Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

HP Pavilion dv5

24 posts in this topic

Здравейте,

Ще предлагате ли скоро новите моделите от серия dv5?

Поздрави

Здравейте,

За съжаление все още не. Най-рано това ще се случи януари месец догодина.

Поздрави,

Joro

Здравейте,

Благодаря за експресният отговор!

Харесах си един модел от тази серия виждам, но виждам че се продават единствено в Технополис и Техномаркет?!

Според Вас риск ли е да се вземе лаптоп от тях? При покупката да изисквам ли да го пуснат да си зареди ОС, да го огледам "под лупа" за външни дефекти и други подобни, понеже силно се съмнявам в компетентността на повечето продавач-консултатнти там?

Поздрави

Принципно ОС може да пуснете да се инсталира, след като закупите лаптопа.

Инак да, огледайте го хубаво за външни дефекти и проучете добре въпроса с гаранцията - дали е към официалният сервиз на HP за България, колко време трае замяната в случай на дефект и т.н.

Наистина не знам какви са условията в тези хипермаркети, особено ако попаднете на некомпетентен продавач-консултант. Поискайте да разговаряте с компетентен такъв за закупуваният от вас продукт.

Бих ви препоръчал единствено да огледате лаптопа за външни дефекти и да попитате повече подробности за гаранцията и дали е международна.

Също така трябва да идва без преинсталирана операционна система, т.е. вие сам да си я инсталирате.

Също така трябва да идва без преинсталирана операционна система, т.е. вие сам да си я инсталирате.

Доколкото виждам от техния сайт има инсталирана WINDOWS VISTA HOME PREMIUM или може би е само на диск...

http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09045036

http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09045037

За гаранцията не пише дали е международна - явно трябва доста да поразпитам

Благодаря Ви отново. чудесен сайт и форум!

кажи ако си го взел защото и аз мисля даси го земам аааа наистина го има само там ..днес си го харесах .........та ако си го зел кажи как е

Да, взех го. Засега няма никакви проблеми и все още изглежда като една наистина страхотна оферта.

А дате попитам .........твоя е HP PAVILION DV5-1171EN нали ааа тои е с 4 гб рам ааа Windows е 32 битов които ти дават ..........ааа 32 битов не вари 4 гб рам наи много 3 гб ще ти използва твоя комп..........чудех се ти намерили Windowsс 64 битов от някаде или ще си караш с тоя ( поне за рамта ми обясни яŠа двама специалиста,аз него знаех хиих )

Да с 32 битов е засега. Според

http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... windows_xp

за 32 битова виста ограничението е 4 ГБ, но мисля че това е за всички ресурси, а ти имаш поне 4ГБ + 512 МБ видео карта, така че реално не се използват всички ресурси.

Според мен няма лошо ти да си имаш 4ГБ, а ако нещо ти пречи че не се ползват всички можеш винаги да си сложиш 64 бит.

Поздрави

Ок мерси и със здраве даго ползваш................. аз в събота отивам да го земам ............

аз си купих същят преди около 5 месеца от техномаркет и вече неработи. отидох на посоченият на гаранционната карта адрес ( офицялниат вносител на HP) и там ми казаха че не внасят този модел и не го обслужват гаранционно. върнах се в техномаркет, оказа се че този модел се внася от "риск електроник" и ме пратиха там , от Риск електроник ми казват че гаранционната карта не ми е такава каквато те издават. след сверка на SN и разговор с някои си от техномаркет се потвърди че HP-то е тяхно и че те трябва да ми го приемат. Накрая на всичкото отгоре ми казват грешката не била тяхна ами аз съм си бил изгубил истинската карта и се опитвам да им пробутам друга но въпреки че са ме хванали в измама ще ми приемат PC-to за поправка. Така че си помислете добре преди да си купите нещо от техномаркет или риск електроник.

Дам, звучи плашещо и дразнещо, дано никой да не споделя опита ти.

Конретно този модел мисля че имаше официална премиера в края на октомври и дори пуснаха някакви реклами по телевизията след това. Незнаех, че са го продавали преди няколко месеца??

Според мен вече немогат да си позволят да правят такива простотии, а и ме увериха, че гаранцията е международна.

мда гадно ...............аз вече го взех и мен ме увериха че гаранцията си е гаранция на HP ии момичето което ни го даде се видя че разбира много добре ок PC ама да стискаме палци всичко да е Ок и да не ходи до сервиз

Всички бизнес серии на HP - s, b p, w ще имат поддръжка на XP до края на 2009-та година, но за Павилиън едва ли.

Това че лаптопа като модел е за никъде добре ................ Но ако някой може да ми даде инфо можели да се инсталира ХР на това животно Pavilion dv5 1131en ще бъда страшно благодарен.Аз пробвах всичко стигнах и low level format но не успявам да подкарам загубеното ХР на топа а за сметка на това вистата се инсталира и работи

Има един модел dv5-1181en, разликата между dv5-1171en е че има bluray, обаче не се продава никъде а в бг страницата на НР го има, някой да има информациа за този модел?

Здравейте,

За съжаление все още не. Най-рано това ще се случи януари месец догодина.

Бихте ли могли да дадете малко повече информация?

Например, какви модели по-точно могат да бъдат очаквани? Колко битови ще бъдат процесорите?

Благодаря предварително.

Поздрави,

simz

Има един модел dv5-1181en, разликата между dv5-1171en е че има bluray, обаче не се продава никъде а в бг страницата на НР го има, някой да има информациа за този модел?

Провери в Технополис, мисля че там го предлагат на цена 2200лв.

Поздрави

Здравейте,

днес си взехме с любимият ми HP Pavilion dv5 1125 за 1558лева. Тъй като много се лутахме преди да изберем, ще си позволя да ви напиша малко за този модел на HP. Той не е като повечето модели- бронз като цвят, което го прави по-приятен за дамите, а и не по-малко привлекателен за мъжката аудитория, която е по-открита и цветна в настроението си. Клавиатурата е удобна за използване и е истинско удоволствие да се борави с нея. Затова, ако често работите на лаптопа си, ще е незаменим асистент.

Така, да минем към онази част, която интересува повечето потребители. Лаптопът е придружен от ОС windows vista 64-bit и както вече предполагате, това значи и че е с 4 рам. Процесорът е 2.10, с отлична видео карта, която е достоен конкурент на по-високи класове. Звукът, сравнение с DELL XPS, е на по-високо ниво-съседите вече го разбараха, та сега или си тананикат, или вече идват към нас. За чатърите- камерата е също добра и бъдете сигурни, всяка подробност ще бъде уловена от нея- и тази, която искате, и онази, която криете.(Отново с по-добро качество от DELL) Така че по-добре не пускайте камерата си, ако сте агент работещ под прикритие. Признавам си, единственото, което ми пречи e Вистата. Несравнимо най-удачният избор за ОС ще си остане МАК, но какво да се прави, това е положението. Не на последно място, отново за геймърите или за хората, които не искат да пропуснат да запишат любимо предаване по телевизията- можете да свържете лаптопа към тв-то. Има модели, които позволяват и повече операции в тази насока, но да си призная, не бих ползвала лаптопа си за телевизор. Много по-ненатоварващо за очите е човек да бъде малко по-ретро и да събере приятелите си на футболен мач пред телевизора. Разбира се, емоция, която ще е гарнирана с бира, безалкохолни, чипс и много разпалени футболни коментари.

В случай, че имате въпроси, ще се постарая да ви отговоря.

Приятна вечер и най-вече - предколедно пазаруване!

Здравейте,

Извинете, че питам отновно, но бихте ли могли да дадете малко повече информация относно HP Pavilion-ите, които ще набавите през новата година?

Какви параметри горе-долу може да очакваме? В момента на пазара в България има доста добри оферти за такива лаптопи. Заслужава ли си да изчакаме Вашите предложения?

Много Ви благодаря предварително.

Поздрави,

simz

Здравейте,

Ние извинявайте, че сме пропуснали да ви отговорим, но е мой пропускът, сега чета питането ви.

Утре ще проверим и ще ви отговорим.

Поздрави,

Joro

Здравейте отново,

Дали вече има някакво развитие по въпроса?

Поздрави,

simz

Да, взех го. Засега няма никакви проблеми и все още изглежда като една наистина страхотна оферта. <!-- s8-) --><!-- s8-) -->

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0