ... Е, извинете несъм си купил инсталиран лаптоп а съм си купил лаптоп с операционна система.

не дай си боже някои странен логин от рода на Veriface (тук не обиждам HP - виждал съм го в Lenovo) някой да ползва webcam-a за логин в лаптопа?!?!?!?!?!?!?!?!?! Мноооого параноично ми звучи. Или да кажем мастодонтските драйвери на Infineon Trusted Platform Module (нищо лично).

Уффф ... аиде да не кажете пук сега тоя е ебаси критика. Не ... аз съм ЗА OS-а да си се на HDD-то ама нека да си е чист само с драйвери като се ресторне да се види, че цялата периферия работи (уверяваш се за какво са ти взели парите) и дотам. Нагоре е лична user-ска част и строго персонална никой няма право да ти се бърка. :) (освен вирусите и троянците). :D

Поздрави!!!

Задравейте!

Компютърет ми стана много бавен защото е много претоварен, за това искам да го преинсталирам но също така искам да го оставя със същия му windows 7, не съм му напрашила backup disk. Нчкой може ли да ми каже как да си преинсталирам компютъра пез на му променям the windows? :)

"Компютърет ми стана много бавен защото е много претоварен..."...ами разтовари го!Защо решението е веднага преинстал?Той след време пак ще се натовари,пак ли инстал?Доколкото съм разбрал,искаш системата ти да остане същата,но как да е бърза,както преди?Няма как да стане,ако нямаш направен бекъп на по-добро състояние.Начините са два-

1.почистваш внимателно стария уин /почваш да четеш в нета какво значи регистър,къде се намира,как се чисти,лог файл и т.н./

2.слагаш напълно нов релийз/задължително след формат на харда/.

Ако потребителя няма жизнено важен софтуер от рода на разни счетоводни и други програми, преинсталацията е най-добрият вариант. За времето, което ще отдели да чисти регистри, темп-ове и прочие, ще си преинсталира OS, че и някои от програмите.

Какво значи 'напълно нов релийз' ? Друга версия на OS или просто същата, но с предварително инсталирани ъпдейти?

Защото аз, когато ползвах ХР, си имах оригинален диск, като после си инсталирах ъпдейтите... (за 1 нощ се ъпдейтваше :) ), а почти всички релийзи, които гледам, че се пускат, са 'пипвани тук там'.

По-важното според мен е, когато си направи чиста инсталация да си направи копие на системния дял с вече инсталирани основни програми, които ползва и ако иска да си преви Incremental backup след това. Така, когато нещо се скапе, може за 20-на минути да си възстанови машината, без излишни дертове.

Точно това правя вече от 5 год.на машините,които поддържам-чиста инсталация,пълен комплект драйвери,свалям чист имидж,съхранение на външен хард и си свиркаш :) А колкото до релийза,да си ползва същия или друг-но при нова,чиста инсталация.Ама май само ние си говорим по тая тема,колегата изплака един път и изчезна :)

Здравейте

Как да преинсталирам windows 7 на лаптопа ми? Той е с оригинален windows 7 home premium.

Ако нямаш диск с windows 7 и нямаш идея от къде да го свалиш и как да го запишеш, то по-добре ми пиши на skype. За да помогна с подготовката за преинсталация и самата инсталация.

Гост_geri_*

Ако наистина лаптопа е НР и имаш оригинална 7-ца, при пускане на лаптопа натискаш Esc или F11 (ще ти изпише, още като го пуснеш). Оттам нататък следваш стъпките и след час и нещо си имаш върната до фабрично състояние операционна система.

Едно е да преинсталираш OS, друго е да върнеш до фабрични.

ЗДРАВЕЙТЕ аз съм с павилион г72 купих го от германия от маркет 2г вече и много взе да насича стартираше най малко 5мин преинсталирах го в началото добре но след 3.4дена пак сащото ъпдеитнах го и при инстал на ъпдеита са изключи компа и се прецака

Кво ли не пробвах с диск и без но нестава показва син екран с светлина и тка стои и не марда плс хелп

Отиваш до някой сервиз и го оставяш да ти го почистят. Най-вероятно прегрява. Може да поискаш и една диагностика на хардуера, защото може да ти е дефектирала RAM-та от високите температури или да ти се е скапал харддиска.

Как да преинсалирам инициализиран WIN7 на HP mini laptop има много вируси 80 броя 76 се изтриха но другите останаха.Моля за помощ.E-meil [email protected]

Пишете ми по Skype и ще помогна с каквото мога. :)

Как да преинсалирам инициализиран WIN7 на HP mini laptop има много вируси 80 броя 76 се изтриха но другите останаха.Моля за помощ.E-meil [email protected]

на кой скайп нейм да Ви намеря

Здравейте чистя лаптопа почти една година а все е пълен диск C имам откъде да трия дори по 3 или 4 начина но пак е пълен дори понякога стига до 0 гб а почти всичко е махнато не правя кой знае колко на него тегля само филми и музика а те не претоварват товарят най-много сони вегас и фотошоп но едва ли ще е от тях дали ще е нужно преинсталация или има друг начин.

Привет,

ами кажи с каква ОС си, колко ти е голямо С:\-то, по кои 3-4 начина триеш?

Здравейте. Лаптопа ми е Acer Aspire V3 - 571G с оригинален Windows 7. Искам да го преинсталирам, но тъй като го взех без диск нямам представа как да го направя. Някой може ли да ми помогне?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0