Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Мини-лаптопи- кой е най-подходящ?

8 posts in this topic

Здравейте,

на пазарът се отвори нова ниша за по-малки и по-мобилни лаптопи, което за хора като мен епрактично и удобно.

Обаче, както и при стандартните, има и един основен проблем- кой е подходящ?

Факт е и че има много добри производители, които не винаги имат успешни модели на лаптопите си и дават дефекти.

Та, от личните ви наблюдения, кой от мини-лаптопите е дал най-добри резултати и е подходящ избор?

Мерси

Спроред мен 12.1 инча е минимума за лаптоп.

Наистина разните eee pc-та и msi wind са практични, леки, удобни за носене и ако ги включваш към голям монитор

също се държат добре, но екранчетата са малки.

Не знам как може да ги наричат netbooks, след като не може да се работи нормално с browser на резолюция 1024x600.

По-скоро са chatbooks!

Ако ти трябва за бизнес, но и да е лек бих казал 12.1 или 13.3 инча, които са около 1.5-2кг

Лично на мен ми харесва серията Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile U9200.

П.П. Все пак за малък 10 инчов лаптоп бих ти препоръчал EEE PC 10 инча с хард диск и линукс(винаги може да си качиш windows, а разликата от почти 100лв. си заслужава). Много по-изгоден е от останалите и производителността е на същото/по-високо ниво. Има 6 клетъчна батерия и 160 ГБ хард диск. http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1858

Написали сме една статия по темата, като сме се опитали да представим, това което е налично на пазара.

Моя избор е MSI WIND заради удобната клавиатура и по големия дисплей и някои оптимизации които сме написали в статията за MSi.

Поздрави

Ники

Написали сме една статия по темата, като сме се опитали да представим, това което е налично на пазара.

Моя избор е MSI WIND заради удобната клавиатура и по големия дисплей и някои оптимизации които сме написали в статията за MSi.

Поздрави

Ники

Клавиатурата наистина е по-удобна, но най-вече заради правилно разположения SHIFT клавиш.

Това обаче може да се корегира с програми и според мен нищо не пречи да се смени физическото място на клавиша.

Ето малко по темата във форума на eeepc:

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=46050

Дисплея на ASUS EEEPC 1000H /BLK/160G LNX (http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1858) е същия като размер с този на MSI WIND.

Колкото до овърклока описан в статията на laptop.bg за MSI WIND, мисля че най-големият плюс е че с този BIOS(v.1.09) може да се заделя повече памет за видеокартата. EEE PC също се клоква с програмка.

Лично за мен, наличието на 6 клетъчна батерия при по-ниска цена за EEE PC, както и по-голям твърд диск може да са определящи, но решението ти зависи от дейностите, които ще извършваш с машинката.

Бих ти препоръчал и SAMSUNG NC10, защото той слага всичките UMPC-та от този клас в малкия си джоб,

но в България няма да го видим скоро, ако изобщо го видим.

Здравейте!

Искам да благодаря за отговора и за насоките на всички ви. Прегледах компютрите отново, погледнах ги и не само ве нет-а, но и на живо- доколко са удобни, какво качество на картината ми дават и прочие. Повечето от компютърчетата не дават добър краен резултат, но и сте прави, че зависи от какво човек има нужда.

Много харесах сериите на HP 2133, но не знам, как е в работата- по-точно дали натоварва очите, защото и без това не са ми добре. Търся усилено в Белгия ,където се намирам в момента, http://news.laptop.bg/?p=1243#more-1243 - този красавец, но сякаш е изчезнал и никой не знае, къде може да се намери. Има го в САЩ, както пише в статията, за 807 долара и, естествено, с цена около 1200долара, ако характеристиките са на максимум.

Цените за доставка в ЕС са около 100 долара и до три седмици, но не знам, доколко обявите там са сигурно нещо, а парите никога не са били нещо, което да харчим и да няма нищо налице.

Посоченият модел знам, че в БГ е около 1800лв, което е доста завишено, но може би е взависимост и от фирмата. За характеристики на същият компютър, мой познат си взе такъв с процесор 2.1, 3 рам, 250 гб и 6клетки батерия за около 1500лв, но тогава нито обърнах внимание изобщо на темата, нито мога сега да го питам. Така че съм на изходна позиция.

По принцип търся лаптоп на разумна цена и с добри параметри по лични и служебни причини, който да е 12, 13 или 14 максимум инча, да е с добър процесор, памет,твърд диск и батерия, защото работата ми го изисква от мен.

Благодаря на всички, както и на laptop.bg за статиите, които ме ориентираха и ми дават често полезни съвети, как да се грижа за лаптопа си.

1-во, това не е мини-лаптоп, не е в този сегмент.

2-ро, марката Samsung не е толкова безизвестна.

1-во, това не е мини-лаптоп, не е в този сегмент.

2-ро, марката Samsung не е толкова безизвестна.

Здравейте, Joro!

Приемам и благодаря за основателните забележки. А какво е мнението Ви за тази марка- Самсунг? Масовите потребители познават други сектори от техните продукти- тв, телефони и прочие. Обаче, признавам, не знаех, че правят и лаптопи. Какви са Ви наблюденията като специалист върху хардуерните компоненти, които използват и за работата на лаптопите им като цяло? Много мои познати за първи път срещат лаптоп от тази марка и вярвам, че и на много от посетителите на форумите Ви ще им е интересно да прочетат за нея повече.

Мерси,

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0