Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Chocho

HP ProBook 4510s шум от вентилатора

13 posts in this topic

Здравейте,

от януари месец съм с HP ProBook 4510s и съм много доволен от него. не ми е правил никакви проблеми до вчера... когато изведнъж започна ужасно да шуми вентилатора. Иначе лаптопа не загрява осезаемо, на пипане не е горещ, но просто този ужасен звук като се включи вентилатора много ме дразни.

Компютърът още е в гаранция .. гаранционният сервиз е на фирма СТЕМО, като имам възможност да посетя офисите им в Бургас и Варна.

Ако някой друг има впечатления от сервизите или има подобен проблем моля да ми даде съвет.

Ако не - да се откажа от гаранцията и да си го почистя сам? или има нужда от замяна ..

Благодаря предватително

По добре си го занеси в сервиза да ти го погледнат и почистят те, няма смисъл заради едно почистване да си прекъсваш гаранцията.

Преди малко го разгледах отдолу да видя къде са болтчетата (без да съм го отварял). Тъй като не видях на долния капак болтове свалих и батерията. След като я поставих пак - шума беше изчезнал. чува се как вентилатора върти, но съвсем нормален шум - както беше като нов. Явно нещо не е било добре легнало - но сега всичко е наред. Но ако пак започне да шуми ще го занеса в сервиза - все пак е по-добре да имам гаранция. Благодаря за мнението

здравейте,

и аз имах в началото същия проблем с моя Pro Book 4510, но даже беше по зле защото като загрееше повече гаснеше(това нали е защита на процесора). Занесох го на поправка в СТЕМО и там ми казаха че са му сменили вентилатора. 6 месеца нямах никакъв проблем, но сега пак като се натовари повече гасне и това е много дразнещо тъй като се случва постоянно, и вече не съм в гаранция. Моля ако някой знае как може да се реши този проблем постоянно да ме съветва, дали да си зема по добър вентилатор или нз :). Благодаря предварително!

Veroqtno imash prah v komputara... ventilatora se tormozi...vurti na max,no poneje radiatora e zapushen ne moje da ohladi.I az imah su6tiq problem sus staroto HP,sled po4istvane se opravi :) Kolkoto do STEMO s izvinenie.. tam sa sersemi.Za edno po4istvane mi iskaha 63lv.... 6teli bili da go naprauskat s nqkakuv sprei,koito adjeba predpazval komponentite ..blq blq blq...po-dobre vij v garancionnata karta,dali imash nqkakuv drug serviz osven STEMO...Az namerih edin,mom4eto go razglobi pred men iz4isti sloji si pastata navsqkude i go zatvori,nai-vajnoto v momenta e 4e ne mi vze nito edna stotinka!

blagodarq za infoto.

e sa si go vzeh ot serviz i to az mu kazah na toq da go iz4isti. toq pak mi vika ot procesora e i tn 170 lv i drugi gluposti edna kamara. vikam idvam i si go zimam she mi bara toi procesora koito nqma i godina. uj go iz4istil pak sa she vidim kolko she kara. kaza mi za 4istene 45 lv. malko naglo ama kakvo da praaa dr pyt she kaja na 1 fr ako mu e za shibanoto chistene. she vi kaja kak vyrvi sled po4istvaneto neka mine pone sedmica :)

Zdraveite i ot men imam i az edin Probook 4510 i na mene po4na da mi zagravq, v posledsvie i gasne ... za4etoh se 4e pove4eto problemi idvat ot zacapan radiator kakto kaza i kolegata po gore, svar6i garanciqta predi okolo 5 meseca i sega se 4uda kvo da go praa. Ne mi se nosi v serviz za ednoto 4istene, osobeno kat znam 4e 6e e okolo 50 leva min ta vikah da go otvorq da go po4istq sam obra6tam go i kvo da vidq otdolu nqma ni edin bolt gledam gumeni kra4eta vikam si pod teh 6e da sa bol4etata maham ednoto kra4e ... NI6TO. Ta sega iskam da vi pomolq nqkoi ako e otvarql takav laptop da kaje kak stava da ne go natiskam darpam ot lqvo i dqsno i nakraq da izpuka na s4upeno :D.

6te vi bada mnogo blagodaren ako mi pomognete!

Zdraveite i ot men imam i az edin Probook 4510 i na mene po4na da mi zagravq, v posledsvie i gasne ... za4etoh se 4e pove4eto problemi idvat ot zacapan radiator kakto kaza i kolegata po gore, svar6i garanciqta predi okolo 5 meseca i sega se 4uda kvo da go praa. Ne mi se nosi v serviz za ednoto 4istene, osobeno kat znam 4e 6e e okolo 50 leva min ta vikah da go otvorq da go po4istq sam obra6tam go i kvo da vidq otdolu nqma ni edin bolt gledam gumeni kra4eta vikam si pod teh 6e da sa bol4etata maham ednoto kra4e ... NI6TO. Ta sega iskam da vi pomolq nqkoi ako e otvarql takav laptop da kaje kak stava da ne go natiskam darpam ot lqvo i dqsno i nakraq da izpuka na s4upeno :D.

6te vi bada mnogo blagodaren ako mi pomognete!

Недей да отваряш машината сам, щом даже не знаеш къде са винтовете. По- добре занеси машината на специалист или на приятел, който се занимава с компютри, в противен случай рискуваш да направиш голяма беля. Ще трябва да се свали охлаждането, но при обратното му поставяне има тънкости.

Сега виж ако ти е в гаранция по добре им го дай да ти го оправят !(Това е по добрия вариат дори и да не ти е в гаранция плати си за да ти го оправят)

Ако ли не го разгоби и го поправи на лаптоп-а на ляля-ми много бучеше аз го утворих малко го по разбразиках :thumbsup: и вече не прави така

Пичове , 21ви век е и сме толкова напреднали с технологиите , дори малко дете ще може да се справи с отварянето на лаптоп... има видео клипове показващи как се отварят , къде се намират болтовете и всичко друго което ви е нужно , просто влезте в Youtube.com ( сайта не е направен за да се гледат само клипчета с музика и други смешни видео клипове ) има информация за почти всичко нужно , за да можете сами да си поправите лаптопа без да дадете нито стотинка на някакви смешници които "разбират" от поправка на компютри , лаптопи и само ви цедят портмонетата..

Пичове , 21ви век е и сме толкова напреднали с технологиите , дори малко дете ще може да се справи с отварянето на лаптоп... има видео клипове показващи как се отварят , къде се намират болтовете и всичко друго което ви е нужно , просто влезте в Youtube.com ( сайта не е направен за да се гледат само клипчета с музика и други смешни видео клипове ) има информация за почти всичко нужно , за да можете сами да си поправите лаптопа без да дадете нито стотинка на някакви смешници които "разбират" от поправка на компютри , лаптопи и само ви цедят портмонетата..

хахах 2 години никой не посмя да ти отговори или да напише нещо в темата след теб, много добре ги затапи... дали не са се почувствали тъпо тия дето писаха по-горе :D

хахах 2 години никой не посмя да ти отговори или да напише нещо в темата след теб, много добре ги затапи... дали не са се почувствали тъпо тия дето писаха по-горе :D

Ако така се и лекуваш, както си поправяш машините, ще пия едно за "Бог да те прости". Дяволът се крие в дребните неща, майсторлъкът е в подробностите.

Мани, ко им обръщаш внимание изобщо на такива youtube сервизи. Той утре и деца ще гледа как да си направи пак оттам... Слава богу, че има такива некадърници, че да имаме и ние работа.

Лошото е, че от всичко страда клиента и не си търси правата, когато му доубият лаптопа в 'мазето до тях'. Защото такива лаптопи след сервиз виждам напоследък, че аз ако бях клиента.. майка им жална.. не могат да ми платят обезщетението половин година..

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0