Sign in to follow this  
Followers 0
EmZvr

Помощ за избор на лаптоп

12 posts in this topic

Здравейте, търся си лаптоп до 1700лв със следните изисквания:

- Процесор i3/i5

- Видео карта ATi 5650 или подобна + вградена интелска

- Дисплей под 15"

- Добра батерия

Или с една дума малък геймърски лаптоп с добра батерия.

След мнооого разглеждане се спрях на тези модели:

Lenovo Y460

HP Envy 14

Acer 3820TG

Като че ли Acer-а най отговаря на изискванията, най вече заради уникалната 9 клетъчна батерия, но пък дисплея му е доста малък. 14 инча е най-добре. А и Acer като фирма не ми вдъхват доверие.

За жалост нито един от тях ги няма в сайта. 3820TG го имаше, но вече не. Очаква ли се някои от тях да се появи ?

Ще се радвам, ако добавите и друго предложение към списъка.

В момента хареса следните три предложения =232&ids[]=21&ids[]=354]ASUS, SONY, DELL.

Ако батерията е по важна определено Asus, ако ще се играят повече игри DELL, а като визия определено SONY.

Избора е ваш.

За момента незнаем дали ще има други модели от серията на Acer Таймлайн 3820.

Аз клоня повече към DELL заради процесора,видеото,теглото и не на последно място 3 години гаранция.

Поздрави

Ники

В момента хареса следните три предложения =232&ids[]=21&ids[]=354]ASUS, SONY, DELL.

Ако батерията е по важна определено Asus, ако ще се играят повече игри DELL, а като визия определено SONY.

Избора е ваш.

За момента незнаем дали ще има други модели от серията на Acer Таймлайн 3820.

Аз клоня повече към DELL заради процесора,видеото,теглото и не на последно място 3 години гаранция.

Поздрави

Ники

Благодаря ви за мнението. Но за жалост и трите лаптопа имат слаби видеокарти, които са доста далеч от Ati 5650 :/

О да, но за съжаление за да може да покрие изискванията да има добра хубава видео карта и батерията да издържа повече.

Лаптопа трябва да притежава технология от типа на Nvidia Optimus.

Засега AMD нямат такава технология пусната в масово производство.

Но пък вече имаме един лаптоп който има в него тази технология и с впечатляваща видео карта. Сега и правим тестове и до дни ще публикуваме нашите резултати, за да видим колко издържа батерията, когато ползва вграденото видео на Intel.

Поздрави

Ники

Да лаптопа е страхотен за игри. Но надвишава бюджета ми, не е толкова преносим - 15,6 ивча екран и с 6 клетъчна батерия едва ли ще издържи много.

nvidia Optimus не е лоша като технология, но и switchable graphics ме устройва. За всичко ще използвам интелската карта и като искам да играя игри пускам по-мощната карта. Но предполагам предстоят да излизат доста лаптоти с тази технология и сигурно ще има доста добри предложение и за това не е много удачно сега да купувам, но няма как, студент без лаптоп трудна работа :)

За това като гледам само тези 3 лаптопа удовлетворяват изискванията ми: HP Envy 14, Acer 3820TG и Lenovo Y460. Но същност четох ревю за Lenovo-то и май батерията му не е сред най-добрите..

Edited by EmZvr

Проблема че на това което сте се спряли,

HP Envy 14- не се знае дали ще се внесе в България

Lenovo Y460 - все още не се предлага, а и незнам дали ще започне.

Остава само Acer който пък не е наличен и трябва да питаме дали ще има нов внос.

Поздрави

Ники

Acer Aspire 4820TG не се ли вписва в изискванията?

Единствено е с 99лв. по-скъп но има оптика за разлика от 3820TG.

Acer Aspire 4820TG не се ли вписва в изискванията?

Единствено е с 99лв. по-скъп но има оптика за разлика от 3820TG.

Да и той е добър, но повече от 1700 няма как да отделя това ми е абсолютния максимум. А и по принцип СД не ми трябва. До сега съм използвал Сд на компютъра си само, за да си преинсталирам WIndows-a

В случая когато купиш лаптоп с операционна система на скрит дял ще ти трябва оптиката за да си направиш дисковете(в случая 4 на брой ДВД-та) за възстановяване на оригиналната ти операционна система.Доста често явление е да се "сбози" рекавъри дяла и след това се налага да прибегнеш до релийзи от торент тракери със съмнително качество.

Ето ги и тестовете на видеокартата с Fermi технология, за която говореше Ники:

http://news.laptop.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E%D1%82%D0%B0/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E-%D0%BD%D0%B0-acer-aspire-5745g-%D1%81-nvidia-fermi/ .

Поздрави, Георги!

Здравейте,

Темата ми се стори доста интересна, затова реших да се включа.

Аз бих ти препоръчал ето тази Тошиба : http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L650-toshiba_satellite_l650_10h или пък ако искаш повече процесорна мощ http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L655-toshiba_satellite_l655_121

Мисля, че те отговаря на твоите изисквания. Има i5 430m или i5 450m с Ati 5650. Относно видеото на ати 5650 аз мисля, че е много добро и мачка gf 420 по - много показатели ( противно на очакванията ).

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-420M.35837.0.html

Ето ти един линк от notebookcheck, където има класация на много видео карти и ясно е представено превъзходството на атито спрямо gf 420. Ако искаш истинска видео карта с ферми изчакай NVIDIA GeForce GTX 470M , NVIDIA GeForce GTX 460M или NVIDIA GeForce GT 445M. Това са видео карти от класа, докато тази gf 420 не впечатлява много.

Edited by Fen91

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0