Sign in to follow this  
Followers 0
dagger1912

Lenovo G560

22 posts in this topic

http://laptop.bg/laptops-lenovo-G560-lenovo_g560_59033828 Добър ден, утре имам рожден ден и искам да си направя подарък - едно лаптоп-че.

Искам да ми кажете дали това е точният вариант за тези пари, или може да се намери нещо по- добро, защото на мен ми се вижда перфектен този лаптоп ..

Ще се използва за всичко, но най- вече за филми, интернет и музика. Да ми опишете малко параметрите му дали са добри и да ми дадете малко повече инфо за Видео картата, защото на лаптопите много не ги разбирам.

Лаптопчето е добро и промоцията на лаптоп.бг е добра, ако няма да го ползваш за много тежки игри ще ти е добре с него. Ето ти един линк където да търсиш видео картите на кое място са в класацията.

Има по добри модели за малко пари отгоре което ми е вижда добра инвестиция, но за това което си написал, че ще го ползваш ще ти върши перфектна работа.

Успех.

2 people like this

Лаптопчето е добро и промоцията на лаптоп.бг е добра, ако няма да го ползваш за много тежки игри ще ти е добре с него. Ето ти един линк където да търсиш видео картите на кое място са в класацията.

Има по добри модели за малко пари отгоре което ми е вижда добра инвестиция, но за това което си написал, че ще го ползваш ще ти върши перфектна работа.

Успех.

Посъветвах се и с няколко приятели, които се занимават с компютри и казаха да си го взимам ...

На мен само още едно нещо не ми е ясно ... Това "i3-330М" какво значи, 3 ядра ли има този лаптоп?

Edited by dagger

Ето малко инфо за процесора.

И честит рожден ден! :cheers:

Edited by p_apur4o
2 people like this

честит рожден и от laptop.bg, ако си го вземеш днес от нас, напиши че си рожденик в поръчката и ние ще ти дадем скромен подарък.

Поздрави

Ники

2 people like this

честит рожден и от laptop.bg, ако си го вземеш днес от нас, напиши че си рожденик в поръчката и ние ще ти дадем скромен подарък.

Поздрави

Ники

Можеш ли да ми кажеш, колко дни трае доставката?

Edited by dagger

Зависи за къде става на въпрос, но в 90 % от случаите един ден.

Поздрави

Ники

За този лаптоп на много места прочетох едно много лошо нещо - има отвратителен touch pad.

Иване добре дошъл си в офиса да го пробваш, дали клавиатурата и touch pad е добър са едни дълги спорове. На теб може да не харесва, на други да харесва.

Така че ела да си прецениш на място.

Поздрави

Ники

Исках да предупредя какво е най-често срещаното оплакване от този лаптоп. Хората са пропищели форума на Леново заради този проблем, който изглежда го има на всички модели от G серията.

Някои твърдят, че със стандартните Windows 7 драйвъри работи добре, а други (за G550, но предполагам че са едни и същи), че трябва да се инсталира последния драйвър, който се намира тук: (но не и на сайта на Леново)

http://support.gateway.com/support/drivers/getFile.asp?id=24681&dscr=ALPS%20Touchpad%20Driver%20Version%207.6.2020.110&uid=276366548

Исках да предупредя какво е най-често срещаното оплакване от този лаптоп. Хората са пропищели форума на Леново заради този проблем, който изглежда го има на всички модели от G серията.

Някои твърдят, че със стандартните Windows 7 драйвъри работи добре, а други (за G550, но предполагам че са едни и същи), че трябва да се инсталира последния драйвър, който се намира тук: (но не и на сайта на Леново)

http://support.gateway.com/support/drivers/getFile.asp?id=24681&dscr=ALPS%20Touchpad%20Driver%20Version%207.6.2020.110&uid=276366548

Тези драйвери които си дал не стават за тъчпада на Lenovo G560, който е с тъчпад на ELAN, от линка са за ALPS тъчпад (G550)

Някой G560 също са с ALPS ;)

Здравейте и то мен,

купих си леново г560 , но не мога да разбера един от тъч бутоните как точно се използва.

Става въпрас за бутона който се намира най-горе в дясно- бутон за видео, в указанието за работа пише че се използва при гледане на филми, но аз не намирам разлика след като натисна копчето.бутона светка за 3-4 сек и изгасва, може би ми липсва нещо в компютъра или проблема е по - различен?

очаквам вашите коментари

Здравейте и то мен,

купих си леново г560 , но не мога да разбера един от тъч бутоните как точно се използва.

Става въпрас за бутона който се намира най-горе в дясно- бутон за видео, в указанието за работа пише че се използва при гледане на филми, но аз не намирам разлика след като натисна копчето.бутона светка за 3-4 сек и изгасва, може би ми липсва нещо в компютъра или проблема е по - различен?

очаквам вашите коментари

Това копче се използва за превключване на режимите на дисплея в зависимост от това дали гледаш филм или правиш нещо друго. копчето има 3 режима normal, movie, intelligent първите два режима се превключват от потребителя а третия режим автоматично разпознава мултимедийните приложения и променя контраста и яркостта на дисплея. Копчето работи само когато се инсталира едно софтуерче от сайта на lenovo Lenovo Onekey Theater ето и линк http://consumersupport.lenovo.com/uk/en/DriversDownloads/drivers_show_2651.html

Имам от 9 месеца G560 - работи много добре, но има един основен проблем (както и май G460) Sleep mode. Под Win7-ца не работи - заспива и като тръгне да се събужда забива на черен екран. По форумите на леново четох, че доста народ има този проблем - при някой се решава с ъпдейт на BIOS-а при други не даже и хората от леново не знаят защо е така.При мен 5 вида биос опитах, ъпгрейт, даунгрейт, драйвери и Power management - все същатата работа даже и още един също често срещан проблем според форумите успях да изкарам - вентилаторът работи на максимални обороти винаги. Това последното успях да го оправя ама sleep-а не. Изключил съм го от Windows-а и съм го заменил с хибернация ама дразни някак... Инсталирал съм още един такъв закупен от Технополис - същият проблем със Sleep mode.

Здравейте,

аз от съвсем скоро (1 седмица) имам G560 и също имам въпросния проблем със Sleep mode. Само дето в началото си работеше добре в смисъл, че си се събуждаше съвсем нормално и в последствие започна да прави точно така, както е описал колегата по-горе. Стана ми интересно как така в началото си работеше и изведнъж не иска и направих наново инсталацията на Win7 64bit, като преди да инсталирам каквото и да е друго (драйвери, софтуер и т.н.) пробвах дали работи sleep mode. След чисто новата инсталация лаптопа си заспива и се буди без никакви проблеми. Качих драйвери, софтуер, който ми е нужен и sleep mode си бачка перфектно. И реших, че всичко е ок и ще си инсталвам лоудъра, за да не ми trail Windowsa и познайте какво стана - sleep mode се прецака. Правя Uninstall на Loader-a и хоп - пак си бачка sleep mode. Така, че аз стигнах до извода, че Loader-a прави нещо, което прецаква sleep mode. Пробвах с различни версии на Loader и проблема винаги си го имаше.

Виж биоса ти има ли SLIC версия 2.1, ако няма си намери моднат биос от гугъл, има форуми с теми по няколко стотин страници по този въпрос.

Флашваш биоса, слагаш ОЕМ версия Windows, сертификат и някакъв сериен номер и забравяш за лоудъри и проблеми ;)

Edited by Overdrive

Имам от 9 месеца G560 - работи много добре, но има един основен проблем (както и май G460) Sleep mode. Под Win7-ца не работи - заспива и като тръгне да се събужда забива на черен екран. По форумите на леново четох, че доста народ има този проблем - при някой се решава с ъпдейт на BIOS-а при други не даже и хората от леново не знаят защо е така.При мен 5 вида биос опитах, ъпгрейт, даунгрейт, драйвери и Power management - все същатата работа даже и още един също често срещан проблем според форумите успях да изкарам - вентилаторът работи на максимални обороти винаги. Това последното успях да го оправя ама sleep-а не. Изключил съм го от Windows-а и съм го заменил с хибернация ама дразни някак... Инсталирал съм още един такъв закупен от Технополис - същият проблем със Sleep mode.

ако е в гаранция им го върни да го погледнат и избягвайте да си купувайте други серии освен

т серията защото са ненадеждни и проблемни.

Пратих го на сервиз. От там ми ъпдейтнаха биосът на до версия 2.15. и ми обясниха, че проблемът е софтуерен. Като ми го върнаха със стария уиндоус 7 нямаше промяна. чиста преинсталация и активиране с Windows 7 Loader eXtreme Edition v3.503 (има го в замундата)- ЗАСПА И СЕ СЪБУДИ НАЙ-НАКРАЯ. Ако използваш за активиране някой друг активатор или както бях аз - Windows Loader 1.9.1 (x86x64) by Daz- НЯМА ДА СТАНЕ - някой от тях емулират BIOS и от там явно е проблема. Форматирай системния диск и позвай Windows 7 Loader eXtreme Edition v3.503!

Можеш ли да споделиш как си оправил проблема с вентилатора, че ми се появи и при мен.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0