Sign in to follow this  
Followers 0
micobg

Мнение за Acer Aspire 5745G-334G50Mn?

11 posts in this topic

Ще си купувам лаптоп. За сега съм се спрял на този - Acer Aspire 5745G-334G50Mn. Какво можете да ми кажете за него - плюсове, минуси? :mellow:

Като характеристики напълно ме удовлетворява, но ако някой е имал досег с него, нека сподели как е и дали си заслужава парите!

Машинката е много добра като за парите си,преди месец можеше да се намери за 1200 но сега гледам май са вдигнали на 1250.

Като минуси мога да отбележа калпавата матрица на която всички цветове имат син оттенък.Колегата Ilian359 който е по напред в нещата го отдава на факта че производителите са започнали да изграждат LED подсветката със сини светодиоди вместо бели като по този начин пестят някой друг долар.Втори минус е безжичния адаптер Atheros AR5B93 за който така и не се намериха драйвери без бъгове(вече може и да има нови драйвери не знам).

Иначе корпуса е стилен и здрав.Охлаждането е добро.Батерията кара към 3.5часа браузване.

Как е откъм игри не мога да кажа,щото ми мина времето за това.

Edited by Gero

Ще си купувам лаптоп. За сега съм се спрял на този - Acer Aspire 5745G-334G50Mn. Какво можете да ми кажете за него - плюсове, минуси? :mellow:

Като характеристики напълно ме удовлетворява, но ако някой е имал досег с него, нека сподели как е и дали си заслужава парите!

Здравей,

и аз мога да се съглася с GERO ( за дисплея честно казано не ми е попадала машината).

И бих искала да добавя, че модела все още се подвизава на цена от 1200лв.

Също така можем да предложим и Acer 5740, модела е със сходни параметри ( по-малък хард и по- малко рам), но видеокартата е по- добра.В момента е в промоция и има безплатна застраховка за една година.

Поздрави Цвети

Gero, това означава ли, че може да имам проблеми със ловенето на безжичен интренет от Ubuntu?

Не съм на 100% сигурен но май Ubuntu-то нямаше тоя проблем.За 10.4 става дума.

Аз съм 10.4 и нямам проблем с хващането на wireless.

Поздрави

Ники

Обиколих всички магазини, мобилни оператори и какво ли не и никъде го няма. Имат само по-ниска конфигурация на същата цена или по-висока за 2000лв. :( Единственият вариант е да го взема директно от доставчика, но пък трябва да дам парите наведнъж, а няма от къде. Така се наложи да се спра на друг - Acer Aspire 5738ZG. Надявам се си заслужава 1100-те лева, макар на външен вид да ни ми допада особено, а и процесора не е такъв какъвто го търсих.

Значи толкова си гледал.Ето тук го има наличен и в Бургас Aspire 5745-334G50Mn

Бях в магазина, питах конкретно за модела и ми казаха, че изобщо не са получавали такъв.

Това е абсурдно.От месец го има във Варна.Сигурен ли си че си бил в Техномаркет а не в Технополис.

Бургас

ул.Транспортна до METRO и OМV

тел:056/861 310

056/861 068

Имаха и национален телефон от рода на 0700 ххххххх ама нещо не го откривам.

А и по горе Цвети ти пише че го имат в Laptop.bg,кандидатстваш онлайн за кредит и го взимаш от там какъв е проблема.

Edited by Gero

Защо не погледнеш Acer Aspire 5741G? Направи ми впечатление, че не е много разпространен, което ми е странно. Аз си го взех, от 5 месеца го ползвам и нямам абсолютно никакъв проблем. Само, че не можах да му кача XP,добре че имах диск със Win 7. Ако искаш, хвърли му едно око. Аз го взех за 1300 лв. от Технополис, а после го даваха на същата цена с подарък принтер.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0