Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

hristian

МИЗЕРИИ ОТ MOST COMPUTERS

34 posts in this topic

В края на юли си купих лаптоп от потребител във форума.Вярно 2-ра употреба е,но си го взех с голям кеф и има гаранция остатъчна.Прибрах се в нас пуснах го и хоп... изненада... отлепен чип на видео картата,но преди това си тръгна при покупката и си пробвах някои работи като USB и колконки.След като го оставих в сервиза на MOST COMPUTERS Стара Загора беше изпратен в София.Седмица след това ми го връщат под предлога ,че са му сменили дъното.Прибрах се аз в нас доволен и щастлив,смених си му операционната система,абе всичко ток и жица.Накрая реших да сложа един Everest и от както го сложих ми стана ясно,че никакво дъно не са сменяли,а просто са залепили чипа.Няма кой да ме убеди,че номралната температура на nVidia GeForce e 65 градуса както и на Intel Celeron 1.7GhZ. (едноядрен).Седмица по- късно лаптопа угасва,стартира се изглежда че зарежда HDD-то,но картина няма и след това се рестартира,което ме наведе на мисалта,че всъщност нито са ми сменили дъното,нито са ми залепили чипа,а само са го нагрели и са си решили проблемите временно (явно са очаквали да направи проблем след като му изтече гаранцията,но уви) Занесах го аз на 12-и Август (Сряда) след като момчето се опита да го старира,каза,че ще го изпрати в София.И така общо взето ме се опитват да ме правят на будала...Стига ме до развръзката.Отивам аз днес в сервиза в Стара Загора с ясната мисъл,че лаптопа вече трябва да е готов,но от там ми сервираха новината,че лаптопа е бил залян с нещо си... (3 минути стоях и гледах като изпаднал германец,защото за тая седмица,в която беше в рацете ми съм го пускал за 1-2 часа на ден и не съм пил нищо около него)Обаждам се аз до София от там ми вдига една девойка с много симпатично глъсче и ми сервира същата новина и цялата си наглост ми казва,че ИМАЛА СНИМКИ НА ЛАПТОПА МИ,КОИТО ДОКАЗВАЛИ,чЕ Е ЗАЛЯН! Сега ще кача снимки на въпросното BENQ, 2 часа след като го взех за първи път от тях и снимките,които въпросната госпожица ми изпрати.Моля ви се дайте ми съвет какво да правя с тях.Казаха ми да подам жалба до Защита на потребителя... ПОМОЩ! Извинявам се ако съм допуснал правописни и пунктоационни грешки,просто съм ужасно ядосан... :(

post-5607-011812000 1282237377_thumb.jpg

post-5607-038901700 1282237398_thumb.jpg

post-5607-070144300 1282237409_thumb.jpg

post-5607-054024200 1282237421_thumb.jpg

post-5607-086739200 1282237653_thumb.jpg

post-5607-063596000 1282237669_thumb.jpg

post-5607-061313900 1282237686_thumb.jpg

2 people like this

В края на юли си купих лаптоп от потребител във форума.Вярно 2-ра употреба е,но си го взех с голям кеф и има гаранция остатъчна.Прибрах се в нас пуснах го и хоп... изненада... отлепен чип на видео картата,но преди това си тръгна при покупката и си пробвах някои работи като USB и колконки.След като го оставих в сервиза на MOST COMPUTERS Стара Загора беше изпратен в София.Седмица след това ми го връщат под предлога ,че са му сменили дъното.Прибрах се аз в нас доволен и щастлив,смених си му операционната система,абе всичко ток и жица.Накрая реших да сложа един Everest и от както го сложих ми стана ясно,че никакво дъно не са сменяли,а просто са залепили чипа.Няма кой да ме убеди,че номралната температура на nVidia GeForce e 65 градуса както и на Intel Celeron 1.7GhZ. (едноядрен).Седмица по- късно лаптопа угасва,стартира се изглежда че зарежда HDD-то,но картина няма и след това се рестартира,което ме наведе на мисалта,че всъщност нито са ми сменили дъното,нито са ми залепили чипа,а само са го нагрели и са си решили проблемите временно (явно са очаквали да направи проблем след като му изтече гаранцията,но уви) Занесах го аз на 12-и Август (Сряда) след като момчето се опита да го старира,каза,че ще го изпрати в София.И така общо взето ме се опитват да ме правят на будала...Стига ме до развръзката.Отивам аз днес в сервиза в Стара Загора с ясната мисъл,че лаптопа вече трябва да е готов,но от там ми сервираха новината,че лаптопа е бил залян с нещо си... (3 минути стоях и гледах като изпаднал германец,защото за тая седмица,в която беше в рацете ми съм го пускал за 1-2 часа на ден и не съм пил нищо около него)Обаждам се аз до София от там ми вдига една девойка с много симпатично глъсче и ми сервира същата новина и цялата си наглост ми казва,че ИМАЛА СНИМКИ НА ЛАПТОПА МИ,КОИТО ДОКАЗВАЛИ,чЕ Е ЗАЛЯН! Сега ще кача снимки на въпросното BENQ, 2 часа след като го взех за първи път от тях и снимките,които въпросната госпожица ми изпрати.Моля ви се дайте ми съвет какво да правя с тях.Казаха ми да подам жалба до Защита на потребителя... ПОМОЩ! Извинявам се ако съм допуснал правописни и пунктоационни грешки,просто съм ужасно ядосан... :(

От прочетеното тук разбирам, че ти не си погледал серийния номер на дъното, а просто предполагаш, че не е сменено...или греша?

Защото това са подробности, които трябва да изложиш в жалбата до КЗП и ако ги представиш така, предполагам изобщо няма да я разгледат по същество!

П.С.Темата е за един раздел малко по-нагоре...

От прочетеното тук разбирам, че ти не си погледал серийния номер на дъното, а просто предполагаш, че не е сменено...или греша?

Защото това са подробности, които трябва да изложиш в жалбата до КЗП и ако ги представиш така, предполагам изобщо няма да я разгледат по същество!

П.С.Темата е за един раздел малко по-нагоре...

Ами не не го записах.Просто не вярвах,че ще направят такова нещо,записах го втория път преди да го занеса... ама май стана нещо "след дъжд качулка"...

Серийния номер на дъното SN а също и UUID могат да ти го презапишат с какъвто искаш номер.Това става със специализиран софтуер от производителя на дъното.

Серийния номер на дъното SN а също и UUID могат да ти го презапишат с какъвто искаш номер.Това става със специализиран софтуер от производителя на дъното.

Така е...както и IMEI на телефона.

Кристияне, най-вероятно ТЕ да са го заляли, а набеждават тебе... Няма управия. Така е навсякъде в България. Спомням си думите на Божидар Димитров - шибана държава. Толерират се мошенниците за сметка на честните хора. :(:(

Не знам кво да ти кажа. Ако ми избият чивиите, ще хвана един-двама авери и тояги или водопроводни тръби 60-70 см и ще влезем у шибаната им фирма и ще им счупим главите... :angry:

Айде да не излезе, че призовавам към насилие... :angry:

Колеги, въздържайте се от обиди и необосновани обвинения!

Незнам какво да правя... жал ми е за лаптопа и най-вече за парите... бяха чесно спечелени.... няма да оставя нещата така.... Да речеш,че не разбирам от компютри не е така...Вярно сам се научих изчел съм доста литература,форуми.... но да ме правят на будала... това няма как да стане!!!

Че е залят с нещо, залят е.Ама да е от това проблема се съмнявам.Ако лаптопа е с карта Невидиа е нормално да се е отлепила.Доста често срещан проблем е.Не се занимавай с МОСТ, няма да го отремонтират гаранционно.Ама поне ги питаи дали могат да ти оправят лаптопа и за каква сума.И ако си струва го давай.Така и така си си го купил отремонтирай го за ~100-150лв и си готов.Ето тези пише, че правят BGA Reaballing, но не съм имал контакт с хората. http://www.galacticaservice.com/reviews/view/?id=5

Поздрави. :drinks:

Е за какво да го правя това,като знам че аз съм прав.Говорех с момчето от което го закупех а именно той държи магазини за компютри и ми каза,че лаптопа е бил напълно обслужен! Няма да ги оставя... ако трябва и до София ще отида....

Аз съм в Н.Загора и утре се прибирам в София, ще те закарам ако искаш :gamer:

Шегата настрана.Мисля, че няма да постигнеш нищо в борбата с/у МОСТ, понеже те имат доказателство, че лаптопът ти е залят с течност, а в гаранционните условия е упоменато, че в такъв случай гаранцията отпада.

Ти за лаптопа си дал поне 500-600лв, така че си струва да го отремонтираш, било то и с твои пари.

1 person likes this

Аз съм в Н.Загора и утре се прибирам в София, ще те закарам ако искаш :gamer:

ИИегата настрана.Мисля, че няма да постигнеш нищо в борбата с/у Ресет, понеже те имат доказателство, че лаптопът ти е залят с течност, а в гаранционните условия е упоменато, че в такъв случай гаранцията отпада.

Ти за лаптопа си дал поне 500-600лв, така че си струва да го отремонтираш, било то и с твои пари.

Колега, ти да нямаш неуредени сметки с Ресет?! :D

За втори път ги споменаваш...те нямат нищо общо със случая!

ААааааааа баси колко съм тъп!

Все ги бъркам Мост и Ресет.

Иначе нямам нищо против Ресет.Даже обратното.Грешка на "пръстите" :lol:

Мост ме метнаха с едно дъно Gigabyte на s775 - умря, от магазина в Пловдив го пратиха в сервиза им в София, след седмица отивам да си взема дъното и оня почна да ми обяснява че било със счупено краче на сокета - наистина като ми го показа беше счупено, а аз съм 100% сигурен че нямаше счупени крачета като им го давах - все пак го прегледаха и казаха че "няма бърникано" и го приеха за ремонт :o

Оттогава нищо от Мост, съветвам и познати да не купуват от там щом се правят за едно смотано дъно или лаптоп сметнете що за фирма са...

Мислех си за жалби, но не ми се разправяше за едно дъно. Лаптопа сигурно е по-скъп и си заслужава.

Гледам бая съвети се дават.

Ако не ти помогнат в КЗП, то няма оправия. Но са си разходи.

Все пак помисли. Ето и Страницата на КЗП. Запишете си я, може някой ден на Вас да ви се наложи да ги потърсите.

Българина от това страда - не си търси правата!

В тая държава само мошеници! И корупция!

3 people like this

Добро утро на всички. След една дълга и безсънна нощ,дойде момента в който започвам да си търся правата.Сега отивам до Мост-а в Стара Загора да поговоря с тях като човек,ако не стане,подавам жалба и дано не се стигне до съд... Благодаря на всички за съветите,ще ви държа в течение на нещата.

Поздрави,

Христиан

1 person likes this

КЗП няма да свърши работа. Нищо не може да се направи, за съжаление. Нарочно "откриват заливане", защото е недоказуемо кога и как се е случило. По-добре си го вземи преди да са ти сменили нещо работещо, и го дай в нормален сервиз да го закрепят.

Само едно не разбрах: като разбираш от компютри, как можа да си купиш Benq, и то с Nvidia?

Като го даваше за ремонт,защо не поиска приемо-предавателен протокол.Аз така си оставих дънната платка в плесио и след 3 седмици ми дадоха нова.Като имаш протокол на който пише че лаптопа е в изрядно състояние - като корпус,нищо не може да ти направят.А и знанията за компютри не са по форумите.Има си дебели книги и сервизни ръководства за тази цел.

Ами купих го,но го взех като подарък за бащата,който щеше да го използва само за интернет и музика,лаптопа нямаше да види кой знае колко зор.От Most Computers Стара Загора са ми издали някаква бележка,с която трябва да си го плуча обратно.Сутринта като ходех човека,който беше там ми каза,че не можел да направи нищо и ми каза,че София като сервиз имат право да констатират такива проблеми и единствения начин е или да ги съдя или да подам жалба до КЗП. Знам,че съм прав за себе си,нямам за цел да се надлъгвам,с който и да било... не съм лъжец и не съм човек,който позволява да го правят на тапанар. Преди малко ми се обади човека от Стара Загора и ми каза,че се опитал да се свърже с шефа им в София,но бил в почивка... В момента чакам обаждане от София... А колкото до това дали съм чел някаква литература... Да чел съм и бих казал,че си имам понятие от компютри,вярно имам да уча още има работи,които не ги знам,но за ето този проблем,знанията ми стигат!

Поздрави!

post-5607-012700900 1282296830_thumb.jpg

Колега, направил си грешка още при първото изпращане.

Задължително е, когато се прави смяна, особено на основен компонент, да получиш обратно дефектиралата част. Тя е твоя собственост и не подлежи на изхвърляне от сервиза без изрично твое съгласие. Освен това тя е и доказателство за свършената работа, в противен случай могат да те натоварят и с изгорял дисплей, например. Нищо не може да се докаже.

Пиша това и се надявам да го прочетат и другите колеги от форума, защото в последно време много станаха "майсторите" дето не са гледали филма "Специалист по всичко" с Апостол Карамитев и Стоянка Мутафова. Компютрите станаха любима тема на огромна част от мъжкото съсловие, ама това не са компоти. Аз например се занимавам с компютри от 1986 година и пак има неща, които не знам.

Пробвай да говориш с управителя, но изисквай конкренти неща - кой е извършвал ремонта, кога, откъде е намерил толкова бързо дънна платка, новата платка има ли гаранция и т.н.

УСПЕХ!

:drinks:

оффф

Колега, направил си грешка още при първото изпращане.

Задължително е, когато се прави смяна, особено на основен компонент, да получиш обратно дефектиралата част. Тя е твоя собственост и не подлежи на изхвърляне от сервиза без изрично твое съгласие.

Това не важи при гаранционен ремонт :)

оффф

Това не важи при гаранционен ремонт :)

Въпрос на договорка със сервиза. Никъде това не е регламентирано, но всички сериозни сервизи го правят. ;)

А няма никакъв друг начин да се установи вложения труд и материали.

Уважаеми съфорумници! Понеже според мост компютърс съм доста тъп,реших да се откажа от гаранцията и да ми върнат лаптопа.Днеска си го получих и понеже съм тъп,реших да го отворя и да видя за какво иде реч.След разглобяването на лаптопа и изваждането на дънната платка,открих огромни несъответствия в снимките,които те ми изпратиха и това,което виждам. А какво видях аз:

Лаптопа наистина е заливан,но е изключително малко,в горната част на клавиатурата,но понеже тя има защитно фолию не е избило върху платката.

След като проследих "залятото" установих,че е избило съвсем малко в горен десен ъгъл или по-точно над DVD-Rom-а,но DVD-Rom-a е чист,защото клавиатурата ляга върху горния панел.Капката течност (защото е било само една капка) не е достигнала до дъното,била абсорбирана от една лепенка (прилагам и снимки) и не се е разпространила никаде.

Открих и посочения чип,който също е бил "залят",но именно този чип се намира на обратната страна на дъното или аз съм залял лаптопа в стая с обратна гравитациа,а именно аз наливам отгоре,а то се мокри отдоло(според тях).... Това са безобразия от тяхна страна!!! :unsure:

post-5607-049300200 1282397969_thumb.jpg

post-5607-088222300 1282397980_thumb.jpg

post-5607-066831400 1282397994_thumb.jpg

post-5607-041769700 1282398018_thumb.jpg

post-5607-040713500 1282398031_thumb.jpg

Няма смисъл да хвъргаш боб и да се ядосваш!Освен нерви друго няма да спечелиш по какъвто и да е начин.Пример прашам им работещо дъно ASUS STRIKER Extreme тогава беше към 750 лева за флашване на биос понеже не познаваше един процесор.Те ми връщат неработешто дъно с констативен протокол,че имало скъсани патечки около звука.Сам си представи за какво си говорим.Нито Комисий за защита на портебителите нито президента никой няма да ти помогне човеко.Това се нарича преплитане на интереси с цел лична облага.Ако искаш драсни ми едно ЛС имам такова видео ще оправим работата.

Значи,лаптопа залят ли е или не.