Sign in to follow this  
Followers 0
cyriliano

Типови неизправности в някой модели лаптопи

11 posts in this topic

Предлагам тук да пишем някой от най често срещаните проблеми при определени лаптопи това би спестило време при избора на лаптоп а също би помогнало на някой потребители при ремонта на лаптопа им.

Да започнем с печално известната марка HP Pavilion

от сериите dv2000 dv6000 dv9000 почти няма живи ,но там нещата май трябва да се разделят на такива с amd и такива с intel процесор за съжаление при тези с amd освен видеото много често гори и северният мост който е nf-spp или g6100 така че не духайте всички чипове с духалката.

НЕ СИ КОПУВАЙТЕ "ACER" независимо от конфигурацията,парите и каквото и да било.

Само забележете колко масово навсякаде започнаха да се продават и тука в форума наи чести обяви срещам за ACER да се продават.

1.Искаш да играеш игри и да имаш стабилен компютър дълго време избери си Персонален (настолен)

2.Лаптоп по скоро за офиси,по работа,забързано ежедневие,по специфични длъжности на работа които изискват лаптоп и т.н

НО НЕ И ЗА ИГРИ които го е измислил този термин ГЕИМЪРСКИ ЛАПТОП Е ПЪЛЕН ИДИОТ.

Първо да си погледнат тестовете Лаптопите които прозивеждат колко им е температурата и системата за охлаждане после да ми правят лаптопи за ИГРИ.

Изцяло съм недоволен от ACER.

2 people like this

По принцип ноутбуците са крехки машини,не да блъскаш денонощно игрички на тях.Пък изказването за ACER ми се струва пресилено аз ползвам от 6г. тази марка и имам един единствен път посещение в сервиз гаранционно естествено.Всички марки имат сполучливи и несполучливи модели.

2 people like this

НЕ СИ КОПУВАЙТЕ "ACER" независимо от конфигурацията,парите и каквото и да било.

Само забележете колко масово навсякаде започнаха да се продават и тука в форума наи чести обяви срещам за ACER да се продават.

1.Искаш да играеш игри и да имаш стабилен компютър дълго време избери си Персонален (настолен)

2.Лаптоп по скоро за офиси,по работа,забързано ежедневие,по специфични длъжности на работа които изискват лаптоп и т.н

НО НЕ И ЗА ИГРИ които го е измислил този термин ГЕИМЪРСКИ ЛАПТОП Е ПЪЛЕН ИДИОТ.

Първо да си погледнат тестовете Лаптопите които прозивеждат колко им е температурата и системата за охлаждане после да ми правят лаптопи за ИГРИ.

Изцяло съм недоволен от ACER.

Това мнение ми се струва прекалено тенденциозно и не обвързано с факти.

Acer е най - продаваната марка в момента, съвсем нормално е да се продава и втора ръка от нея също много.

Геймрски лаптоп - за този лаптоп какво мислите, не мисля че има игра която да не може да се играе, ако сте свикнали с монитор и клавиатура, какъв е проблема ?

Поздрави

Ники

Те и хората ако са били доволни от пишещата машина нямаше да измислят компютри и след това лаптопи. Винаги ще има не доволни и доволни това е нещо нормално. Аз ползвам от 3-та година Acer че даже май 4-та започва и нямам никакви проблеми освен скроъла за усилване и намаляване на звука. Мисля следващия ми лаптопа пак да е Acer.

1 person likes this

Има хора, които ползват лаптоп за рендиране и за работа с доооста тежки приложения (поне в мойта работа съм се нагледал на почти всякакви машини, от 500 до 5-6 000 лева). А и това да кажеш 'не купувайте Acer', е като да кажеш 'не си купувайте кола, защото ще се развали'. Колко лаптопа Acer си имал? Работиш в оторизиран сервиз? Кое от двете поражда негативното ти мнение?

1 person likes this

Имам един от най-евтините модели на Ацер и си е супер (като за $400), не е правил проблеми над 2 години, стабилно е направен - не се гъне и нямаш чувство че ще ти се разпадне в ръцете, батерията още кара към 2 часа - няма какво повече да се иска за тези пари ;)

Като искаш качество вземи си Lenovo Thinkpad ...или направо Panasonic Toughbook :D

1 person likes this

Дори наскоро четох статия,според която Ейсър се смята за най-надежден лаптоп.

Темата доста се разводни май идеята беше хората който разбират нещо от ремонт на лаптопи да понапишат нещо относно типичните дефекти на някой модели лаптопи но явно нищо няма да се получи иначе Acer са рядко скапана марка дъната са малко тънки като платки и се огъват при нагряване мисля че точната дума е "cheap" ,но като цяло моето мнение е че почти няма живи от лаптопите с athlon чипсет mcp g6100 g6150 както и разни с 7200 7300 7400 7600 8600 засега май това се е продавало преди 2 години иначе би било интересно да се направи една статистика на бас че 70% от всички лаптопи който са изгорели ей така без да бъдат заливани ще бъдат с athlon някой от измислените чипсети на нвидиа или видео на нвидиа виждам че вече и новите dv5 сдават багажа (те не са с нвидиа но чипсета е производство на amd погледнете колко dv5 6715 6735 се продават за части)

Типови дефекти в някой лаптопи:

HP nx6110 -разлепяне на южния мост

HP nc6000 -лошо захранване на процесора

acer 51xx -разлепен южен мост доста често липсва някое USB или не се вижда hdd

HP nx8220 -изгаря ATI x700

В acer доста често има некачествени кондензатори в резултат на което лаптопа не тръгва и има пълно късо на входа на захранването

1 person likes this

Да добявя и аз нещо:

-Относно HP DV6000-INTEL, горят диодите в блока за управление на захранването, както и полевите транзистори, вследствие на токови удари, некачествено захранване или просто некачествени елементи.

-Късо съединение в захранването на процесора (керамични и електролитни кондензатори, горят ключовете за управление и ИС също

- NVIDIA 7200, 7400 и т.н.т - болежка при всички марки (отлепване вследствие прегряване)

Относно марките лаптопи, не съм съгласен че Acer или HP или която и да е било марка е лоша. Има няколко производителя на дъна за лаптопи и те са: QUANTA, COMPAL, INVENTEC и др. и се слагат в различни марки лаптопи, от там вече е въпрос фирмата как си е организирала отвеждането на топлината от дъното. При Acer отваряш капака и имаш достъп до радиатор, процесор. При HP, Toshiba за да стигнеш до тях разглабяш всичко :-)

И така...

2 people like this

лап топ ли е бегай надалече.Истината е че машините произведени след 2004 год.са с технологично лошо произведени елементи,а да не повдигаме темата,че лаптопите насочени към българският пазар са си направо еднодневки. :drinks:

1 person likes this