Sign in to follow this  
Followers 0
Guest rammi

загрява ми лаптопа

20 posts in this topic

здр искам да ви попитам защо лаптопами (hp 4515s probook)прегрява и ми дига голяма температута и перката ми не спира никога да се върти и дига голям шум лаптопа ми е на 7 8 месеца и съм с windows 7 ???

здр искам да ви попитам защо лаптопами (hp 4515s probook)прегрява и ми дига голяма температута и перката ми не спира никога да се върти и дига голям шум лаптопа ми е на 7 8 месеца и съм с windows 7 ???

Елементарно Уотсан!Прегрява,защото е запрашен и пастите вътре в него са станали на камък.Препоръчвам ти да го занесеш в серивиз.

Поздрави,Христиан!

1 person likes this

Здравейте,на всички!

Нов съм във вашият форум и имам няколко въпроса.Става дума за загряването на лаптопа.Имам HP от серията Pavilion tx 2000.Забелязвам

,че когато е включен само със зарядното без батерия загрява повече.Проверих с програмата Everest,че когато е с батерия ядрото на процесорът работи в диапазон от 0.75 до 0.90 волта,но като цяло на 0.80 V.Когато обаче е само на зарядното ядрото работи средно на 1.10 V,та явно от там идват по-големите температури и загряването.Дотук добре,но въпросът ми е не е ли твърде висока температурата на лаптопа.Знам,че няма точно определени стойности за градусите,но при включено зарядно,отворен Интернет браузър само с 1 прозорец и игра на някаква Флаш игричка,градусите са до 92 понякога.Не са постоянно толкова високи,но в границите 80-87 градуса,само сърфиране в Нета:71-80 градуса.Перката не се е раздрънчала,когато е на батерия рядко загрява над 65-75 градуса и вентилаторът е като безшумен.Всички знаем обаче,че за нищо не е полезно да работи на високи обороти.Въпросът ми е не е ли твърде висока стойността на температурата на лаптопът дори и за зарядно?Машинката е на година и 4 месеца и със сигурност има прах вътре.Не е ползван в прашни помещения,но и времето на експлоатация не е малко като знам на колко време се препоръчва профилактично почистване.Не съм го отварял за почистване понеже гаранцията е 2 години(а и знаете за да се достигне до вентилатора на този модел през какво се преминава).

Благодаря ви предварително!

Здравейте,на всички!

Нов съм във вашият форум и имам няколко въпроса.Става дума за загряването на лаптопа.Имам HP от серията Pavilion tx 2000.Забелязвам

,че когато е включен само със зарядното без батерия загрява повече.Проверих с програмата Everest,че когато е с батерия ядрото на процесорът работи в диапазон от 0.75 до 0.90 волта,но като цяло на 0.80 V.Когато обаче е само на зарядното ядрото работи средно на 1.10 V,та явно от там идват по-големите температури и загряването.Дотук добре,но въпросът ми е не е ли твърде висока температурата на лаптопа.Знам,че няма точно определени стойности за градусите,но при включено зарядно,отворен Интернет браузър само с 1 прозорец и игра на някаква Флаш игричка,градусите са до 92 понякога.Не са постоянно толкова високи,но в границите 80-87 градуса,само сърфиране в Нета:71-80 градуса.Перката не се е раздрънчала,когато е на батерия рядко загрява над 65-75 градуса и вентилаторът е като безшумен.Всички знаем обаче,че за нищо не е полезно да работи на високи обороти.Въпросът ми е не е ли твърде висока стойността на температурата на лаптопът дори и за зарядно?Машинката е на година и 4 месеца и със сигурност има прах вътре.Не е ползван в прашни помещения,но и времето на експлоатация не е малко като знам на колко време се препоръчва профилактично почистване.Не съм го отварял за почистване понеже гаранцията е 2 години(а и знаете за да се достигне до вентилатора на този модел през какво се преминава).

Благодаря ви предварително!

Темперетурите са високи и то доста ,трябва да се почисти но както си му е реда демонтиране на охлаждащата система смяна на термо пастата и отново монтиране на охлаждането естественно и добре почистване на радиатора,всичко това ще го направят в сервиз ,но незнам дали ще е безплатно ,вероятно не понеже не влеза в гаранцията,така мисля аз но вие попитайте за всеки случай.

Успех.

Темперетурите са високи и то доста ,трябва да се почисти но както си му е реда демонтиране на охлаждащата система смяна на термо пастата и отново монтиране на охлаждането естественно и добре почистване на радиатора,всичко това ще го направят в сервиз ,но незнам дали ще е безплатно ,вероятно не понеже не влеза в гаранцията,така мисля аз но вие попитайте за всеки случай.

Успех.

Благодаря за мнението,Илиев!Ще попитам колко ще ми вземат за процедурата с почистването.Все пак всяко нещо което ползваме има нужда от поддръжка.

P.S.:Искам да разбера какви са оборотите на вентилаторът.В програмата Everest(версия 5.50.2100) в менюто Датчик,раздел Вентилатори не ми показва нищо.Има и отделен тест за оборотите в минута на вентилатора-и там нищо,не ми излизат никакви обороти.Как бих могъл да видя тези стойности?

Edited by Ivo6

Благодаря за мнението,Илиев!Ще попитам колко ще ми вземат за процедурата с почистването.Все пак всяко нещо което ползваме има нужда от поддръжка.

P.S.:Искам да разбера какви са оборотите на вентилаторът.В програмата Everest(версия 5.50.2100) в менюто Датчик,раздел Вентилатори не ми показва нищо.Има и отделен тест за оборотите в минута на вентилатора-и там нищо,не ми излизат никакви обороти.Как бих могъл да видя тези стойности?

Имаше една програмка май се казваше CPUID ако не се лъжа с нея може да се видят оборотите и темперетурите на процесор,видео и чипсета, май и на хард диска показваше темперетурите но не съм сигурен ,пробвайте с нея дали ще ви свърши работа.

1 person likes this

Trudno 6te razberesh oborotite na vintilatora.Pogledni v BIOS-a ako tam nqma.... zna4i nqma smisul da se mu4ish i s programi.Ako 6te go po4istvash v serviz izbqgavai stemo tam derat koji :P

Pozdravi!

1 person likes this

Trudno 6te razberesh oborotite na vintilatora.Pogledni v BIOS-a ako tam nqma.... zna4i nqma smisul da se mu4ish i s programi.Ako 6te go po4istvash v serviz izbqgavai stemo tam derat koji :P

Pozdravi!

greska si priqtel :P v Stemo zimat moje bi nai eftino naprimer za edna prosta preinstalaciq zimat 10 lv a na drugite mesta pod 20 25 leva ne padat ;) po sa6tiq na4in stoqt i drugite im uslugi

Незнам,но за почистване на гарнционен лаптоп ми поискаха 70лв. :)

Кво ще го правят толкова за 70лв. Малко извън темата но карай :thumbsup: кажете ми някоя програма за лаптопа ми да си гледам колко ми заграват процесорите не че досега съм имал проблем с това но све пак искам да си ги следя :thumbsup: а пък съм виждал че и моите приятели понеже тяхните прегряват исползват една подложка която се включва с USB ако искате пробвайте с това защото един приятел одкакто си я взе няма проблеми вече. Успех :thumbsup:

В отговор на ценичките за профилактика. Не знам дали 70 лв са малко или много,но имайте предвид,че някои лаптопи да им смениш термо пастата и евентуално да почистиш вентилатора трябва да го разглобиш н съставните му части което си е играчка.А за тия охладители под лаптопа има евентуално смисъл само ако отворите за входящия въздух на радиатора са от долната страна.

Edited by SpliFF

С цел да не правя реклама няма да споменавам имена.
В Пловдив в един много популярен сервиз ценоразписа е както следва: 12-30лв
12 лева са най-простите, които само развиваш 2 болта махаш капака и чистиш. Следователно 30лв най сложните.
При това, хората дават 30 дни гаранция след профилактиката и издават протокол.
Не знам на вас къде ви ги искат тези огромни суми 70лв!?

Личен опит.
Занесох лаптоп ACER, който за да се стигне до вентилатора, трябваше буквално да се обезкости и дори и капака с матрицата да се махне.
Веднага ми казаха, че ще струва 30лв. На другия ден ми се обадиха, че от прахоляка, вентилатора изобщо не се въртял, от там от прегряването, перките на вентилатора се стопили. Което ще струва +16лв.
И за 3 дни го почистиха, смениха пастите, вентилатора и струваше общо 46лв.
Лаптопа ми го върнаха заедно с протокол и стария вентилатор.

Пак не проумявам къде и защо още има хора, които искат такива нереални цени за тези приблизително ротимни процедуци.

Edited by HP_620

Производствен дефект е при НР да прегрява и да се отлетя дъното на 25-30 месец.Нямат отвори за свеж въздух и вътре става мазало.Явно е направено нарочно,за да ги сменяме по-често,не отговаря качеството на цената му.Батерията се скапва за 10-12 месеца,клавиатурата се изтрива за 20 месеца,а тъч пада му работи когато си иска.ЛОШО КАЧЕСТВО :( ЧАЙНИК!

Аз си търся за моя НР-4525s probook,дъно,ако някой има,работещо,да пише,моля :)

Лаптопа ми е НР 4730s. Няма година, откакто го имам. Проблема е същия - много грее, дори и да не съм го натоварила. Вентилатора върти много шумно, а пък ако хлапетата включат някоя игра - направо вие.

Инсталирах си AIDA64 и температурите на процесора ми се виждат доста висок около 60 - 69 без да съм стартирала нищо, освен браузера и word.

На какво се дължи според вас? Да си купя ли вентилатор с USB или да го дам на профилактика?

Благодаря предварително за съвета.

Докато ти е в гаранция го дай за профилактика

Аз като сменям пасти използвам MX4 която не се втърдява нацепва и тн не окъсява и не е капацитивна

Прозводителя и дава 8г Гаранция, след две обаче пак е за смяна поне по това което виждам

В лаптопите понякога намирам много не качествени пасти, за година станали на паве, та нищо чудно.

Все пак като си го вземеш купи му и една подложка не са скъпи в сайта

Докато ти е в гаранция го дай за профилактика

Аз като сменям пасти използвам MX4 която не се втърдява нацепва и тн не окъсява и не е капацитивна

Прозводителя и дава 8г Гаранция, след две обаче пак е за смяна поне по това което виждам

В лаптопите понякога намирам много не качествени пасти, за година станали на паве, та нищо чудно.

Все пак като си го вземеш купи му и една подложка не са скъпи в сайта

Благодаря за отговора. А има ли значение каква подложка ще си взема?

Гледай да е някоя с над 50 CFM на въздушния поток. По принцип, 17 инчовите лаптопи трудно загряват. Възможно е от завода да са забравили да нанесат термални пасти или пък са използвали лоши такива, за дадената партида.

Гледай да е някоя с над 50 CFM на въздушния поток. По принцип, 17 инчовите лаптопи трудно загряват. Възможно е от завода да са забравили да нанесат термални пасти или пък са използвали лоши такива, за дадената партида.

Каквато и подложка да си вземеш е все си тая .То на дъното си има отвор само на вентилатора на проца!

То реално си охлаждаш пластмасите на дъното.!!! Ефекта е ,,0." Трябва да си отвориш процепи за да има ефект.

Хард,рам, видео и т.н.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0