Guest guest

никога вече HP

27 posts in this topic

Наскоро реших и аз кат бял човек да си купя марков лаптоп макар и малък (НР мини)с истинска (нехакната) операционна система. Този тип лаптопи се продава с дял за възстановяване на ОС а не с диск -инсталационен. Радостта ми трая три месеца. Диска започна да дава грешки но лаптопа си работеше и операционната система се стартираше. Занесох го за рекламация в сервиза. Там ми казаха че ще клонират харда и ще го сменят. УВИ когато отидох да си взема компа ми го върнаха с неформатиран хард и без операционна система. На въпроса ми че аз съм си купил комп. с ОС и затова съм платил отговорите бяха ...... айде да не разправям. Писах до НР България и от там един любезен господин ми обеща че ще ми изпрати безплатно ОС на диск. Е чакам вече месец. Не че лаптопа не работи напротив, но отново съм незаконен. Защо след като си платих за да съм законен и да използвам законен софт. Затова съм решил никога повече НР и други маркови. По добре ефтино китайче (впрочем не че НР не е китайче)без ОС да си го правя квот си знам и да знам че кат ми писне ще си купя ново. НИКОГА ВЕчЕ НР.

Много тежки думи. Не разбрах само какво общо има марката HP като цяло и несвършената работа на сервиза. Единственото общо между тях е че сервизът е оторизиран от марката. И не е имало нужда да пишеш до HP, а да се разбереш с инженерите в сервиза, тъй като те също могат да ти предоставят OEM версията на операционната ти система както и драйвери за нея.

имам проблем с HP има линукс но не целият и не мога да форматирам диска защото е разделелен на 3 дяла как мога да го форматирам и да върна 3 дяла в едно.Моля за отговор

Към автора на темата - какво са ти виновни НР в случая? Инженерите в сервиза може да са опитали да клонират диска, но повярвай, в много от случаите не става. Трябва да се инсталира отново, което НЕ Е БЕЗПЛАТНА УСЛУГА, а се заплаща от клиента! Диска ти е сменен гаранционно, но нямаш ОС? Ами инсталирай си! Ако имаш лицензен стикер отдолу на лаптопа, можеш да си инсталираш от КАКВАТО И ДА Е ОЕМ медия с операционната система, като използваш ключа, който е отдолу напечатан на стикера. След инсталацията трябва само да се активира - ако не става през нета, си има обаждане до МС българия, като много разбрано ти е написано какво трябва да направиш и къде да се обадиш. След като знаеш какво е въшно CD, предполагам, че трябва да знаеш къде ти е лицензния стикер със серийния номер на Операционната система? Ако за теб диска с уиндоус ти е лиценз, е друг въпрос..

Това, че аз не мога да си ремонтирам телевизора, когато изгори, не значи, че няма да си купувам телевизор, а ще отида при някой, КОЙТО разбира, за да ми реши проблема.

Купи си следващия път MSI нетбук, та да цъфнеш и вържеш...

Остани си със здраве.

P.S. - като искаш толкова да си законен, закупил ли си лицензи за останалия си софтуер? Ползваш ли МС офис? Платил ли си 300$, за да го имаш?

Edited by ninex
2 people like this

:) еххх ... Добре са си HP be колега ... с пълна сила мога да кажа никога повече Barebone и китайчета.

а за твоя проблем ти предлагам решение в две команди.

1. Преди да си дадеш топ-а/бук-а на ремонт можеше да направиш следното:

- отиваш на http://mydigitallife.info и си сваляш SLIC Toolkit (някаква версия) и си бекъпвш сертификата и PRODUCT KEY-a

2. Даваш си машинката да вършат там квото са решили. (всепак не са ни направили остъпка при покупката за БЕЗ ГАРАНЦИЯ).

3. Като си получиш машинката с новото HDD направи следното:

- инсталирай си от някакво CD Windows-a - ДА БЪДЕ СЪЩИЯ release. Ако ти е била Home Premium си сложи съшата. (ако нямаш Home Premium просто вземи някакво CD s windows и изтрии EI.CFG и пусни инсталация ще ти покаже всичките версии). (От boot flash се инсталира за 10 мин.)

- след инсталацията пусни един Command Prompt (CMD.EXE) задължително "RUN AS ADMINISTRATOR".

- и напиши в промпт-а следните команди:

slmgr -ilc <лиценз файла от backup-a> // Това ще ти инсталира лиценза обратно в компа. файла е със странно разширение ...XRM.MS...

<... малко чакане и готово>

и следващата...

slmgr -ipk <PRODUCT-KEY> //малко коментарче : Не този от стикера този от Backup-a

<...тука се чака малко повече почти 1 мин.>

и си готов... windows-a си ти е същия ... не си незаконен...

И АИДЕ НЕДЕЙ ДА ВИНИИИ МОМчЕТАТА ОТ СЕРВИЗА МИСЛИСИИ ЛИ чЕ НА ТЯХ ТОВА ИМ Е РАБОТАТА ЗА ПАЗЯТ USER DATA ИЛИ ДА РЕМОНТИРАТ.

Поздрави!!!

Към автора на темата - какво са ти виновни НР в случая? Инженерите в сервиза може да са опитали да клонират диска, но повярвай, в много от случаите не става. Трябва да се инсталира отново, което НЕ Е БЕЗПЛАТНА УСЛУГА, а се заплаща от клиента! Диска ти е сменен гаранционно, но нямаш ОС? Ами инсталирай си! Ако имаш лицензен стикер отдолу на лаптопа, можеш да си инсталираш от КАКВАТО И ДА Е ОЕМ медия с операционната система, като използваш ключа, който е отдолу напечатан на стикера. След инсталацията трябва само да се активира - ако не става през нета, си има обаждане до МС българия, като много разбрано ти е написано какво трябва да направиш и къде да се обадиш. След като знаеш какво е въшно CD, предполагам, че трябва да знаеш къде ти е лицензния стикер със серийния номер на Операционната система? Ако за теб диска с уиндоус ти е лиценз, е друг въпрос..

Това, че аз не мога да си ремонтирам телевизора, когато изгори, не значи, че няма да си купувам телевизор, а ще отида при някой, КОЙТО разбира, за да ми реши проблема.

Купи си следващия път MSI нетбук, та да цъфнеш и вържеш...

Остани си със здраве.

P.S. - като искаш толкова да си законен, закупил ли си лицензи за останалия си софтуер? Ползваш ли МС офис? Платил ли си 300$, за да го имаш?

Аз също никога повече не бих си закупил HP.Не съм доволен от качеството на машината която притежавах само година и

нещо(HP Pavilion dv9000).Закупих машината от една голяма верига за техника в Англия.Сменях матрица,а в по-късен етап и дъно.Машината издаде отново багажа с второто дъно и вече ми писна да вкарвам пари в един дефектен модел.Някой ще кажат е да ама говориш за модел,а не за цялото производство на HP.Така е но аз вече се гръмнах с 500 лири,плус една нова матрица и дъно!!!!Така че може да се каже че съм дал пари за 2 лаптопа.Сега разпродадох на части HP-to и изкарах там едни 240 лв и си взех един доста стар модел на DELL - Latitude d610 - колкото и да е стара машината си върви доста добре.Сложих си ram-ta ot HP-to 2 GB и инсталирах Win7 по скоро като експеримент,а то тази антика тръгна да си бачка с Win 7 еднакво бързо както и HP-to.Една разлика че HP-to ми беше с AMD Turion 64b 2,00 Ghz a DEll-a e с Intel Pentium 1.77 ghz и при това не е двуядрен а си бачка бързо.

И аз никога вече няма да си купя лаптоп HP.

Неможа да изкара и две години тоя Pavilion.

И аз никога вече няма да си купя лаптоп HP.

Неможа да изкара и две години тоя Pavilion.

Следващия път си купи Елитбук,а не Павилион и след това напиши отново мнение за марката HP.

2 people like this

Всички знаем лошата слава на Павилионите, но въпреки това ,всичко е и до късмет , като цяло колегите са дали доста решени,я ninex също ти го каза за ОЕМ версията. така че НР като бранд нямат вина за твоята случка, именно и за това го има гаранционното обслужване. Въпреки че аз харесвам по екзотични марки , не бих казал че НР е лоша такава.

Аз също никога повече не бих си закупил HP.Не съм доволен от качеството на машината която притежавах само година и

нещо(HP Pavilion dv9000).Закупих машината от една голяма верига за техника в Англия.Сменях матрица,а в по-късен етап и дъно.Машината издаде отново багажа с второто дъно и вече ми писна да вкарвам пари в един дефектен модел.Някой ще кажат е да ама говориш за модел,а не за цялото производство на HP.Така е но аз вече се гръмнах с 500 лири,плус една нова матрица и дъно!!!!Така че може да се каже че съм дал пари за 2 лаптопа.Сега разпродадох на части HP-to и изкарах там едни 240 лв и си взех един доста стар модел на DELL - Latitude d610 - колкото и да е стара машината си върви доста добре.Сложих си ram-ta ot HP-to 2 GB и инсталирах Win7 по скоро като експеримент,а то тази антика тръгна да си бачка с Win 7 еднакво бързо както и HP-to.Една разлика че HP-to ми беше с AMD Turion 64b 2,00 Ghz a DEll-a e с Intel Pentium 1.77 ghz и при това не е двуядрен а си бачка бързо.

Бих те поправил. Никога повече AMD! :)

проблема на павилионите е АМД- процесорите Не така стоят нещата с ителските процесори.Такъв е моят дв6500 вече 3 години нямам никакви ядове, не помня някога да е забил или да се е самоизключил

Оххх не знам от каде да започна...

1. Не казваш всичко, а говориш глупости това което говориш не е истината-май си по украсил.

2. Аз си носих моя ХП Дв 6, за смяна диск няма да казвам в кой сервиз и след, като ми го върнаха с нов хард диск ми инсталираха БЕЗ пари ОС защото имах лиценз.

3. Ако си прочетеш в гаранционната карта ще откриеш,че ти като клиент си длъжен да си направиш рекавъри дискове от рекавъри дяла и в резултат на повреда на диска, от тях да си възвърнеш операционната система на лаптопа във фабричен вид.

4. При положение че си искал да ти клонират диска, с цел да не си загубиш инфото, не виждам как хем са ти клонирали диска хем няма ОС, на всичко отгоре и не бил форматиран диска?!Последно кое от всичките неща са ти правили

5. Ти като обикновен потребител си длъжен да си съхраняваш информацията, няма как който и да било производител да ти е отговорен, че ти се е счупил диска и си загубил информацията, тяхното задължение е да ти сменят диска, и няма как да носят отговорност че ти си удрял по лаптопа или по масата и си прецакал контролера на диска, и след това диска е загинал, и накрая са ти отишли данните на кино :)

6. Купил си най-евтиния лаптоп който някога са продавали ХП и очакваш да се държи като Елитбук, който струва колкото цяла сергия минита (то така ако ставаше лаптоп за 300 лв , да се държи като лаптоп за 7300 лв.)

Преди да пишеш каквото и да било първо прочети поне какво ти пише в гаранционната карта, защото говориш глупости!

Поздрави

Edited by CERT
1 person likes this

Оххх не знам от каде да започна...

1. Не казваш всичко, а говориш глупости това което говориш не е истината-май си по украсил.

2. Аз си носих моя ХП Дв 6, за смяна диск няма да казвам в кой сервиз и след, като ми го върнаха с нов хард диск ми инсталираха БЕЗ пари ОС защото имах лиценз.

3. Ако си прочетеш в гаранционнат.............................

Поздрави

Много вярно казано ! +

имам проблем с HP има линукс но не целият и не мога да форматирам диска защото е разделелен на 3 дяла как мога да го форматирам и да върна 3 дяла в едно.Моля за отговор

gparted live

+ и от мен повече няма Hp най-доволен си бях от Dell-чето и Acera

Абе ако бяха читави машините им нямаше да им викат хюдж пенис...

Аз лично съм фен на епъл дел и сони ...

Ползвам фуджитсу обаче и ако трябва да съм честен съм доста доволен от него :)

Следващия път си купи Елитбук,а не Павилион и след това напиши отново мнение за марката HP.

Геро е много прав

Всички пишете че сте недоволни от ХП

ама всичките недоволни сте от серията павилион

един недоволен не видях с пробук или елитбук

На павилион цената е доста под цените на другите серии

И тук застава максимата, че

евтиното винаги излиза скъпо

Геро е много прав

Всички пишете че сте недоволни от ХП

ама всичките недоволни сте от серията павилион

един недоволен не видях с пробук или елитбук

На павилион цената е доста под цените на другите серии

И тук застава максимата, че

евтиното винаги излиза скъпо

Аз мога да кажа тъкмо обратното имам павилион дв5 1181ен с P8600 и 9600M от две и половина години и съм изключително доволен от машинката работи доста прилично дори като за остарял вече лаптоп и никога не ми е създавала каквито и да е проблеми.Преди 3-4 месеца смених хадра с 500гб хибриден 7200об/мин при което машинката стана още по бърза.Държа да отбележа че стария си работеше без да създава ядове и без да има лоши сектори но с времето беше станал по-бавен което по мое наблюдение е характерно за всички твърди дискове подложени на сериозен брой цикли записване-триене и вибрации.

В началото бях доста стресиран от високата му работна температура но след доста игри и маркове извъртяни без проблем приех тоз факт.

Тези дв-та имат лоша репутация че видеото или дъното дават често дефекти не отричам този факт. Но мисля че голям даже по скоро огромен процент на тези дефекти е предизвикан от некомпетентността или незаинтересованноста или немарливоста на собствениците им.

Все пак това е машинка която работи при доста висока температура и ако по някаква причина ефективността на охладителната система спадне дори и с малък процент работната температура нараства съответно колкото по висока толкова по голям риск за дефект.Взимайки това в предвид моето дв5 за 33 месеца е почиствано повече от 40 пъти. Тези лаптопи умират работейки месеци наред със задръстени от прахоляк охладители и собствениците им вместо да се опитват да разберат вината си (защото това може да се случи и със следващия им лаптоп макар и да е от друг производител) им е по лесно да обвинят производителя.

Едно от слабите места на моето дв5 е батерията според моето разбиране и изискване би трябвало батертията да усигури 4 часа време на работа в режим на ровене в нета или работа с ексел уорд и акробат като дисплея е на максимална яркост(при мен беше 2 часа)

За последно оставям нещото заради което ще се разделя с огромна мъка с него и нещото което не съм виждал при други лаптопи - стъклото което е пред матрицата.Когато си имал лаптоп без а след това със такова стъкло започваш да си задаваш въпроса как е възможно да се произвеждат лаптопи без предпазно стъкло.Основната му функция е да предпазва дисплея от мазните пръсти на познати или непознати които имат огромно желание да оставят мазните си отпечатаци по дисплея :) и има опасност при по силен натиск завинаги да остане тъмно петно(както при предния ми).Аз не мога да понасям дисплея да е прашен или да е мръсен или мазен...за почистването на един дисплей без такова стъкло трябва да се въоражиш с много спокойствие време хубав препарат и чисти кърпи които хем да забърсват и попиват добре хем и да не пускат мъх и след продължителна борба в която трябва да внимавате с натиска крайния резултат е че в ъглите близко до рамката матрицата е недобре изчистена и единствения начин е сваляне на рамката и ново почистване ... и щом сте го изчистили до състояние неразличим от нов веднага де намира някой който да си залепи пръстите на диспея питайки те ама ти нов лаптоп ли си си взел...Може да ви е смешно ама на мен не ми беше никак забавно.Е със сегашното ми дв5 нещата стоят различно ...

Мисля си че ако от HP бяха заложили на по-ефективно охлаждане примерно с двойно по малък R/th което не е невъзможно за този модел

и бяха осъпили още малко машинката нещата щяха да стоят по друг начин...но всеки производител иска да печели повече и тези икономии в случая са повлияли върху тяхното реноме и то негативно. Дано им е за урок.

Много кадърно написано мнение браво :)

Човек ще си помисли че си инженер в hp което няма лошо :)

Само с едно не съм съгласен...

Дефектите в серията не са от некомпетентността на потребителите ..(не бързай да хвърляш вината върху тях)

а от зора на HP да пуснат бюджетен лаптоп с ниска цена който обаче е недомислен от инженерна гледна точка

Той и при работещо охлаждане си работи на ръба пък ела и гледай ако се влоши охлаждането...

Купувайки и давайки пари за едно изделие потребителят не е длъжен всеки 3 седмици да го отваря и чисти

поради недомислиците на група алчни старчета :)

Напротив да живее пазарната икономика...взимаш друго изделие което не страда от споменатите проблеми :)

Мисля си след като има толкова развалени HP та, на някои не му ли е останало дъно за HP Pavilion dv1000. Иначе като цяло аз съм си доволен от моето старо HP , но чип сета нещо маи ми даде фира.

Точно .. дало е фира...:)

Съгласен съм с Dr_House "Купувайки и давайки пари за едно изделие потребителят не е длъжен всеки 3 седмици да го отваря и чисти поради недомислиците на група алчни старчета" но не изцяло.Не съм съгласен с всеобщото мнение че купувайки си лаптоп(или каквато и да е техника) тя трябва да ти служи вярно и безотказно независимо от това в какви условия я използвате.Това което всъщност искам да кажа е че работейки в запрашена реда или в леглото или в домашна обстановка във стаи с много текстилен прах ускоряваме задрътването на охладителната система на лаптопа(тук трабва да спомена че работя в друга сфера но изделията които ползвам също са с въздушно принудително охлаждане като дори и най-скъпите и класни продукти въпреки че имат въздушни филтри също поемат огромно количество прах и самия производител препоръчва пълно почистване за 3-месечен период).Една от грешките на производителите на лаптопи е че не дават информация за необходимост от такова профилактично почистване. Какво се получава пак се чисти но когато е работил дълго време при високи температури или когато започнат признаци на дефектиране или когато се е повредил напълно...ако се избегне точно това голям процент от дефектите изобщо нямаше да се случват... достатъчно често при мен попадат лаптопи които са толкова задръстени с прах че преминаването на въздух през охладителя е невъзможно в следствие на това се достигат такива работни температури че направо се чудя как е издържала машинката. Имам и два фрапиращи случаи при които горещия въздух излизайки през други орвори (напълно задръстена пита) е деформирал корпуса точно където е излизал.Каква е била температурата мога само да гадая.Последстствията изгорели интелски процесори нещо което рядко се случва.Не мога да си представа какво са си мислили собствениците им когато са забелязали че лаптопите парят че вентилаторите им работят постоянно и то на максимални обороти че работейки машината им се движи бавно и с накъсвания и дори се гаси по някога сама.Ето това не оправдавам...

Мога да дам съвсем актуален пример ...зима е ниски температури автомобилите палят трудно а някои изобщо не палят.

Една съседка купила си наскоро съвсем нов автомобил вчера сутринта гледаше зключително учудено как от раз запалих 20-годишното си мпс със 5 годишен акомулатор след като тя не беше успяла да запали нейното.Ами нормално акомулатора си иска своите грижи проверяване на нивото и гъстотата на електролита периодично сваляне за пълно зареждане(или цикъл заряд разряд)особенно когато се кара само в градски условия.И тя е подходила като голяма част от потребителите на лаптопи- купуваш даваш ток интернет(нафта масло) и си ти...и изведнъж "Греда". Едва ли гогато си е купила мпс-то са и дръпнали лекция как и какво трябва да поддържа защото се предполага че би трябвало да го знае от обща култура.В крайна сметка никой производител не може да ви задължи да профилактирате и поддържате техниката която купувате само че когато полагате грижи за техниката тя ще ви се отблагодари с безпроблемна работа и дълък експлоатационен срок.

Бих желал да кажа нещо последно във връзка с мобилните пс-та.Не трябва да забравяме че компютърния хардуер остарява доста бързо. Лично аз мисля че на 3 години трябва да се сменя платформата и тъй като сме в България парите не са без значение предпочитам да взема по-нисък клас лаптоп но с по-добър(бърз)хардуер отколкото да взема виско клас изключително надежден лаптоп но по-бавен(в рамките на определен бюджет).Трябва да гледаме по глобално колко от хората живеещи в България си купуват най-висок и колко среден и нисък клас лаптопи. Едно е сигурно всеки иска най-доброто което в повечето случаи е и най-скъпото(или поне много поевече от финансите които сме предвидили) но реалността с неиното финансово ограничение променят избора ни.Това не означава че купувайки по нисък клас техника не трябва са полагаме грижи за неякакто и не означава че сме застраховани от дефекти ако си купим висок клас.

Edited by rampage

Навлизаме в страхотен спор и без бира няма да се намери решение :)

но и ти не си прав....

Още при проектирането на такава техника на проектантите и инжинерите трябва да им е ясно в каква среда ще се ползва изделието ...

какви фактори ще влиаят на производителността и др...

Ако не е домислено от към охлаждане то това не е вина на копувача :)

Прост пример...

Малко по голяма пита и вентилатор и цялата серия щеше да им е наред но така им се вдига производствения разход на катилите и го праскат с каквото имат :)

От там идва страданието не от потребителите...Тая серия си е скопена още на изхода

Така,тъй като 2 години и половина съм "горд" собственик на HP 4510s бих искал да изкажа и моя болезнен опит от сблъсъка ми с тях.Взех си го от голяма магазинна мрежа за техника.Първо,обслужващия персонал на магазина най-любезно ми беше откраднал чантата от кутията,като ми обясниха,че видиш ли много често идвали при тях без чанти.Както и да е,това го пеглътнах.Второ,любезно ми обясниха,че единствено за продуктите НР гаранцията им била 1година,а за много други марки две - и това го преглътнах.До тук всичко е по вина на магазина,това го разбирам,но какво следва - след едноседмично използване в горната част на екрана ми се появиха бели и тъмни петна,все едно подсветката беше развалена или не знам какво.Занесох го в сервиза - смениха ми дисплея.След 2-3 месеца сменения дисплей изгоря ей така от нищото и пак се повтори същата процедура - сервиз => смяна.Така,точно след 1 година и 4 дена ми изписа,че батерията ми е заминала и се оказа,че нова батерия за този модел е 150лв. тогава (сега около 120).Малко по-късно ми се скапа и зарядното и с 300 зора го оправих,понеже "инженерите" от тази компания са го затворили почти херметически,за да си купиш ново ест. (50-60лв.),когато въпросното се скапе след 1 година.

Братовчед ми има същия модел 4710s,т.е. седемнайската.При него имаше подобен сценарии - батерията се скапа на първата година,хард диска умря след няколко месеца,при което нямаше вече гарнция ест. (даде над 100лв),после смени и клавиатура.Повече през живота си стотинка няма да дам на тази скапана компания,даже и принтер не бих си купил от тях вече.Взех си батерия китайче от ebay за 10$,година и половина не е мръднала,к'во да говоря повече.

Сега брат ми иска и той да си купува лаптоп и му казах "По добре си вземи нещо за 600лв,поне няма да те е яд,отколкото този боклук,за който дадох 1300лв" .

Единственото нещо,коетт ми направи добро впечатление е,че поне със сервиза нямах никакви проблеми,хората бяха много любезни,не съм дал нито лев и всички процедури ставаха за 5-6 работни дни.

Пич HP имат и много яки изпълнения но трябва да си с 10 години опит и 2 инжинерни специалности че да можеш да познаеш

с гледане кое става и кое не...

Като цяло са светлинни години над msi примерно а принтерите им са едни от най добрите...

Ще ти дам пример аз съм луд фен на марката BMW

Имах познат който с новата петица ходи 6 пъти в сериза защото ту турбо му изгоря ту няква електроника

Моето BMW e на 14 години врътвам ключа и тръгвам но това не значи че новото е лошо прсто кофти бройка

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...