bombashiroff

Няколко въпроса за SONY VAIO FW21E

34 posts in this topic

Здравейте laptop.bg,

имам намерението да купя от вас SONY VAIO FW21E и искам преди да пристъпя към покупката да задам няколко важни за мен вупроса:

1. Интересува ме оптичното устройство Blue Ray Combo Drive, чете ли и записва ли обикновенни CD и DVD дискове или само Blue Ray ?

2. Има ли вграден микрофон?

3. Хард диска ще бъде ли разделен на 2 или ще бъде цял?

4. Ще имам ли диск с лицензиран Windows ?

5. Има ли опция да поръчам лаптопа с вграден ТВ Тунер за да не ми се налага да си купувам външно устройство ?

6. Има ли опция за по голяма батерия ?

7. Интересува ме и друго много важно нещо ! Какво се покрива от гаранцията и след като няма оторизиран сервиз на SONY за България къде се извършва сервизната дейност ако се случи нещо ?

8. Прочетох също, в случая с 4 GB част от системната памет над 3 GB може да е недостъпна за операционната система !!! Защо е така ?

Благодаря Ви предварително !

Здравейте,

Благодарим ви за ясно и точно зададените въпроси.

Отговарям последователно.

1. Да, може да чете и записва CD и DVD дискове. Blu Ray плеър е, но не може да записва Blu Ray дискове, все още не се предлагат лаптопи на българският пазар със записващо Blu Ray устройство.

2. Да, има вграден микрофон.

3. Не, на един дял е. Такава пристига преинсталираната версия от завода.

4. Не, ще имате възможност обаче да си създадете такъв при стартирането на лаптопа. Правите recovery диск.

5. Не, така пристига от завода. Евентуално може да се поръча през сервиз такава част, но ще ви струва минимум 2 пъти по-скъпо от външен USB TV tuner, при положение, че въобще има такава възможност.

6. Да, има. Продукт: VGPBPL13.CE7 Име: Extended Battery FW21 Цена( с вкл. ДДС) - 499 лв

7. Гаранцията се извършва в официален сервиз на Sony в Германия като разходите за транспорт са за сметка на Sony.

8. Защото операционната система е 32 bit-ова. Трябва да имате 64 bit-ова инсталирана операционна система и съответно програми за нея, за да разпознае 4GB. Инак разпознава максимум 3GB.

Поздрави,

Joro

ама и двата вариянта ? нали има един 1889лв за него пише че е бял, а другия 1999лв и той ли ?

Да, и двата са с бял цвят.

Не записва Blu-Ray, но може да записва CD и DVD.

здравейте, имам SONY VAIO FW130E/W - от малко повече от седмица. компа се държи много добре засега, но имам един въпрос: защо харддиска ми намаля с повече от 50 гигабайта за 10 дни, след като не съм инсталирал кой знае какви програми, а само базови като антивирусна, браузър, плейър, он лайн игра. възможно ли е да е в резултат от непрекъснато обновяване на вистата?

възможно ли е ако съм имал няколко филма и после съм ги изтрил, те да не са се махнали въпреки от това от коша?

и още един въпрос касаещ гаранцията: трябва ли компа да е регистриран в сайта на сони, за да е валидна гаранцията?

Имам въпрос ... Колебая се м/у Sony Vaio FW21E с процесор P8400 и Dell Studio 1535 с T9300,

Като Дел-а е от Щатите, а Вайо-то е от тук ?

Помогнете ми, моля ви !

Привет,

По добрия варянт е да вземете VAIO заради гаранцията която от скоро е съвсем легална ....демек от SONY - България пращат в сервиз в Германия.

Важен е въпросът за какво ще ползвате машината?

Поздрави и лек ден

Жоро последно не можах да разбера, записва ли Blue Ray устройството CD и DVD или не запсва ???

За да важи международната гаранция е задължително регистрацията в сайта на SONY

За да важи международната гаранция е задължително регистрацията в сайта на SONY

да, но има известен проблем с регистрацията: компа ми автоматично ми предлага да го регистрирам в сони щатите, които пък не искат да съм от страна извън техния континент.

https://productregistration.sel.sony.co ... tid=425165

бихте били много полезни ако сложите линк към сайт, където може да се направи валидна регистрация и да имаме гаранция.

Запис

CD-R x16, CD-RW x10, DVD-R DL x4, DVD-R x8, DVD-RW x4, DVD+R DL x4, DVD+R x8, DVD+RW x4, DVD-RAM x5

четене

CD-ROM x24, CD-R x24, CD-RW x24, DVD x8, DVD-R DL x6, DVD-R x8, DVD-RW x6, DVD+R DL x6, DVD+R x8, DVD+RW x6, DVD-RAM x5, BD-ROM x2, BD-Rx2, BD-RE x2, BD-RE DL x2, BD-R DL x2

Какво ще рече нови?

От какво имате нужда. Има възможност за доставка.

Кажете продуктов номер или спецификации на желаният от вас модел.

Здравейте, поздрави на всички форумци!

Много съм си харесал този модел - "SONY VAIO FW 21E".

Искам да попитам дали някой си го е купил и да сподели мнение и впечатление - плюсове и минуси.

Благодаря Ви предварително!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...